Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek szeret? Megcsal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szeret? Megcsal? Jobban érdekli az a másik csaj? Nyugodjak le, mert én vagyok a paranoiás? Hogy bízzak benne újra?

Figyelt kérdés

2 éve jöttünk össze a párommal, előttem volt egy csaj, akivel igen sokat mászkáltak együtt és be is vallotta, hogy kapcsolatba akart vele kerülni, de valahogy mégsem jött össze a dolog. Végül barátok lettek, meg is ismerkedtem vele jobban szilveszterkor. (Bár már akkor is furcsának tartottam, hogy a pasija is jelen volt és az én párom ölelgette részegen, arcát odanyomva hozzá, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek.)


Eleinte szimpatikus volt a lány, gondoltam jóban leszünk mi, aztán hirtelen pár nappal szilveszteri buli után elkezdett napi szinten írni a páromnak (később derült ki, elolvastam a beszélgetéseiket, mert igen gyanús volt a vége felé, hogy velem nem foglalkozik, ennek a lánynak pedig mindent elmesélt, mindenről beszélgettek. Beleolvastam, én aki soha nem tett ilyet!


Láttam, hogy mindennek elhordott neki a párom, szakítani akart velem állítólag (nekem nem ezt mondta, sőt.. ), csak nem tudja, hogyan lépjen ki a kapcsolatból. És azt is úgy adta elő, hogy régen mikor pár napig külön éltünk, akkor is ő adta alám a lovat, hogy elmehessen innen, mégis ő könyörögte vissza magát a valóságban.

Szidott neki, hogy nem mosogattam el és nem takarítottam egy hétig (!), mert 38 fokos lázam és arcüreggyulladásom volt, nagyon megbántott a szavaival...


Kedves volt vele, bókolt neki, flörtölt vele, olyanokat mondott neki, amiket nekem soha (persze mikor szembesítettem vele, azt mondta, hogy csak poénkodott vele, de régen velem is ezt csinálta, mikor udvarolt.) Bejárt titokban a csajhoz a munkahelyére, mikor megkértem, hogy menjen el boltba és meg is írta neki, hogy CSAK MIATTA JÁR BE ABBA A BOLTBA és hasonló.


Engem sose dícsér, mert "fél, hogy elbízom magam". Nem igazán érzem magam nőnek mellette, csak egy cselédnek, akit ugráltat. Nem szeret, alig ad csókot, puszit. Próbáltam a kedvére tenni előtte is, de ez most nagyon fájt.


Mikor minden kiderült, még neki állt feljebb, mert beleolvastam, aztán belátta, hogy ő volt a hülye és ha én csináltam volna ilyet, már szakított volna és megkérdezte, hogy adok-e még egy esélyt, én pedig mondtam, hogy kap még egy esélyt, mert szeretem, de ne éljen vissza a bizalmammal és építse is újra, mert még egy hazugságot nem tudok lenyelni.


Tennie kell azért, hogy újra bízzak benne! Ezt is tudja, de mégse tesz semmit. A kapcsolatunkat úgy érzem én tartom össze, neki kéne kedveskedni, megköszönni az esélyt, amit kapott vagy legalább éreztetni, hogy értékeli, de semmi. Ugyanolyan, csak nem beszél azzal a csajjal. Nem megyünk együtt sehova, ahova én szeretnék, mindig csak az ő családjához, stb. Nem vagyunk kettesben h kikapcsolódjunk.


A legnagyobb baj, hogy még mindig nem érzem, hogy bízhatok benne, mert az, hogy "nézzed nyugodtan a profilom, hogy nem beszélek a csajjal" szerintem nem feltételez azonnali bizalom visszanyerést. Mit tudnék tenni, hogy észrevegye, hogy amit mondok, megosztok vele, hogy mit szeretnék, ne csak "hiszti" legyen a szemében? Tényleg ennyire nem tisztel? Van még jövőnk egyáltalán? Szeretem, azt mondja ő is szeret, mégse tesz semmit, hogy jobb legyen én pedig szánalmasnak érzem magam már, hogy próbálom megmenteni azt, amit ő talán már nem is akar, csak nincs benne annyi, hogy megmondja.


Kérlek adjatok tanácsot, nagyon el vagyok keseredve. Talán nem is a lányra vagyok féltékeny, hanem arra, hogy vele tudott törődni, velem pedig most se teszi, pedig csak ennyit kértem, hogy érezzem, hogy szeret és dolgozzon meg azért, hogy ha már kapott esélyt, hogy megbízzak benne újra, mert nem alapfeltétel a bizalom. :(

Szeretném helyrehozni, de jelenleg nem nekem kéne most ezen dolgoznom. Tudom h én is hibás vagyok és ezt be is láttam neki és teszek ellene, de minek is, ha ő tojik bele az egészbe? A legjobb barátom azt mondja, hogy hagyjam a p*csába, tudja, hogy szeretem, de ha nem változik semmi, lépjek ki belőle, mert éretlen, képtelen küzdeni a dolgokért...


