Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak! Eltudnátok fogadni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Eltudnátok fogadni ezt a párotokban, vagy inkább más után néznétek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, és a 'hibámról'. Nyilván van több, de ez az egy nagyobb, ami kihat a kapcsolatomra és ezzel kapcsolatban merültek fel azok a kérdések bennem, hogy a férfiak erről hogy vélekednek, elveszíthetem-e emiatt a párom?


Szóval bemutatnám magam:

Csendes és általában visszahúzódó vidéki lány vagyok. A megszokott társaságomban tudok teljesen feloldódni, bulizni nem járok egyedül, csak a barátommal megyek el és akkor is azért,hogy táncoljunk, máskor meg a barátnőimmel beülünk valahova. Mindig is a komoly kapcsolatok híve voltam, egyetlen barátom volt Ő előtte másfél évig(nem ilyesmi okok miatt mentünk szét). Mindig is tisztelem, becsülöm a párom,sosem csalnám meg,és megvetem ezt, nem is jön,hogy más pasira nézzek. Örülök ha örömet okozhatok neki, szeretem kényeztetni, új dolgokat kipróbálni vele(igen,minden téren) Ha szeretné akkor elmegyek vele és a barátaival, ha csak fiús beszélgetést akar tiszteletben tartom, nem nyomulok rá. Szóval eddig semmi gond sincs, imádja ezeket a dolgokat.

DE innen jön a probléma...nekem nincsenek fiú barátaim, ugyanis az az elvem, hogy ilyen barátság nem létezik.

Oké, ismerősök vannak, ha egy közegbe kerülünk megkérdjük hogy van a másik de ennyi. Régebb akárhányszor próbáltam csak barátkozni, mindig az lett a vége,hogy bevallották, tetszem nekik, és 1-2 év után.

Mondtam az elején a páromnak, hogy én ilyen vagyok, nem tudom elfogadni,hogy neki közeli lány barátja legyen. Nehéz hozzám közel kerülni, de akit befogadok attól azt várom,hogy én legyek az egyetlen nő számára, mint ő nekem férfi. És ha azt látom,hogy más nőt valamilyen szinten keres, ír neki, vagy meghívja valamire mert rég beszéltek, akkor úgy érzem, hogy kezd távolodni ebből a bizalmas szférámból. Ilyenkor még meg se puszilnám szívesen. Ha úgy adja a helyzet, és többen vagyunk semmi bajom ha váltanak pár szót, sőt én is beszállok, viszont azt nem tudnám elfogadni,hogy ketten üljenek be valahova, vagy csak szimplán írjanak.

Mondtam neki, hogy válasszon, nem kényszerítettem semmire. Elmondtam,hogy képtelen vagyok ebben megváltozni, ha neki hiányzik az,hogy ott legyen a lány barátaival vagy találkozgasson velük, mint előttem, akkor menjen,de én ezt így nem tudom elfogadni. Ő mindig azt mondta,hogy engem nem akar elveszíteni, mert nem bírná ki nélkülem, és benne olyan embert talált, akivel sosem találkott még, családot akar stb.

Ebből adódóan volt pár vitánk, pl h írt neki és hasonlók, ilyenkor mindig előjött ez a hülye érzésem és tudattam vele.Mostanra valahogy megértette és tiszteletben tartja. Azt mondja hogy ő is nagyon félt engem, és fél mi lesz ha felmegyek egyetemre, szóval megpróbálja megérteni amit érzek ezzel kapcsolatban.


De felmerült bennem a kérdés, hogy vajon sok-e ez neki? Nagyon nagy hiba ez nálam? Ti mennyire tudnátok ezt elfogadni?


Igazából ez nálam azóta alakult ki jobban, miután láttam mi folyik az emberek közt. Az ismerőseim 90% megcsalta már a másikat, sőt a legjobb barátnőm már nem is 1 pasival, az a pasi pedig a menyasszonyát csalja vele. A másik barátnőm szintén barátnős pasival fekszik, és ráadásul nyalizik is a barátnőjének. Szóval a lány mit sem sejtve barátkozik ezzel a barátnőmmel. Az egyik lány,akivel nem akarom hogy beszéljen a párom, mikor ismerkedtünk már felajánlotta magát neki éjszakára. És akkor még nézzem el azt,hogy jóban vannak? És még sorolhatnám...

