Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez csak engem akaszt ki? Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez csak engem akaszt ki? Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Szombaton a barátom egy kiállításon volt egész nap. Délben felhívott mit eszek, elmondtam neki, késő este ért haza, ás az volt az első kérdése, hagytam-e neki abból, amit délben csináltam, mert ő azt hidegen is megeszi, mondtam nem, mert az hidegen valóban nem jó. Aztán mondta, reméli csinálok majd neki. Erre már felhúzott annyira, hogy beszóltam, miért nem ő süt, főz magának? Ő mondta minek? Hát mondom azért mert van két keze. Mindig én főzők, de abba is bele köt, meg hogy ő mit hogyan szeret. Már megszóltam azért is, mert nagyon finnyás. Mindig felidegesít ezekkel a dolgokkal. Nem csinálok és nem veszek többé inkább kaját! Ha az anyja főz, hül.yére kell istenítenem a főztjét akkor is, ha nem ízlik, mert nem éppen egy konyhatündér. Ha apum főz, és ad kaját, akkor a barátom szagolgatja, megvizsgálja, és mondja: nem romlott? Furán néz ki. Vettem kávé illatú testápolót, múltkor a kanapén ültem, oda jött és mondja:De jó kávéillat van, csináltál kávét nekem? Hol van? Erre én elküldtem a pic.sába. Mindig mondja mit csináljak, mit enne. De ha én kívánok valamit, arra azt mondja, ne, mert azt ő nem szereti. Amióta együtt élek vele, nem is csináltam olyat amit én szeretek. Mi lehet a baja neki?
2016. márc. 23. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elég önző módon viselkedik. A leírás alapján te is elég élesen reagáltál a dolgokra, bár lehet csak azért tűnik így, mert dühből írtad.

Mindenesetre beszéld meg vele, hogy ez téged zavar, jól esne ha néha ő főzne neked, és igenis lesz olyan alkalom, amikor te a magad kedvéért fogsz főzni, ő pedig vagy megeszi, vagy csinál magának.

Nem szabad az egyik felet sem elkényeztetni egy kapcsolatban. Kell adni, és a kedvében járni annak, akit szeretünk, néha viszont igenis hagyni kell, hogy a másik járjon a te kedvedben. Mivel ez itt nem így megy, valószínű, hogy már a kapcsolat elején elrontottad, így nehezebb helyrehozni, de nem lehetetlen.

2016. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Passz, de nem lehet súlyosabb a te bajodnál :D
2016. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fog működni hosszútávon.
2016. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Eleinte kedvesen reagáltam az ilyen dolgokra. Volt hogy szóvá se tettem, de ma már minden nap felhúz valamivel, próbáltam többször is beszélni vele, azt mondta ez a jó amit ő csinál, és nem akar főzni, nem érti miért kellene. Mondtam neki, mert jól esne, és nem mondott semmit.
2016. márc. 23. 12:45
 5/17 A kérdező kommentje:
9 hónapja vagyunk együtt. Egyszer sütött nekem grillcsirkét. Mindig ígérte, 6 hónap után szóvá tettem neki, hogy minden nap csak mondja, de nem csinálja. Ő meg hogy csináljam meg, vegyem meg én a csirkét, csak be kell rakni. Elsírtam magam, nem értettem miért mondja ezt, aztán mikor elmentünk vásárolni, szóltam neki, vannak ott a fagyasztóban sütnivaló csirkék, megvette, és betette a sütőbe, elkészült, ettünk belőle, nem volt nagy szám, de így nem is esett jól. Másnap a maradékot elvitte a haverjának... rám nem is gondolt...
2016. márc. 23. 12:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, valóban egy kicsit önző, de az ilyen még nem annyira komoly helyzet.

Mint látom a csúcspont ennél a mondatnál volt: "Aztán mondta, reméli csinálok majd neki.", ami teljesen jogos is. Egy érett nő ezt a következőképpen kezeli: "Ha szépen megkérsz (+ ha kpok cserébe este valamit - mosolygás, odabújás, puszi), akkor szívesen" :) Így már más lesz a helyzet. Ha kérsz valamit cserébe, akkor ezt ő később is mérlegelni fogja ;) Lehet kérni cserébe még: lábmasszázst, hátmasszázst, lakásrész takarítását, egy-két dolog megjavítását (stb.), max. 48 órán belül. Akár közös főzés, séta, kirándulás is jöhet cserébe :)

2016. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésednél is egyértelmű volt, hogy a barátod simán bunkó. Házirabszolgának szegődtél vagy társnak? Van értelme így vele lenned, ha olyan szinten lekorlátoz, hogy már enni se mersz?


Az én párom is mindig belemászik a kajámba, ha eszek, fordítva meg megsértődik, de mi ezt poénra vesszük, nem is jelent feszültséget.

Mivel a barátod erre nem képes, sőt, még úgy állítja be, hogy a viselkedése tök természetes, csak te vagy helikopter... Nekem nem lenne kérdés, hogy megéri-e mellette maradni.

2016. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sose takarít, sose csinálja meg azt, amire szépen kérem.

Inkább papírtörlőn eszik, mint tányéron, mert azt el kell mosogatni. A csetreseket is otthagyja, a kapcsolat elején elmosogatta...

2016. márc. 23. 12:56
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha már megbeszélted vele, és nem változtat, akkor meg kell neki mondani, hogy neked ez így nem felel meg, és ilyen kapcsolatban nem akarsz lenni. Nálunk apám csinálja ugyanezt anyámmal, és elég elkeserítő. Lehet ezért is vagyok kissé radikális, de én menekülnék egy ilyen férfi mellől.

Egyébként a mi a baja kérdésre annyi a válasz, hogy el van kényelmesedve. Ha neked kell valami, oldd meg, ha neki kell valami, azt is oldd meg. Ő meg ezen felül foglalkozik magával. De csakis magával.

2016. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem értékel az biztos! Nincs jó és rossz ember, csak össze nem illő párok. Igen, ennek hoszú távon nem lesz jó vége. Én személy szerint örültem amikor főztek rá, és bárki volt az (barátnő, szülők), én mindig dícsértem. Nem is volt rá okom hogy fintorogjak. 28/F
2016. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!