Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok túl feminista vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl feminista vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés

Bennem van amúgy is egy félsz. Hiszen anyuék házasságában sincsen minden a legnagyobb rendben, legalábbis 20 éven át állandóan azt kellett látnom, hogy a nőknek otthon semmi szerepük és a nők senkik, akiket bántani, megalázni és robotként lehet használni, és a férj otthon élvezni, hogy a nő függésben van tőle. Ennyit erről, nem folynék bele nagyon, mert mélyen érint lelkileg.


Anya óva intett az ilyen férfiaktól. A barátom azt hittem más. De ahogy kezdtem megismerni láttam, hogy náluk a régi neveltetés volt porondon. A barátom 21 éves és még mindig az anyukája takarítja a szobáját, a szennyesbe nem képes összeszedni a cuccait és az ételt ugyan szereti csinálni, de azért elvárja, hogy elé tegyenek egy minőségi ebédet. Mivel az édesapja korán meghalt, így kb. úgy tekint magára, mint családfőre, aki otthon mint egy kisfőnök igazgatja a családot. A baj, hogy az anyukája és a nagymamája is meghunyászkodó vele szemben.


Az utóbbi időben pedig sorkerült egy beszélgetésre, ahol témába jött a "majd mi lesz ha házasságban élek" téma. És nyíltan kijelentette, hogy a nőnek a dolga végezni a koszos munkát, az ő dolga a porszívózás (még szerintem életében nem porszívózott), a Wc takarítás (ő ahhoz hozzá nem nyúl), és ami a legjobban felháborított, hogy ő ELVÁRJA, hogy elé tegyék a kaját! Mégis milyen jogon vannak elvárásai a másiknak a párja felé? Én ugyan senkinek nem vagyok hajlandó elvárásból elé tenni a kaját. Az ember egy friss házasságban örül, hogy kedvére tehet a férjének és megmutathatja, hogy milyen házias gondolom, de senkitől nem VÁRHATJA el senki, hogy csinálja, mert hol van az rám írva, hogy takarító vagyok, vagy szakács? Erre már csak annyit válaszoltam, hogy na az nekem is jól esne.

Szerintetek? Csak én reagálom túl vagy ez az uram-asszony kapcsolat már tényleg régen nem így működik?


Hogy beszéljek vele erről?



2016. febr. 29. 12:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
A srác azért ilyen, mert jól el lett kényeztetve, és anyuci, ahelyett, hogy önállóságra nevelte volna, kinyalta a fenekét. Tegyük félre a házasság témát, de szerinted, ha bármi okból magára maradna a barátod, el tudná látni magát, mint egy önálló felnőtt ember? (Ne csak a pénzkeresetre gondolj.)
2016. febr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátodnak teljesen igaza van, de akkor keressen annyi pénzt, hogy te vígan ellegyel a majd jövendőbeli gyerekkel otthon. En férfiként nem keresek annyit, hogy ekkora legyen az arcom, igy a házi munkák nagy részét en csinálom, főzés, bevásárlás, mosogatas, néha mosás es takarítást is.

Látszik sokan vannak itt a fiatalok, ez nem igy fog működni. Van két ember, mindkét embernek van egy tisztaság es rendszintje. S az esetek nagy részében a nőknél ez a szint magasabban van, igy egy no nem fogja tudni elviselni a szetdobalt ruhákat, a koszos padlót, stb míg en minden további nélkül. Heti egyszer megcsinálom mert mar úgy érzem előnt a kosz.

Kérdésre válaszolva, menekülj. Mindegy mennyi ev. Ezek minták amiket a racionális elme nem fog tudni felülírni

2016. febr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"9"válaszolva.....

"Én senki alá nem fogok tenni semmit, és elvárom, hogy ugyanúgy végezze itthon a dolgokat, mint én."


Azt próbáltam kifejteni, hogy egy működő háztartásban munkamegosztás van, méghozzá úgy, hogy 1 ember a szervező, ő felel a logisztikáért a másik abban segít amire megkéri. Viszont ez nem főnök-beosztott viszony, hanem egyenrangú felek együttműködése.