20L


2016. márc. 30. 15:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
50%

Soha, de soha nem lennek kapcsolatban egy ilyen hozzallasu emberrel.


Bizalom nelkul nincs semmi, es nem a harmadik felekben kell bizni/nem bizni, hanem igenis a parodban, ha o nem akar megcsalni, akar ra is vetheti magat barki, akkor sem fog. A bizalom hianya pedig mindent tonkretesz.


Az meg, hogy epp neked nem mukodnek az ellenkezo nemu baratsagok, meg nem jelenti azt, hogy ez egy univerzalis igazsag, ami mindenkire igaz. Az meg vegkepp abszurd, hogy abbol is baj van, ha mar rair az ember egy noi haverra, hogy mi a helyzet.. Epeszu ember ezt max ideig-oraig fogja elviselni. Ha nem uralkodsz a felelmeiden, nem gyozod le ezt az onbizalomhianyt es bizonytalansagot, a budos eletbe nem lesz hosszutavu, normalis kapcsolatod, ha beleszakadsz, akkor sem.


"Az ismerőseim 90% megcsalta már a másikat" - erre meg csak annyit mondanek, hogy sokat elmond rolad, milyen ertekrendu emberekkel veszed korul magad, erdekes modon az en kornyezetemben ilyen maximum extrem ritkan fordul elo.


Mivel szentul meg vagy gyozodve arrol, hogy igazad van, ezert mi mondhatunk barmit, de sok jot ne remelj, ha ezen nem valtoztatsz. Olyan meg nincs, hogy keptelen vagy valtoztatni rajta, maximum ha lusta vagy dolgozni magadon.

2016. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

köszi a többi választ is!

Hidd el, nem csak azt látom amit én mondok, másképp fel sem tettem volna a kérdést!

Gyötör ez a tulajdonságom, egyre többet gondolkodok azon,hogy meg kell változnom, és azért is tettem fel a kérdést,hogy megbizonyosdjak arról,hogy ez tényleg annyira rossz hiba, vagy elfogadható. A többség szerint nem normális és ezt elfogadom. Sőt tudom már... csak azt nem tudom hogyan változzak meg.

Egyébként valamilyen szinten ő is ilyen, egy távoli ismerőse a családnak felköszöntött egyszer, és amint meglátta,hogy hím nemű írt üzenetet rögtön akarta látni és a nyakában dobogott már a szíve. Úgyhogy ő is ennyire félt, csak épp engem nehezen ért meg.

2016. márc. 30. 16:26
 23/37 anonim ***** válasza:

Kettős mérce, csodálatos kapcsolat..

Egyébként kérdező, fejben dől el. Mi ebben nem tudunk segíteni.

2016. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
60%
Én is ilyen vagyok, szenvedtem is tőle, de nem tudtam megváltozni. Találtam viszont olyan férfit, aki azt gondolja természetesnek, hogy az első a feleség, a család, és neki is fura lenne, ha én más férfival kettesben tölteném az időmet. Minden programot velem szeret tölteni, társaságba is mindig vinni akar magával. Egyébként is annyira egymásra vagyunk hangolódva, hogy nem is érezzük már olyan közel magunkat másokhoz. Ez is egy út a konfliktusmentes boldogsághoz.
2016. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
nagyon jó ilyet is hallani :)
2016. márc. 30. 16:37
 26/37 anonim ***** válasza:

Engem kissé zavarna a bizalmatlanságot, pedig amúgy nincsenek lány barátaim, sőt, még fiúból se sok.


Ne mondd, hogy csak a többi nőben nem bízol, de a párodban igen, mert a párod is kell ahhoz, hogy lefeküdjön egy másik nővel, az nem úgy megy, hogy ő nem akarja, mégis megcsal.


Ennek ellenére ha amúgy megfelelne egy nő a fő elvárásaimnak, akkor el tudnám így is fogadni.

2016. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Igazából én konrkétan nem attól félek,hogy egyszeri alkalommal megcsal netalán. Tudom,hogy nem tenné. Ha meg igen, akkor ezt megteszi akkor is ha féltékeny vagyok, ha nem. De tudom,hogy erre nem lenne képes.

Én konkrétan attól tartok, hogy sok pici ilyen dologból alakulna ki valami majd idővel. -Ha sokat találkoznának, vagy beszélgetnének akkor idővel lehet hogy meglátnának valamit egymásban- és úgymond ezt akarom megelőzni. Egyfajta védekezésnek, megelőzésnek nevezném.

