Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi történhetett a párommal 4...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhetett a párommal 4 hónap után?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: én 20 éves vagyok, a kedvesem 34.

Ötödik hónapja vagyunk együtt, durván másfél hónapja vettem észre rajta, hogy gyökeresen megváltozott a hozzáállása velem szemben. Az indok: én megfojtom őt a szeretetemmel. Tanulva belőle, visszább vettem, éreztettem is vele, hogy tartom a távolságot, és a beszélgetés utáni reggelen kaptam egy üzenetet amiben leírta hogy ő szeret és nem akar elveszíteni, illetve tudja, hogy neki is vannak hibái de szeretne rajtuk változtatni. Természetesen megadtam neki a lehetőséget erre, de egy hét után ugyanúgy kiújult a baj. 2 hete végül az édesanyjához fordultam, csak jobban ismeri a fiát, mint én. Azt mondta az anyukája, hogy sokszor emlegeti hogy én vagyok eddig a legjobb, mellettem meg akar állapodni, barátnő vagyok a javából. Az anyukája állítása szerint ilyet sohasem mondott még nőről. Már ott tartok ebben a kapcsolatban, hogy nem merem megölelni, puszit adni, hozzábújni, nehogy ebből is baja legyen. Szó szerint már semmi fizikait nem teszek, mégis "megfojtom". De reggelente mindig ő ír üzenetet, ha nem reagálok ír tovább. Ha annyira elege lenne belőlem akkor nem keresne, mégis keres. Én maximálisan támogatom mindenben, segítek neki, meghallgatom a problémáit, érdeklődöm a napja felől. Nem az a típus aki kimutatja az érzéseit, de az elején nem esett nehezére. Ha abbahagytam a bújást, akkor felelősségre vont, hogy én őt át sem ölelem,ha mégis bújok, az a baja. Ha ennyire zavarom vagy elege van a szeretetemből, akkor miért állít olyanokat rólam másoknak, mint amit fentebb említettem?

Már sokszor leültem vele megbeszélni, hogy miért csinálja ezeket, miért nem tudja mit akar tőlem, de mai napig nem találtam használható magyarázatot.



2016. ápr. 5. 14:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#5

Ja, és a szeretetet/szerelmet nem elég "valahol tudni". Azt tudni kell, érezni kell egyértelműen a másik felől! Az is az érzésem, hogy te mentegetni próbálod őt. "sokat dolgozik, mindig is ilyen volt, az anyja azt mondja"

Szerintem ez később se lesz jobb hidd el. Nem véletlen, hogy 34 évesen eddig minden kapcsolata ilyen volt.

2016. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Valo igaz, a fius anyak bizony tudnak szepiteni a dolgokon ha unokazni szeretnenek, es latjak hogy a fiacskajuk keptelen megallapodni egy no mellett.

A fius anyaknak a kovetkezo prototipusai vannak :

- az anyatigris tipusu, aki mamapicifiat meg most is nevelgeti, terelgeti, a jelentkezo noket elmarja mellole (akar nyiltan, akar fondorlatosan)

- aki latja hogy a fia nem tud elkotelezodni valamiert (de a budos eletbe nem nezne magaba hogy vajon a nevelesenek ehhez nincs-e koze) de mar minden alma hogy kivul tudhassa a lakasajton es legyen unoka. Na az ilyentol sem art ovakodni mert az ilyen anyukak is elegge kepesek belefolyni a fiuk eletebe, csak az eszkozeik masok. Elhuzza a mezesmadzagot az ismerkedesi korszakban, aztan egyszer csak azt veszed eszre hogy olyan tulajdonsaggal ruhazta fel a fiat ami valojaban neki sosem volt.

Enszerintem a pasidnak nagyon komoly elkotelezodesi problemai vannak ami ebben a korban mar nehezen valtozik. Tenyleg szuksege lenne szakember segitsegere...

