Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek szeret? Megcsal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szeret? Megcsal? Jobban érdekli az a másik csaj? Nyugodjak le, mert én vagyok a paranoiás? Hogy bízzak benne újra?

Figyelt kérdés

2 éve jöttünk össze a párommal, előttem volt egy csaj, akivel igen sokat mászkáltak együtt és be is vallotta, hogy kapcsolatba akart vele kerülni, de valahogy mégsem jött össze a dolog. Végül barátok lettek, meg is ismerkedtem vele jobban szilveszterkor. (Bár már akkor is furcsának tartottam, hogy a pasija is jelen volt és az én párom ölelgette részegen, arcát odanyomva hozzá, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek.)


Eleinte szimpatikus volt a lány, gondoltam jóban leszünk mi, aztán hirtelen pár nappal szilveszteri buli után elkezdett napi szinten írni a páromnak (később derült ki, elolvastam a beszélgetéseiket, mert igen gyanús volt a vége felé, hogy velem nem foglalkozik, ennek a lánynak pedig mindent elmesélt, mindenről beszélgettek. Beleolvastam, én aki soha nem tett ilyet!


Láttam, hogy mindennek elhordott neki a párom, szakítani akart velem állítólag (nekem nem ezt mondta, sőt.. ), csak nem tudja, hogyan lépjen ki a kapcsolatból. És azt is úgy adta elő, hogy régen mikor pár napig külön éltünk, akkor is ő adta alám a lovat, hogy elmehessen innen, mégis ő könyörögte vissza magát a valóságban.

Szidott neki, hogy nem mosogattam el és nem takarítottam egy hétig (!), mert 38 fokos lázam és arcüreggyulladásom volt, nagyon megbántott a szavaival...


Kedves volt vele, bókolt neki, flörtölt vele, olyanokat mondott neki, amiket nekem soha (persze mikor szembesítettem vele, azt mondta, hogy csak poénkodott vele, de régen velem is ezt csinálta, mikor udvarolt.) Bejárt titokban a csajhoz a munkahelyére, mikor megkértem, hogy menjen el boltba és meg is írta neki, hogy CSAK MIATTA JÁR BE ABBA A BOLTBA és hasonló.


Engem sose dícsér, mert "fél, hogy elbízom magam". Nem igazán érzem magam nőnek mellette, csak egy cselédnek, akit ugráltat. Nem szeret, alig ad csókot, puszit. Próbáltam a kedvére tenni előtte is, de ez most nagyon fájt.


Mikor minden kiderült, még neki állt feljebb, mert beleolvastam, aztán belátta, hogy ő volt a hülye és ha én csináltam volna ilyet, már szakított volna és megkérdezte, hogy adok-e még egy esélyt, én pedig mondtam, hogy kap még egy esélyt, mert szeretem, de ne éljen vissza a bizalmammal és építse is újra, mert még egy hazugságot nem tudok lenyelni.


Tennie kell azért, hogy újra bízzak benne! Ezt is tudja, de mégse tesz semmit. A kapcsolatunkat úgy érzem én tartom össze, neki kéne kedveskedni, megköszönni az esélyt, amit kapott vagy legalább éreztetni, hogy értékeli, de semmi. Ugyanolyan, csak nem beszél azzal a csajjal. Nem megyünk együtt sehova, ahova én szeretnék, mindig csak az ő családjához, stb. Nem vagyunk kettesben h kikapcsolódjunk.


A legnagyobb baj, hogy még mindig nem érzem, hogy bízhatok benne, mert az, hogy "nézzed nyugodtan a profilom, hogy nem beszélek a csajjal" szerintem nem feltételez azonnali bizalom visszanyerést. Mit tudnék tenni, hogy észrevegye, hogy amit mondok, megosztok vele, hogy mit szeretnék, ne csak "hiszti" legyen a szemében? Tényleg ennyire nem tisztel? Van még jövőnk egyáltalán? Szeretem, azt mondja ő is szeret, mégse tesz semmit, hogy jobb legyen én pedig szánalmasnak érzem magam már, hogy próbálom megmenteni azt, amit ő talán már nem is akar, csak nincs benne annyi, hogy megmondja.


