Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok túl feminista vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl feminista vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés

Bennem van amúgy is egy félsz. Hiszen anyuék házasságában sincsen minden a legnagyobb rendben, legalábbis 20 éven át állandóan azt kellett látnom, hogy a nőknek otthon semmi szerepük és a nők senkik, akiket bántani, megalázni és robotként lehet használni, és a férj otthon élvezni, hogy a nő függésben van tőle. Ennyit erről, nem folynék bele nagyon, mert mélyen érint lelkileg.


Anya óva intett az ilyen férfiaktól. A barátom azt hittem más. De ahogy kezdtem megismerni láttam, hogy náluk a régi neveltetés volt porondon. A barátom 21 éves és még mindig az anyukája takarítja a szobáját, a szennyesbe nem képes összeszedni a cuccait és az ételt ugyan szereti csinálni, de azért elvárja, hogy elé tegyenek egy minőségi ebédet. Mivel az édesapja korán meghalt, így kb. úgy tekint magára, mint családfőre, aki otthon mint egy kisfőnök igazgatja a családot. A baj, hogy az anyukája és a nagymamája is meghunyászkodó vele szemben.


Az utóbbi időben pedig sorkerült egy beszélgetésre, ahol témába jött a "majd mi lesz ha házasságban élek" téma. És nyíltan kijelentette, hogy a nőnek a dolga végezni a koszos munkát, az ő dolga a porszívózás (még szerintem életében nem porszívózott), a Wc takarítás (ő ahhoz hozzá nem nyúl), és ami a legjobban felháborított, hogy ő ELVÁRJA, hogy elé tegyék a kaját! Mégis milyen jogon vannak elvárásai a másiknak a párja felé? Én ugyan senkinek nem vagyok hajlandó elvárásból elé tenni a kaját. Az ember egy friss házasságban örül, hogy kedvére tehet a férjének és megmutathatja, hogy milyen házias gondolom, de senkitől nem VÁRHATJA el senki, hogy csinálja, mert hol van az rám írva, hogy takarító vagyok, vagy szakács? Erre már csak annyit válaszoltam, hogy na az nekem is jól esne.

Szerintetek? Csak én reagálom túl vagy ez az uram-asszony kapcsolat már tényleg régen nem így működik?


Hogy beszéljek vele erről?



2016. febr. 29. 12:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

"A barátom 21 éves és még mindig az anyukája takarítja a szobáját, a szennyesbe nem képes összeszedni a cuccait"


Ki szánalmasabb? A srác,vagy te, hogy vele vagy?

2016. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

"Mégis milyen jogon vannak elvárásai a másiknak a párja felé?"

Ugyan ilyen elvárások kielégítése miatt. Amit tőle nem kapsz meg ebből leszűrve. Amint lehet küld el aludni.

Ha apuci nem tanította meg emberként viselkedni, ne higgye, mert nincs ott apuci, ő lesz új apuci...

Elvárni semmit se. Semmi sem kötelező.

Sose működött így, csak egy időben nagyon elterjedt volt 0 gondolkodással logikát nem tartalamazó szokásokat követni.

2016. febr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

vagy dobod

vagy majd összecuccoltok és kiderül mi lesz

2016. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Áh, anno én is kicsit így gondolkoztam. Aztán elköltöztem albérletbe egyedül, és rájöttem, hogy az a k wc nem takarítja magát. A mosatlan sem lesz csak úgy tiszta, a kapcsolók idővel hajlamosak ragadni, ha nem törölgetik le, a fehér hűtő néhol foltos lesz, és ha nem teszek rendet, akkor bizony marad a rendetlenség, ami idővel irritált. Nem beszélve a kajáról, amit meg is kell főzni, utána elmosogatni stb.


Úgyhogy kénytelen voltam én megcsinálni, amit meg kell. És ettől úgy éreztem idővel, hogy életképesebb lettem, sőt tök megnyugtató érzés volt, hogy a vasaláson kívül bármit meg tudok csinálni és nem függök mástól. De az tény, ha nem kényszerítenek rá, lehet maradok idióta. Lehet vele is ez a helyzet, még nem kényszerült erre, így nem tudja, hogy nem gáz, ha tudja hogy kell wc-t takarítani.

