Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Üdv! Az alábbi problémám van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Noren1989 kérdése:

Üdv! Az alábbi problémám van, illetve a barátnőmnek. Otthon nem igazán csinál házimunkát, mióta velem van. Emiatt szülei folyton ócsárolják. Vajon kiút vagyok neki a szülei szorongatásából, vagy valóban össze akar velem költözni? 26/F,21/L

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 11:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Valószínű, hogy menekülni akar otthonról, amit értek is. Innentől kezdve két lehetőség van. Az egyik, hogy felszabadul az otthoni nyomás alól, és a sajátját kedvvel fogja csinálni, megtanul sütni-főzni, mosni, örülni fog a jól sikerült munkának, plusz a te dicséretednek, vagy továbbra sem fog semmit csinálni, mert végre megteheti... Ezt én nem tudom neked megmondani, neked kell ismerned a barátnődet. Meg hát a mondás is azt tartja, hogy lakva ismerkszik meg az ember.


Egyébként nem vagyok mai lány, sőt, öregasszony vagyok, de anno, amikor még a dinoszauruszok jártak a földön, én is úgy költöztem össze a későbbi férjemmel, hogy egy paprikás krumplit sem tudtam megfőzni, aztán megtanultam. Ma már kenyeret sütök, töltött káposztától a kínain át a 12 személyes hidegtálig bármit el tudok készíteni, mosok, vasalok, mosogatok, takarítok. Az ember egy dinamikusan változó lény.

2016. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is ilyen a családom. Nem ismerem a barátnődet, de valószínűleg azért nem csinál semmit, mert így is, úgy is ordibálás van, belekötnek a szülei mindenbe. Nem hiszem, hogy nálad sem csinálna semmit. Csak magamból indulok ki... mert én bárhol vagyok, barátoknál, szerelmemnél, előbb érzem a késztetést a házimunka elvégzésére, vagy hogy segítsek bármiben is, mint otthon, ahol egy jó szót nem kapok érte soha.
2016. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12:15-ös, barátnőm is valahogy igy van. Plusz mellé vannak más gátlásai is, pl, náluk fűszeresen főznek, én meg nem is bírom. Másfelől a suli kérdést az összeköltözéssel párhuzamosan kezeltük, elkezdtünk rá ketten, közösen gyűjteni. Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 7. 12:30
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy nálad sem fogja elvégezni, lehet otthon már nincs kedve semmihez, mert nincs megbecsülve, csak belekötnek és belefáradt.

Otthon ugyanezen okokból én sem szeretek semmit. Persze megcsinálok néha dolgokat, meg amit megkérnek szintén, de ha jobban csináltam az sem volt soha sem jó, ha nem csinálom az sem.

Amikor a páromnál vagyok, akkor meg magamtól állok neki rendet rakni, mert ő meg egy kicsit hanyag. Mindig mosogatok, feltörölök, terigetek stb. amit kell. Főzni is mindig én szoktam, mert nagyon jól tudok, mindig dicséri is amit főztem, meg mindig mondja, hogy majd ezt-meg azt ha ott leszek el e készitem és nála annyira örömmel csinálom, de otthon azt sem szeretem csinálni, mert anyám odajön és beleszól. Hát akkor főzzön ő...

2016. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 7. 15:31
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk otthon ugyanez volt, egyszerűen nem volt értelme takarítani vagy bármilyen házimunkát végezni, mert anyámnak sosem volt elég jó, mindig csak lebaszott utána, apám meg amerre ment szórta maga után a szemetet, és kb. azonnal összedzsuvázta azt, amit én előtte letakarítottam. Teljesen megértem a lányt, mi az istennek csináljon otthon bármit is, ha csak a basztatást kapja cserébe. Én is azóta lettem házias és igényes a környezetemre mióta elköltöztem otthonról, enni lehetne a padlómról.
2016. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Joe.38 ***** válasza:
11%

1./ Alapból a mai lányok, elvannak kényeztetve a liberális túlzó jogokkal. Ez tény. Ma néha ki is használják és energiájukat rossz irányba terelik, fordítják.