És visszatérve egy dologra, nem beszűkült környezetben élek. Nem csak az itt élő, vidékiek példáját mondtam, hanem rengeteg embert ismerek a kisvrosból is ahol iskolázom, és abból is ahova fogok menni. Sok ismerősöm van, akiktől kapok ilyen infót, plusz barátaim ismerőseiről mert ők ugye elmondják nekem. Rengeteg ilyen ember van, és már csak itt az oldalon is. És biztos vagyok benne,hogy annak a válaszadónak az ismerősei között is akad,aki azt írta,hogy ők szentek, csak nem vallották be.

2016. márc. 30. 17:06
 28/37 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hosszú távon nem működik mondom ezt huszonévek tapasztalata után.

Az első az hogy bízol a párodban. Előtte neki is volt élete, azt nem várhatod tőle hogy dobjon el mindenkit. Az én páromnak sok bnője volt mielőtt megismerkedtünk ráadásul társkeresőn megismert; párként nem jöttek be egymásnakede barátként igen. Logikus perszs hogy a szerelmünk velünk együtt szereti leginkább tölteni az idejét de miért ne mehetne üres óráiban egy kávéra? Gondolod hogy egy kávézó asztalán fogja megdönteni a csajt?:-) Neked még fel kell nőni. Mi lesz ha mhelyen lesz összezárva egy nővel???

Én a páromért a kezemet tűzbe merem rakni mert hiába lenne kettesben egy nővel aki akarna tőle vmit, neki érzelmek nélkül nem megy. Nem is volt sok bnője. Igaz tényleg ritka az ilyen.

2016. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Hiába írtad nem bízol a barátodban és itt ez a baj. Kézen is állhat a másik nő/barátnő vagy bárki ha nem akar megcsalni akkor nem fog de te nem hagyod ,hogy barátkozzon a másik neművel pedig pozitív hatása is lehetne bizonyos esetekben. Ha új a barátság akkor érthető, hogy gyanakvó vagy de az eddigi lány barátaival miért ne tarthatná a kapcsolatot? Az exem is ilyen volt és egy idő után rettenetesen zavart, hogy ennyire nem bízik bennem. Nem vagy vele 0-24 bármikor és bárhol megismerhetne lányokat és ha meg akarna csalni akkor meg tudna ez ellen sajnos nem lehet tenni semmit. Az más kérdés, h kiderülne-e vagy sem. Ha megmondja ,hogy kivel mikor és hol találkozik akkor nem értem mi ezzel a probléma. Az meg gyerekes, hogy azt mondtad neki ,h legyen így de akkor te is mész és találkozgatsz fiúkkal, ez csak szimplán bosszú és nem arról van szó ,h te tényleg szeretnél beszélgetni egy fiúbarátoddal, ennek semmi értelme. Azt meg muszáj elfogadnod, hogy más lányoknak is bejön a pasid és bepróbálkoznak majd nála mert ez ellen tényleg nem tudsz tenni semmit. Azt teheted ,hogy bízol benne és nem korlátozod ilyen dolgokban mert minél jobban a markodba szorítod annál jobban el akar majd menni később!
2016. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
46%

Az én ismerőseim között is kb meg volt már kettyintve minden lány ""BARÁT"":DDD Áltassa magát aki akarja ezzel, hogy bizalom, blabla.

Jó, nem azt mondom, hogy nincs kivétel, valaminek erősítenie is kell ezt a szabályt.

Mivel sok férfinak vannak lány ismerősei, barátai, nehezen hiszem, hogy ők elfogadnák. Vagy csendben kell maradnod, vagy elhagyni és olyat keresni, aki hasonló elveket oszt, mint te - az én barátom is ilyen, őt is mint kiderült, több "haverral" csalta anno a barátnője. Nekem meg azért nincsenek fiú barátaim, mert nem vagyok havertípus, nagyrészt pár mondat után már a szex volt a téma, mondom oké...

Beszéld meg vele higgadtan és világosan, de ha igazán szereted, akkor neked is engedned kell majd valamennyire.

Amúgy nekem baromira szúrná a szemem, ha olyan csajról lenne szó, aki már felajánlotta magát éjszakára. Ha sose volt semmi köztük, akkor nem.

2016. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!