Kérlek adjatok tanácsot, nagyon el vagyok keseredve. Talán nem is a lányra vagyok féltékeny, hanem arra, hogy vele tudott törődni, velem pedig most se teszi, pedig csak ennyit kértem, hogy érezzem, hogy szeret és dolgozzon meg azért, hogy ha már kapott esélyt, hogy megbízzak benne újra, mert nem alapfeltétel a bizalom. :(

Szeretném helyrehozni, de jelenleg nem nekem kéne most ezen dolgoznom. Tudom h én is hibás vagyok és ezt be is láttam neki és teszek ellene, de minek is, ha ő tojik bele az egészbe? A legjobb barátom azt mondja, hogy hagyjam a p*csába, tudja, hogy szeretem, de ha nem változik semmi, lépjek ki belőle, mert éretlen, képtelen küzdeni a dolgokért...


Tanácsokat ha tudnátok adni, nagyon hálás lennék, tudom, hogy iszonyat hosszú és figyelek, ha kérdés van szívesen válaszolok azokra is. (Egyébként a lánnyal tényleg nem beszél, legalábbis online formában nem, de én inkább a kapcsolatommal foglalkoznék, nem azzal a lánnyal, akit többet látni se akarok - és vszeg a párom miatt szakított a pasijával - aki a párom haverja is egyben, de pofára esett, mert párom mellettem döntött).


Elég zavaros és előre is köszönöm, ha valaki ír, vagy egyáltalán elolvassa.



2016. ápr. 7. 18:10
1 2 3
 11/29 Költőnő? ***** válasza:
100%

Mit tagadjam... sry de az ilyen kis manipulatív f**s_ztojásoknak tudnék olyan sallert adni kizárólag h h egy hétig azt hinné h a bab is hús.

Hát na.

2016. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Mit vársz egy kölyöktől?

Látod, ezért marhaság a "még egy esély".

2016. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kölyök. Egy éretlen, komoly kapcsolatra alkalmatlan gyerek. Ennek nincs jövője.
2016. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd ott, mert látszik, hogy totál nem úgy áll hozzád, ahogy te hozzá. Bár meg tudnám tenni, inkább nem minősítem a viselkedését, mert akkor nagyon hosszú és trágár lenne a válaszom.

Keress egy normális, 26-30 éves csávót.

2016. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Előttem már jól leírták. Nem érdemel meg tèged.
2016. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap átolvasom őket még egyszer, de azt hiszem, igazatok van...csak vagyok olyan idióta, hogy ha valami elromlik, mindig meg akarom javítani. Tudom, hogy hiba. Régi korok embere vagyok ilyen téren. :(
2016. ápr. 8. 00:03
 17/29 Költőnő? ***** válasza:
Nem. Neked nincs egészséges önbizalmad, és esélyes h szeretetfüggő vagy. Megveszem a nemlétező kalapom, ha anyád vagy apád nem ugyanígy szeretett. Úgy, hogy közben valójában bántottak. Vagy esetleg volt ital is. Ha csak ezek egyike is igaz rád, akkor nem ártana magadon is dolgozni.
2016. ápr. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Tudod szép gondolat, hogy "megjavítanád" ezt, de nagyon naiv egyben.

Egyedül semmit nem tudsz megjavítani. Ha csak te teszel érte, akkor elvitte a fene az egészet, márpedig a kedves barátod rohadtul nem társ ebben. Neki így jó, hogy semmit nem kell tennie, mert úgyis megbocsátasz, és még te próbálkozol.. Iszonyat megalázó ám, ennyit senki nem ér, pláne nem egy ilyen gerinctelen féreg.