2./ Ettől függetlenül az élet nagy úr, azaz szembe jön a sárga csekk és, ha nincs kitakarítva, netán a szennyesbe áll két hete a ruha akkor nincs mit felvenni. Tehát bizony, ha magad vagy azaz ketten akkor meg kell csinálni. Fárasztó? Igen minden. De ha nincs elvégezve akkor ha nem is áll meg az élet de élhetetlen azaz agyon kellemetlen. Tehát lehet bele fog jönni. Igen lehet, hogy szülei furcsák, előfordul az ilyen. De sokszor van ok .

3./ Elmenekülni otthonról? Van ilyen de 47 évem és tapasztalatom az, hogy 10 ből 1 ami jól végződik. Elméletben pont lehetne jó. De a gyakorlatban amit látott otthon azt hozza. Hisz alap.

Férfiak én is szertettek mindig a megmentő szerepben tetszelegni. Igen én is. És a férfiak már aki férfi szóval a 90 % a azt gondolja majd ő. Ő megmutatja és kihúzza a szarból és a nő hálás csöndes, halk és főz meg baszik bármikor és úgy ahogy a férfi szeretné mert hálás a csaj. Na ez 99.999 nincs így. Nincs ma hála. A nőknek jogaik vannak. Tehát aki olyan amilyen az 99 % ban olyan is marad. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom. De ez a tény.

Én szeretném, ha szerencséd lenne! Jó dolog lenne és én is örülnék, hogy van ellen példa.

De légy óvatos, mert ismétlem amit otthon látott amit otthon csinált vagy nem csinált azt hozza. Nagy erő és ész és átgondoltság kell ahhoz, hogy változzon. Minél idősebb egy lány annál inkább. Pont ezért egy elvélt 30 - 35 éves nő az már csak részben és nem alapvetően fog változni.

Mondok két buta példát. Egy cigány családból származó netán szép cigány lány bizony mindig kiüt a cigány vér.

Vagy egy dohányos családban a lánynak se tűnik fel miért is lenne gond, ha dohányzik. Persze nem ez a legnagyobb gond. De idővel 10 -15 év múlva beteg lesz. Ha gyereket akarsz, gond a leszokás tehát egy plusz probléma.

No én értelek, szerelmes vagy és bizony mai lányok mind problémásak így tény és bizony tény, nincs nagyon miből választani.

Szerelmes vagy a pinájába. Értem. Add meg neki az esélyt. De figyelj oda! Ha szar és nagyon szar. Hát tanultál belőle.

2016. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

08:34

Még jó, hogy kicsit sem általánositassz.:D

2016. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

Joe, nagyon sok dologban igazad van, főként abban, hogy egy menekülésből született kapcsolat ritkán végződik jól, de amit a hálától, hálátlanságról írsz...

Szerinted lehet jó egy olyan kapcsolat, amit a hálára alapoznak? Ahol főzni, mosni, meg baszni kell, mert hálás az egyik fél a másiknak? Két felnőtt ember kapcsolatának nem kölcsönösségen kéne alapulnia?

És most ezt rohadtul nem akarom férfi/nő ellentétre kiélezni, ti. olyan is előfordulhat, hogy a nő biztosít lakást a pasinak, aki az otthoni rossz körülmények elől menekül hozzá. Ezzel visszaélni, hálát követelni, és a jogokat, mint valami ördögtől való, visszatetsző dologként emlegetni, nem igazán kedvez semmilyen kapcsolatnak. Az egy egyoldalú, mindkét fél számára elégedetlenséggel, nem telesült elvárásokkal teli kapcsolat lesz.

Aki úgy szerez magának párt, hogy a háláért cserében "megmenti" a párját, az a kezdetektől ássa saját maga a kapcsolat sírját.

2016. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem a hálára alapoztam, idővel derült ki, hogy náluk odahaza ilyen állapotok vannak...Kb ez ilyen 2,5-3 hónap, mire kiderült.
2016. márc. 9. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!