Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden férfi életében eljön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden férfi életében eljön egyszer, hogy tudatosan gyereket akar? Vagy talán soha?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, az én párom életében ez soha nem fog bekövetkezni. 8. éve vagyunk együtt, én 30, ő már 33. Többször is beszélgettünk róla, de ő még nem érzi úgy, hogy akarná. Szándékosan használtam az akarni szót. Mert ha összejönne a nem megfelelő védekezési módszerünk mellett, akkor meg szó nélkül bevállalná. És mindig oda is lyukadunk ki a beszélgetések során, hogy ő egyszerűen nem akar tudatosan gyereket tervezni. Engem ez zavar, hiszen 30 éves nő vagyok. De rákényszeríteni nem fogom. Viszont pont ő az, akinél már 1 éve se lett volna kétséges, hogy megtartsuk-e ha összejön. Úgy érzem, magától a felelősségtől fél, erre már célozgatott is, fél attól, milyen apa lenne. Ez idáig tök jó, de mi van, ha ez miatt nála soha nem jön el a "gyereket akarok" érzés?
2016. márc. 16. 14:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm, örültem a válaszodnak. Pont így érzek én is! Egyszer nagyon akarom, máskor meg én is félek tőle és nem, nem, még én se lennék kész rá, szándékosan miért akarnám megváltoztatni az életem, és egyáltalán, mi van ha nem is vagyok anyának való?! Szóval igen, ezek után tőle meg konkrét választ várnék... Persze ezeket a félelmeimet neki nem mondtam, hiszen én az ő álláspontjára vagyok kíváncsi. Ő meg úgy húzná halasztaná a dolgot. Nem, nem akar még, nem tudja, majd egyszer talán, a távoli jövőben... De persze ha összejönne, akkor meg egyértelmű a dolog.
2016. márc. 16. 15:05
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

A nőknél a gyerek az ösztönös biológiai késztetés, a férfiaknál meg "csak" társadalmi és barátnői elvárás. A legtöbb férfi persze belemegy a dologba előbb vagy utóbb de nem vágya a gyerek,csak ha ez szükséges a feleség élettárs megtartásához akkor mit tegyen mást?


A legtöbb férfi belátja hogy nem lehet annyira önző hogy megfossza a párját a gyerekvállalástól, de nem is pörgeti túl a témát,hanem ahogy lesz úgy lesz alapon sodródik az eseménnyel .

Mert valljuk be őszintén a gyerekkel egy csapásra véget ér a szabadság a függetlenség ami egy férfinek sokkal de sokkal nagyobb érték mint egy nőnek! A nő kiskorától kezdve elköteleződésre törekszik menyasszony akar lenni, de melyik fiú leghőbb vágya, hogy férj legyen?


Persze ott az ezernyi válás, szóval semmi sincs kőbe vésve.

2016. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
erősen gondold végig akarsz e egy ilyen emberrel gyereket vállalni, mert az fix hogy minden rád maradna és nem vállalna felelősséget hisz: ő nem is igazán akarta, csak belement.
2016. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkiében. Még csak nem is minden nő életében. 37 éves nő vagyok és még a gondolat is elborzaszt, hogy gyerekem legyen.
2016. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Háát szerintem ha valaki 30-on túl még mindig kételkedik benne, annak 2 oka van.

1. Nem a megfelelő személlyel van együtt.

2. Egyáltalán nem is akar.

2016. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

38 évesen úgy hiszem eljött az idő, mert nem akarunk teljesen kifutni a korból. Ha kizárólag rajtam múlna akkor még várnék egy kicsit, de most már úgy érzem minden adott a kicsi jöveteléhez. 10 éve még hevesen tiltakoztam volna, akkoriban még a saját kajámat sem tudtam volna kifizetni, vicces lett volna.