2016. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én tényleg semmit nem tudok tenni, ha ő nem akar elmenni szakemberhez. Azért is próbálom már én átvenni a "szakember" szerepét, utána olvasni dolgoknak, hogy tudat alatt próbáljam meg rávenni arra, hogy megnyíljon, elmondja mi az, ami miatt ilyen lett. Ha konkrétan rákérdezek, az ő sem tudja a válasz. Saját maga nincs tisztában a viselkedésével. Rengeteg problémája akadt az utóbbi időben, ami elhiszem, hogy a mindennapos fizikai munkájára csak rátetőz, elhiszem, hogy nyűgös, fáradt stb. Sokan mondták, hogy ha eddig nem nősült meg, akkor már nem is fog, de naiv vagyok, naivan a kivétel akartam lenni. Ha minden kötél szakad, úgyis lépnem kell, de próbálok egyéni tapasztalataim alapján, illetve a ti segítségetek által valamit még tenni, hátha észbe kap, hogy bizony már nem 20 éves, és így egyedül fog maradni. Azt, hogy van más az életében, elvetettem, mert arról tudnék, szabadidejében velem beszél (önszántából, nem kényszerítem ki), máskor dolgozik. Arra is gondoltam, hogy esetleg már olyan szinten "elköteleződve érzi magát" mellettem, hogy úgy van vele, hogy már semmit sem kell tenni ezért a kapcsolatért. Ha a szakítást fontolgatná, vagy azt, hogy nem vagyok elég jó, azt megmondaná, mert annyira őszinte, hogy ha megbánt is közli minden véleményét. De mégsem értem, hogy ki, vagy mi az az ok, ami miatt ilyen. Mert akárhogy nézek magamba, nem látok semmi olyat, amivel ekkora hibát követhettem el, én egy átlagos barátnő szerepét játszom. Még csak azt sem várom el, hogy beszámoljon mindenről, saját magától közli, ha megy valahova, vagy éppen amit csinál. Nincs valami praktikátok, hogy mivel tudnám elérni azt az állapotot, mint amilyenek az elején voltunk? Annyira lapos az egész kapcsolatunk, mint másoknak évek vagy évtizedek elteltével.
2016. ápr. 5. 19:26
 14/26 anonim ***** válasza:

#5

Nem hiszem, hogy veled lenne a baj! Ne vedd magadra.

2016. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ezen a héten pl találkozni nem akar, ezt onnan veszem le, hogy közölte, hogy ő nem jön hozzánk, de nem említette egy szóval sem, hogy én menjek. Amikor említettem neki, hogy nekem ez furcsa, válasz: "ne haragudj".

Magyarul nem lettem okosabb semmivel.

2016. ápr. 5. 22:41
 16/26 anonim ***** válasza:
Az
2016. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Az a baj (es de jo lenne ha nem kuldene el a valaszomat anelkul hogy akarnam) hogy itt ebben a kapcsolatban maximalisan csak az o igenyei szamitanak. A Tiedre magasrol tesz. Mi lenne ha Neked lenne kedved talalkozni vele? Felhivhatnad? Odamehetnel hozza? Vagy megint megkapnad hogy tul ragaszkodo vagy... egy normalis parkapcsolat nem igy mukodik. Az meg hogy nem talalkoztok mert neki nincs kedve... pfff... es erre a valasz hogy "ne haragudj"... fiatal vagy, lepj le amig lehet mert ez a pasi ha szeret is teged, de sajat magat sokkal jobban szereti.

Ha mar nem lehetsz onmagad egy kapcsolatban akkor ott mar bajok vannak.

Higgy nekem, tapasztalatbol beszelek, ez csak rosszabb lesz. Szeret o iranyitani, nem veletlen hogy nem magakorabeli not keres maga melle mert az rovid uton mar a felenel kirakta volna.

Persze kozben (ami tipikusan a manipulator, bantalmazo, narcisztikus perverz emberek jellemzoje) azt is tudja hogy amikor szorul a hurok es szakad a kotel akkor hogyan edesgessen magahoz hogy hidd azt hogy valahol megis ragaszkodik hozzad es szeret. De ennel tobbet sosem lesz kepes adni, mert nem is akar. Ez neki kenyelmes. Ha akarna, elmenne pszicshologushoz. De te igy is kitartasz mellette, akkor meg minek?

2016. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ne törődj azzal, hogy mit mond, mit mond az anyjának, mit mond az anyja arról, hogy mit mond neki.

Egy dologgal törődj: a viselkedésével.

Ez nem egy párkapcsolati viselkedés.

Öt hónap "együtt" után, egy hétig látni se akar?????


Megtévesztett, elhitted: javítsd ki a hibát - szakíts vele... vannak normális férfiak is.

2016. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

szerintem kötelékfóbiás, nézz utána a neten

el kellene mennie egy pszichológushoz, de - amint írtad - nem fog, úgyhogy... tudod, aki nem akar magán segíteni azon más se tud!

2016. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Egy dolgot nem értek: ha annyira az agyára megyek meg nem szeret meg elege van belőlem, esetleg nem érzi jól magát a kapcsolatban, akkor miért nem mondja azt, hogy menjek? Helyes fickó, bármikor találna maga mellé akármilyen céllal nőt.

Holnap találkozunk (elvileg). Meg annyit elmondott, hogy azért ilyen, mert sok problémája akadt, és ígéri ha ezek lemennek a fejéről minden jobb lesz. Van erre esély, hogy tényleg ez a baj, vagy csak hárít?

2016. ápr. 6. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!