Tényleg szeretethiányos/kapcsolatfüggő lehetsz, ill. valszeg még nem volt normális, jól működő kapcsolatod, mert ha lett volna, akkor tudnád, hogy EZ nem az.


Ne vesztegesd a fiatalságod egy ilyen senkiházira, építsd fel magad belülről, keresd meg magadban az értéket és emelt fővel lépj tovább.. Annyi normális srác van, te kifogtál egy s-ggfejet, engedd el. Ennél még az is százszor jobb, ha egyedül maradsz.

2016. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszönöm a sok-sok választ, felnyitottátok a szemem, hogy ne legyek hülye. Attól még az igaz, hogy nála rosszabb ember is kapott még egy esélyt.

Képes vagyok továbblépni a féltékenységen, ezt már tudom magamról, csak idő kell... (az más tészta, hogy legutóbb is pofára estem, de én akkor is megpróbáltam a másik féllel ellentétben).


Én is sokszor mondom, hogy nincs megoldhatatlan probléma, csak olyan párok, akik nem is akarják megoldani a problémákat. Másik barátom azt mondta, hogy ha ezen túl tudunk lenni, akkor igen erősek leszünk együtt, de egyelőre valóban nem érzem, hogy ez menni fog (lehet tényleg idő kell csak, nem tudom, meglátjuk).

Ígéret van, de hétköznap dolgozik - és mivel együtt élünk, a hétvégéink azzal telnek, hogy minden hétvégén hazamegy segíteni, amivel nem is lenne baj, ha néha megtenné, hogy itthon marad velem és csinálunk valamit.


Szeretem, mint írtam, állítólag ő is szeret. Én csak azt nem értem, hogy a kapcsolatunk elején nem ilyennek adta elő magát, ami hiba, mert most csapott pofán az igazság, amit meg is mondott a napokban, hogy ő nem ez az érzelmes típus.

Azzal érvelt, hogy neki megerőltető az a fajta viselkedés, amit várok. (Ellenben másokkal tud kedves lenni, mint az említett lánnyal is - vszeg az újdonság varázsa miatt. Ő a játék neki, akit nem kapott meg?)


Tudom, hogy fiatal még, ezért is gondolkodtam nagyon, mikor megismertem (én végig azt hittem, hogy idősebb, mert legalább annyi idősnek néz ki, mint én, sőt többnek, mert engem általában olyan 18-ra szoktak saccolni.)

AKkor azt mondta, hogy ez szerinte működőképes lesz hosszútávon is, mert az igaz, hogy érettebb a korosztályánál, de közben meg néha iszonyú gyerekes.


A probléma főleg az, hogy mikor azt érzi, hogy el fog veszíteni, teper. Most, hogy nem foglalkozom vele (mert ne én könyörögjek neki), kezd kedvesebb lenni velem, de csak manipulálásnak érzem az egészet, hogy "nehogy elhagyjon". Aztán rájön, hogy nem hagyom el, mert mindig reménykedek, hogy jobb lesz és abbamarad az egész.

Ha nem szeretne, azt pedig nem értem, miért nem mondja meg? Felnőtt ember vagyok, nem ordítoznék. Ismerhet annyira, hogy ha őszintén elmondja, akkor értékelem, még ha fáj is... jobban, mint a hazugságot.

Többször kérdeztem, hogy szeret-e, mire mindig azt mondja, miért ne szeretne? Ha nem szeretne, akkor nem lenne velem.


# 8-asnak.

Én bocsánatot is kértem tőle, hogy turkáltam, de hónapokig ment ez és hazudott is, hogy kivel beszél. Nyomós ok nélkül tojok én rá, hogy kivel dumál, míg hozzám jár haza, de mikor engem egyre inkább letoj és benyeli a virtuális csajozás és már mellettem is oldalra nézve a csaj képét és írásait láttam állandóan, furdalt a kíváncsiság.