38F

2016. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az első sikertelen terhességem után ( nászúton már apuka dobta fel a témát ), ő mondta, hogy felőle mehet, de ha én nem akarom még, akkor nem erőlteti. Amikor megszületett a fiunk, 1 hétig a máját károsította és utána simán akart volna még. Aztán én nem akartam. Ő még mindig igen. A kislány után most volt képe azt mondani, hogy örülne egy harmadiknak is. Gyorsan leállítottam :)

Nekem kevés az a 10 millió, hogy mègegyszer nekimenjek a témának. Viszont ha véletlenül becsúszna, attól tartok, ő boldogabban fogadná, mint én.

2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

10.

El kellett volna vennie? A házasság mióta kötelező? Nem biztos, hogy ilyen módon el akarnak köteleződni egymás mellett.


Kérdező: Szerintem férfiaknál nagy általánosságban 30 felett jön az érzés, hogy gyereket akarnak, ha jön. Van aki emiatt el is válik a feleségétől, ha pl kiderül, hogy nem lehet gyereke.

Nagyon változó ez. Én 24 éves koromig nem is akartam gyereket egyáltalán. Aztán ez megváltozott amikor a férjemmel járni kezdtünk. Tőle akartam gyereket.

Ő már egész fiatalkorától szeretett volna. 18 évesen is. (Az érzés benne volt). Mikor megismerkedtünk majdnem 21 éves volt, már akkor is akart. Viszont úgy alakultak a dolgok, hogy azóta sincs gyerekünk, és nem is lesz. Én beteg vagyok, szinte nulla az esélyem, és a férjemnek is minimális az esélye, hogy természetes úton nemzzen gyereket. Pedig már a gyerek nevét is kitaláltuk anno...

Mi megbeszéltük ezt, egyikünk sem akar ebbe mesterséges módon beleavatkozni, sem örökbe fogadni. Elengedtük az érzést, hogy gyereket akarunk. (nem volt könnyű időszak), de jobban szeretjük egymást annál, mintsem ilyesmiért szétmenjünk. Elfogadtuk, hogy ketten vagyunk egy család és kész. Nem azt nézzük ami nincs, azt értékeljük amink van.


Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, az emberek érzései változhatnak. Mi is dönthettünk volna a válás mellett, hogy másokkal megpróbáljuk a gyerek dolgot, de tudjuk, hogy nem lennénk boldogok, hiába lennének (ha lennének) gyerekeink, ha közben nem egymással vagyunk.

A te párod is akarhat később gyereket, csak már oda kell figyelned a korodra, és egy bizonyos idő után konkrét választ kell adnia. Ha neked a gyerekvállalás fontosabb, akkor erre nagyon oda kell figyelni, nehogy kifuss az időből, és már időd se legyen másik párt találni. Ha így döntenél. 30/N

2016. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nem gondoltam volna, hogy ennyien fogtok írni. 18-as, sajnálom, hogy Nektek nem lehet... Én mindig is úgy gondoltam, nekem soha nem kell gyerek és ezen semmi nem fog változtatni. Most pedig itt vagyok 30 és nem is tudom hogy dolgoznám fel, ha egyszer nem lehetne... És éppen ezért zavar az is, hogy párom ennyire "félvállról" veszi a dolgot. A házassággal kapcsolatban: Mindketten tudjuk, mennyibe van egy lagzi, így eddig nem erőltettük a dolgot és nem is volt miért. A minap egy ismerősünk véletlenül terhes lett és a párja azonnal eljegyezte. Persze mindketten tudjuk, hogy a házasságig nem fognak eljutni és annyira nem is tervezik azt. Ez csak amolyan "gesztus". Erre párom még mondta is, hogy hát ilyen esetben mi gyorsan csapnánk egy parasztlagzit, ezt meg azt a helyet bérelné ki, meg hasonlók... Én meg csak mosolyogtam. Szóval a helyzet nem reménytelen! :) Csak ahogy írtam is, ő nem az a gyereket tervezős típus. És félek, nem is lesz az, ha 32 évesen még nem érzi a késztetést.
2016. márc. 16. 20:29
 20/21 anonim ***** válasza:
Van olyan férfi kollégám aki 40évesen sem akar, pedig sportos jó pasi, minden kolléganő oda van érte és párja is van...
2016. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!