2016. febr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
"A barátom 21 éves és még mindig az anyukája takarítja a szobáját"-az ilyen annyira nem fog kelleni senkinek, hogy 10 év múlva az anyja fog neki nőt szerezni már. Ez tutti.
2016. febr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Úristen köszönöm szépen a sok támogatást! Az a baj, hogy ez nem egy rövid kapcsolat már...és nem tudnám csak úgy eldobni. Szerencsére még nincs itt a költözés ideje, hiszen én főiskolára járok, ő pedig dolgozni akar már.

Az a baj, hogy van egy közös pont, ami most folyamatban van...pár hét múlva vége lesz, de addig ha bármi olyan van, ami neki nem tetszik, mindig megzsarol vele, hogy gondolkozzak el, hogy mit csinálok, mert ő feladja azt a dolgot. ÉS nem az nagyon fontos! De ezt nem teheti.


Persze, igazából sokszor beszéltem már vele, de nyilván amiben eddig benne élt, az neki a normális. Persze attól félek, hogy ugyan olyan lesz, mint apa... Nagyon félek az ilyen emberektől. Néha remegek már.


Ma még megpróbálok vele beszélni.


Ő tudja, hogy én világ életemben egy olyan ember voltam, akit nem lehetett irányítani és nem lehet befolyásolni és manipulálni. Nem is nagyon veszekedtünk, de mióta megpróbál irányítani, és megmondani, hogy mi legyen azóta a veszekedések elhatalmasodtak , és rengeteg összezördülésünk van, ami már rengeteg sebet hagyott mind a kettőnkben, olyanokat is, amiket ha mondjuk, hogy feledjük, se tudunk rajta teljesen tovább lépni, és ha legközelebb hasonló szitu jön, akkor már nem azzal a türelmes veszekedéssel kezdjük, hanem azzal sokmindennel ami a hátunk mögött összegyűlt. Szeretném vele ezt megértetni, de csak megkapom, hogy "áhh női logika"!!

2016. febr. 29. 13:40
 17/32 anonim ***** válasza:

"9" reagálva......

Volt hozzád hasonló mentalitású barátnőm (ráadásul elvált 2 gyerekkel). kb 1 hónap alatt meggyőztem, hogy az élet nem erről szól, hanem egy jól működő szervezett munkamegosztásról!!!!

Először is azzal kezdődött a buli, hogy egy hétvégére szerepet cseréltünk és amíg a Tv előtt vasalgattam az ágyneműt meg a lepedőket, kiadtam neki a listát, hogy mit kell bevásárolnia 2 óra alatt, felhoznia a 3.emeletre lift nélkül és közben nem elkésni a 2 gyerekkel az edzésről. Én nagyon jól elvoltam, még a wc-t és a zuhanyzót is sikerült kitakarítanom kemény 15 perc alatt(a cillit tényleg csodákra képes). Ja és nem mellékesen elfelejtettem vele üvöltözni, amikor nem megfelelő tejet hozta,mert elfogyott....szóval minden éremnek két oldala van. Nem kell lenézni a másik munkáját és ha valamit kapsz, akkor azt illik megköszönni.

Soha nem felejtem el amikor az exem felhívott telefonon, hogy dugulás van a lakásban miután kidobott...egy hangos kacaj kíséretében közöltem vele, hogy hosszú éjszakája lesz. :)

2016. febr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

ami neki nem tetszik, mindig megzsarol vele


legyen eszed dobd ki a píbe!

2016. febr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Aki nem melózik hanem otthon van egész nap az takarítson, a másik fél melózzon. Ha mindkétfél otthon van akkor mindkettő takarít ha mind a ketten dolgoznak akkor szintén mind a ketten takarítanak. Szerintem ez a minimum és egyben a maximum... Nem olyan dolog ez, amit ne lehetne megbeszélni.
2016. febr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

17:

Szerintem SEMMI olyat nem írtam, ahol az én javamra billen a mérleg, de ha te felfedeztél ilyet, akkor idézd már, mi volt az...

9.

2016. febr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!