Vigyorgott a mobiljára és el szórakozott én meg ezt néztem két hétig (addig fel se tűnt, mert megbíztam benne). Volt egy megérzésem. Csúnyán lebukott vele, én is paraszt voltam, hogy elolvastam, tagadja le a fene, de fordított helyzetben ezt bárki megtette volna szerintem. Azon nyomban be is vallottam neki, őszinte ember vagyok, nem titkolózok, de undorító volt, amit láttam abban a beszélgetésben.

Ha nem viselkedik furán, eszembe nem jutott volna bizalmatlannak lenni, de okot adott rá. Én meg hallgattam a megérzéseimre.

Semmi köze nincs ahhoz a dolognak, hogy magas, sportos, vagy fiatal. Ahogy fentebb írtam, én mikor megismertem is azt hittem, hogy legalább velem egy idős vagy idősebb. Nem azért vagyok vele, mert fiatalabb! Egyszerűen egymásra találtunk és szerelmesek lettünk. Utána meg már nem befolyásolt, hogy hány éves, mert már késő volt.


Költőnő?

Igen, vannak és voltak családi problémáim, de ezt a párkapcsolatomba nem hoztam át. Dolgozok eleget magamon is, vannak problémáim is, de a helyzet szempontjából irrelevánsak.

Épp elég kapcsolatom volt már, hogy tudom, hogy jóra nem vezet, ha a családi dolgaim belekeverem és tőle várom, amit ők "nem adtak meg".

Hidd el, magamban is látom a hibát, mit rontok el és min kell változnom. Nem brutális ragaszkodást várok a páromtól, csak azt, hogy ne azt érezzem, hogy ha elveszítene, csak leporolná a vállát és ennyi volt az elmúlt két (most már lassan két és fél) év neki.

Szóval ehhez jelen pillanatban semmi köze a családomhoz szerintem. (Érdekel a pszichológia és fejlesztem is magam, hagyok időt a saját dolgaim átgondolására is minden hónapban szépen, nyugodtan, egyedül. Egyszerűen kell és ha valamiben hülye vagyok, akkor belátom, hogy az vagyok és kész.) De a családom és a párkapcsolatom két külön dolog. Néha, ha tudok vele beszélgetni róla, beszélgetünk, de nem őt hibáztatom azért, amit mások követtek el és nem is tőle várom, hogy pótolja őket. Ez úgy gondolom így korrekt.


Köszönöm még egyszer a válaszokat! Én továbbra is hagyok még egy kis időt, mert megígértem, hogy esélyt adok és be is tartom a szavam. Maximum kiderül, hogy ez nem működik és megy mindenki tovább a saját útján.


Ha valaki tudna olyan tanácsot adni, hogy hogyan viselkedjek vele, hogy lehetnénk ezen túl, továbbra is szívesen fogadom. Erre a részére szeretnék fókuszálni. :) Nagyon köszönöm!

2016. ápr. 8. 10:42
 20/29 A kérdező kommentje:

# 18 -as válaszoló:

Kapcsolatfüggő lennék? Lehet, bár kétlem, mert egyedül is igen remekül meg tudok lenni, ha épp nincs senkim, sőt. Én úgy nőttem fel, hogy a saját lábamon álltam és egyedül is megoldom a dolgaim. Sokszor most is így teszek. Nem függök tőle, egyszerűen szeretem és mivel azt mondtam, hogy adok még egy esélyt, így is teszek. Nála rosszabb ember is kapott. Ennyit megér nekem. Pár hónapon már nem oszt nem szoroz, de legalább nem mondhatom, hogy nem próbáltuk meg helyrehozni. Inkább így legyen, mint utólag verjem a fejem a falba, hogy "meg kellett volna próbálni". Az elmúlt 2+ év nekem ennyit megér. Ha nem megy, hamar kibukik a dolog. :)

De tényleg köszönöm, hogy írtál.

2016. ápr. 8. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!