Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan sértődött meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődött meg a barátom azért, mert elmondtam a véleményem őszintén? (macskás téma)

Figyelt kérdés

Barátomék vidéken élnek, ott teljesen máshogy bánnak az állatokkal, mint erre felé. Két macskájuk van, az egyik nőstény, a másik kandúr, nincsenek ivartalanítva. A lány cica folyton szül, a kölyköket próbálják elajándékozni, amelyiket nem sikerül azt pedig megfojtják. Volt, hogy már több hetes kölyköket is megfojtottak.

A kandúr cica pedig néha hetekre eltűnik és tele van sebekkel, és valami szembetegsége is van.

Állatorvoshoz soha nem viszik őket, az ivartalanítás pedig nem opció.


Én nagyon kiakadtam ezen, meg is mondtam a barátomnak, hogy elég kegyetlen, ahogy a szülei bánnak az állatokkal, de rögtön kiborult, hogy én hogy merem kritizálni a szüleit, mikor semmit sem tudok az életről és ők mennyivel többet tapasztaltak tettek már az életben. Vitába keveredtünk, azóta fel sem veszi a telefonját.

Jogos ez az egész dolog?



2016. febr. 18. 19:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy egy ilyen suttyóval akarsz együtt élni? Én erre a mondatára pát intettem volna, mert velem ne beszéljen így.
2016. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
A te kifinomult lelkedhez nem illik egy ilyen vidéki suttyó fajzat. :D
2016. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Azért a lány cica golyszlijait kivetetni nem lenne egy nagy összeg."


Mivel nincs neki, így tényleg nem lenne nagy összeg. :D

2016. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mert a petefészek nem golyszli ????
2016. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem marad más vàlasztás sajna csak az agyonütés :( hidd el én is sírok olyankor mindig... de ez van. Az ivartalanítás 10.000 forint plusz az útiköltség a vàrosba. Egyszóval nem könnyű az élet."


Kedves 16#!!! Komolyan mondom, hogy nem kötelező az embernek állatot tartania. Ha nem tudtok 10 ezer forintot rááldozni(egyszer a majdnem két évtizede alatt) akkor inkább ne tartsatok állatot..

Tegyük fel, valaki macskát szeretne. De nincsen eleresztve anyagilag, nem tudja nélkülözés nélkül kifizetni az ivartalnítást. DE ha minden hónapban csak 1500-2000 forintot félre tesz erre, akkor kb fél év alatt össze is gyűlik a pénz rá, mire a macska kezd ivarosodni, már megvan a pénz, viheti a dokihoz.. Szóval nekem ne akarja senki arra fogni, hogy de hát ez rengeteg pénz..egyedül akarat kérdése!!Arra van pénz amire szánja az ember, amire összespórol.De zárójelben megjegyzem, kb 2 napi munkával meg lehet keresni... De nem, sokkal egyszerűbb évi 2x módszeresen agyonütni a kismacskákat...Tényleg... És utána még terjeszted a hülyeségedet a neten..Gratuálok, remek ember vagy a csasládoddal együtt.....



Kérdező: teljesen igazad volt. ha a barátod nem látja be és szerinte oké, hogy a szülei ezt csinálják, akkor gondolkodj el, hogy miféle emberrel jársz együtt? nyilván a szüleit szidni nem volt jó ötlet, de ettől még neked volt igazad. ha emiatt nem áll többet szóba veled, hát így járt... mondom, ne érezd magad hibásnak.. teljesen normális a reakciód, hogy ellenzed ezt.

2016. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem marad más vàlasztás sajna csak az agyonütés :( hidd el én is sírok olyankor mindig... de ez van. Az ivartalanítás 10.000 forint plusz az útiköltség a vàrosba. Egyszóval nem könnyű az élet."


Egy macskának a fogamzásgátló meg pár száz forint havonta, ha ennyire fáj az ivartalanítási költség.


Elajándékozzák a szerencséseket, majd a befogadó ha szintén ilyen mentalitással bír, újabb agyonütött, utcára kidobott macskákat produkál. Brava! Ennyit érnek a könnyek, és a nem könnyű az élet című bölcsesség. Nem könnyű. Neked, vagy a macskáknak?

2016. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
26-27! Csak egyszer tapasztaljàtok meg hogy milyen a falu!
2016. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha felajánlottad az ivartalanítás fizetését, akkor vissza az egész, amit írtam. (#17es meg picivel előtte), így teljesen igazad van. Abból indultam ki, amit én tapasztaltam, hogy annyi az ok, hogy nem akarnak rá költeni, mert pénzkidobásnak érzik, de ha te akarod, nem gond. De ez más eset, így elfogadom az állatkínzás tényét is. Nem jogos a megsértődése, egy bunkó paraszt, ez van, jobban elleszel nélküle.
2016. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Leendő állatorvosként és vega állatvédőként nagyrészt a 81%-os válaszolóval értek egyet.

- a szülőket kritizálni veszélyes dolog

- a falusi szemléletet (akár állatokkal, akár társadalmi kérdésekkel, pl. nemi szerepekkel kapcsolatban) a legtöbben nem tudják csak úgy levetkőzni

- igazad van teljesen az ivartalanítással kapcsolatban, de a barátod ezt is kritikának vette

- ez a szemlélet más területen is elő fog jönni, ezért én nem maradnék a kapcsolatban


25N

2016. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!