Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan esik rosszul ez? Ti hogy kezelnétek? Fontoss lenne

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy majdnem két éve vagyunk együtt a barátommmal, ő a munkája miatt a hétköznapokon folyton utazik, csak hétvégén tudunk együtt lenni csak. Szóval egy héten jó esetben 2 napot(kivéve mikor szombaton ér haza)

Így ha valamilyen rendezvényre vagyok hivatalos, legtöbbször egyedül kell mennem. Elég rossz olyankor, de valahogy eltelik.

Ez még a jobbik eset... de az zavar nagyon, hogy mivel vidéken lakunk, és ő még a szüleivel él(most gyűjtögetünk egy kis lakása) majdnem minden második hétvégén mennie kell segíteni nekik.

Persze nem ezzel van a bajom, becsületes emberher segít a szüleinek, viszont itt az a helyzet,hogy ahogy a szülei kijelentik,hogy márpedig szombaton ezt csináljuk, akkor neki az mindig úgy is lesz.

Hiába terveztünk programot magunknak, inkább átrakja más dátumra. Hiába 24 éves, és nem parancsolgatni kéne neki...Egy felnőtt embernél úgy kéne működnie, hogy megkérik valamire, és ha ráér elmegy, ha nem akkor megmondja,hogy most nem aktuális. Vagy én nem gondolom jól?


Az éjjel jött haza, reggel itt hagyott, mert mennie kell az apjához. Szerettem volna vele menni, de nagyon fáradt vagyok, a tegnapi ünnepség miatt, ahol megint egyedül voltam. Gondoltam ma kárpótol és velem lesz...de megint egyedül vagyok.

Most olyan érzésem van,hogy haragszok rá, és nincs is kedvem beszélni vele..aztmondta felhív este mikor végeznek, de szívem szerint kikapcsolnám a telefont.

Nagyon szeretem őt, de egyre nehezebben birom.

Nem tudom átlátni a helyzetet,hog jogosan akadnék ki, vagy megkellene értenem? Ti mit gondoltok? 19L


2016. márc. 19. 12:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj, most látom a hibáimat, elnézést értünk, látszik tényleg nagyon fáradt vagyok...
2016. márc. 19. 12:55
 2/6 A kérdező kommentje:
A másik ok ,amiért nem mentem vele az az,hogy a napokban lebetegedtem és most kinti munkát végeznek, ráadásul férfi munkát.Máskor ha tudtam, mentem segíteni én is...
2016. márc. 19. 12:57
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
48%

Személyes véleményemtől függetlenül: ha egy párkapcsolatban több olyan probléma is van, amit úgy tűnik, nem tudtok megoldani, akkor lehet, hogy jobb lenne ezt nem erőltetni, mert később csak rosszabb lesz.


A személyes véleményem az, hogy semmi baj nincs abban, hogy a fiú szívesen segít a szüleinek. Nem parancsolgatásról van szó, de basszus, ha az én szüleim hívnak, hogy na lyányom, most ez lesz, akkor megyek, mert ennyi jár nekik azért, hogy felneveltek. Fordított esetben nem zavarna a dolog,szerintem természetes, hogy valaki megy és segít a szüleinek.

2016. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ülj le vele megbeszélni a dolgokat, különben sose juttok zöldágra. Ne panaszkodj, hogy így meg úgy, rendezzétek egymás között a problémákat!


Engem az azért zavar a leírásban, hogy kiemeled, hogy te mész ide-oda, rendezvényre, meg egyebekre, a másik meg gürizik és te csak azért érzed magad rosszul, mert egyedül kell menned!

Senki se kényszerít, hogy ilyen helyekre menjél. A másik dolgozik, nem lógatja a lábát. Vagy ezekre a rendezvényekre járás neked a munkádhoz tartozik?

2016. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze,egyetértek azzal,hogy kell segíteni a szülőknek, ez természetes. Én is segítek anyukámnak, mikor tudok. De pl ha megbeszéltük,hogy szombaton megyünk valahová, akkor nem mondom le azért mert anyum épp valami munkát adott. Inkább közlöm,hogy nekem progamom volt lebeszélve, és megcsinálom utána.


Ezekre a rendezvényekre nem csak szórakozásból megyek, hanem pl olyan mint egy szalagavató, vagy gólyabál. Mivel 12-es vagyok mi szerveztük a gólyabált, ahova mindenki hozhatta a párját, illetve tegnap volt a szalagavatóm, ahova szintén mindenki elvitte a párját, csak én ültem egyedül. De nem hisztiztem miatta, bántott, de mondtam, hogy majd bepótoljuk az időt.......Szóval nem dolgozom,még tanulok, csak nyári munkát tudtam vállalni.

Nem az zavar,hogy elmegy segíteni, hanem az,hogy így alig van időnk egymásra... este jön, ő persze akar szeretkezni, de nekem ahhoz is már alig van kedvem, mert kevés törődést kapok...Fogalmam sincs mi lenne a megoldás.

2016. márc. 19. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy te még "gyerek vagy", gimnazista, a munkád a tanulás, míg ő már dolgozó férfi. A 6 év alapvetően nem nagy korkülönbség, de teljesen más életszakaszban vagytok. Más lenne ha te lennél most 24 és ő 30.

Te attól vagy fáradt, hogy egy összejövetelen voltál, ő meg egy dolgos hét után elment a szüleinek segíteni, pedig biztos vagyok benne, hogy inkább pihenne. Ezt hívják kötelességtudatnak. Ha még férfi munka is én biztos elmentem volna legalább egy vigaszsütivel a kezemben ha már hétvégén is dolgozik. De tényleg csak azt tudom mondani, hogy nem vagytok azonos életszakaszban, ami a későbbiekben gondot jelenthet.

2016. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!