Van olyan feladat amire egy Nő nem igazán képes, mint cipekedés, nagy erőkifejtéssel járó veszélyes dolgok, problémamegoldás és még sorolhatnám, azt a férfinek kell megcsinálnia, vagy ha Ő sem képes rá, akkor legalább intézkednie. Vicces amikor azon megy a veszekedés egy családban hogy ki mossa ki a kádat vagy ki mosogasson, mindenki ott fürdik és mindenki evett a kajából. Ha a párom megkér,hogy teregessek ki, akkor kiteregetek, de ha utána odajön kritizálni akkor elküldöm a fenébe....nem véletlenül szokott Ő teregetni és nem véletlenül én cipelem fel a 50kg cuccot vásárlás után. Ilyen egyszerű....

38F

2016. febr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még 120-130 éve is megkövetelték Angliában a nők,úgyhogy teljesen igazad van.Lehet,feminista vagy,de a szó eredeti értelmében és ez még nem a ló túloldala,teljesen jogos dolgot vársz el.Viszont én a helyedben szakítanék ezzel a manussal,mert esetleg ideig-óráig próbál a kedvedre tenni,hogy elaltassa a figyelmedet,de utána kezdődik előlről az egész.A fiatal éveidet meg ne pazarold el arra,hogy próbálsz valakit megváltoztatni,mert annak semmi értelme.Inkább keress egy kedvesebb pasit.
2016. febr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Mármint a munkamegosztást követelték meg és hogy ne kezeljék úgy,mint akit más farpofái közül húztak ki.

24es voltam

2016. febr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Igen #22-es teljesen igazad van! Ha ilyen oldschool stílusban nyomjuk, akkor legyen 100%-ban az. Tehát, akkor a nő házimunka, a férfi meg akkor hozza a pénzt haza, amiből meg tudom teremteni a 3 fogásos vacsorát, amit el is vár.


Egyébként elég önellátó tud néha lenni, szóval sokoldalú. Főzni is szeret, stb... De most itt arról van szó, hogy hiába szeret főzni, nem hajlandó a főzésével családot eltartani.


Ma beszéltem vele, és csak le lettem ordítva. Azt mondta, hogyha a felesége ezt "független vagyok " játékot akarja játszani, akkor kiadja az útját, mert ő nem ebben nőtt fel. Egyébként meg nyilván. Munkamegosztás!

2016. febr. 29. 20:03
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha velem így beszélne a párom, másnap már nem lenne a párom.
2016. febr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

24es és 25ös vagyok:Ugye kiadtad már az útját ennek a fazonnak?Ha nem,akkor meg megérdemled,hogy úgy járj,mint ebben a viccben a harmadik nő.



Feminista gyűlést tartanak.Először egy amerikai nő jön a pulpitusra.

-Jon drágám panaszkodott a minap,hogy nincs kitakarítva,én meg túlóráztam a munkahelyen.Mondtam neki,hogy olykor ő is megcsinálhatná.Első nap nem láttam változást,második nap sem,harmadik nap már minden csillogott.

A nagy ováció közepette egy francia nő foyltatja a sort.

-Jean nem mindig képes elrakni az alsógatyáit.Mondtam neki én is,hogy olykor ezt megtehetné,pláne ha még túlórázok is.Első nap nem volt foganatja a dolognak.Második nap se láttam eredményt.Harmad napra már ABC sorrendben volt márka szerint az összes alsója.

Ismét nagy taps.A sort végül a szomszéd Kati néni zárja.

-Az uram valamelyik nap követelte rajtam a vacsoráját,ami nem más,mint paprikás krumpli.Mondtam neki,hogy fiam,nem vagy béna,fogj egy kést,pucold meg azt a krumplit és lehet hozzá látni.Első nap nem láttam,második nap sem,harmad napra már láttam a jobb szememre.

2016. febr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom azért mindkettőtökkel tudok valahol azonosulni. Nézd el a srácnak, hogy nem egy feminista nevelte, te pedig döntsd el szükséged van-e erre. Szerintem úgysincs.
2016. márc. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Több fiú ismerősömtől is hallottam ilyet, h "ez a nők dolga", de basszus, 150 éve még jobban elhittem volna, amikor a nők nem dolgoztak, viszont a pasiknak is megvoltak jobban a ház körüli teendői, ergó volt munkamegosztás.
2016. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!