Tanácsokat ha tudnátok adni, nagyon hálás lennék, tudom, hogy iszonyat hosszú és figyelek, ha kérdés van szívesen válaszolok azokra is. (Egyébként a lánnyal tényleg nem beszél, legalábbis online formában nem, de én inkább a kapcsolatommal foglalkoznék, nem azzal a lánnyal, akit többet látni se akarok - és vszeg a párom miatt szakított a pasijával - aki a párom haverja is egyben, de pofára esett, mert párom mellettem döntött).


Elég zavaros és előre is köszönöm, ha valaki ír, vagy egyáltalán elolvassa.



2016. ápr. 7. 18:10
1 2 3
 21/29 Költőnő? ***** válasza:
Nem a tudatos dolgokra gondoltam. Ha foglalkozol magaddal, akkor ismerős kell legyen a tanult minta. Ez a legritkább esetben tudatos
2016. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Koztem es a baratom kozott is volt egy hasonlo problema a kapcsolatunk elejen.

En nem hiszek a fiu-lany baratsagban, a baratom viszont kikototte a kapcsolat elejen, hogy o nem fogja egy baratjat sem lerazni a baratnoje miatt. Megertettem.

Majd par honap mulva o is lebukott, bar o engem nem szidott, valoszinuleg akkor tenyleg elhagytam volna, de o is csapta a szelet a lanyoknak, mig engem egyaltalan nem dicsert.

Osszevesztunk, elmondtam, hogy sajnos nekem megsem fernek bele az ilyen baratsagok, ugyhogy akkor inkabb hagyjuk egymast, mire inkabb megszakitotta a lanyokkal a kapcsolatot. Kesobb belatta, hogy o sem nagyon hisz a fiu lany baratsagban, foleg, hogy o az a tipikus ferfias ferfi, nehezen lehet vele erzelmekrol beszelni, csak a foci, autok stb. Szoval nem az a "baratno" tipus.

Kb masfel evig ujra meg ujra feljott a tema, hogy nem erzem magam jo nonek mellette, nem bizom benne, es hasonlok. O kozben sokat valtozott, sokat dicser, rengeteget romantikazunk, szoval ugy fogom fel a dolgot, hogy akkor, a kapcsolatunk elejen nem volt meg belem szerelmes igazan.


Szoval mi rendbe tudtuk hozni, de en 18 eves voltam ekkor, most 22 vagyok, nem csinalnam vegig ezt ujra, szerintem mar senkinek nem adnek megegy eselyt, van mar eleg onbecsulesem. Persze a baratomnak megerte megadni az eselyt, de massal mar nem csinalnam ezt meg. 26 evesen legyen onbecsulesed, foleg hogy a te parod ezerszer bunkobban viselkedett veled sot, tovabbra is sz@rik a fejedre.

Hagyd el, nincs ennek ertelme, te felnott no vagy (elvileg), o meg egy kis hulyegyerek. Nem erettebb a koranal, max kulsoleg.

2016. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, a regi korok embere maximum a nagymamam, aki most 73 eves, de anno szivbaj nelkul otthagyta a nagypapamat amikor az megcsalta ot. Ha ilyen viselkedest is lenyomott volna az oreg melle, valoszinuleg meg az asztalt is raboritja. Te nem regi vagasu vagy hanem szimplan onbizalomhianyos kapcsolatfuggo, aki ugyanazokat a mintakat ismetelgeti. Csak olvasd vissza. Exed is rosszul kezelt, ez a kis jampi is rosszul kezel es mindig csak te erolkodsz, mert hogy meg kell javitani. Lofaszt. Aki takonygerincu kis senkihazi azt ki kell baszni, lesz ra eleg hulye no. Nem meg jatszmazni vele, meg "jaj most teper ertem". Ki a francot erdekel? Teged. Es ez a baj, es amig nem allsz a sarkadra az osszes ilyen kis gerinctelen ki fog hasznalni, mert aki olyan hulye hogy hagyja, azt bizony ki fogjak. Mint a peldadon is latni.
2016. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Régi kor alatt ki is fejtettem, hogy azt értettem, hogy ha valami elromlik, helyrehozom és nem azonnal kidobom, ha látom, hogy van némi esély a működésére.


Nem csalt meg, csak lelkileg ment máshoz, amiről kérdeztem is. Úgy érezte, hogy velem nem beszélgethet ilyen jót. Mostanában igyekszem jobban figyelni rá, ha mond valamit. Talán visszafele is lesz belőle valami. Abban én is hibás voltam, aláírom, hogy nem osztottam meg vele a problémáim, de meg volt a baja neki is és nem akartam pusztán terhelni a hülyeségeimmel, amiket magam is képes voltam megoldani. :)


Pár nap és kiderül, hogy amit látok remény, az valós-e, vagy csak hirtelen összehozott illúzió.

2016. ápr. 8. 12:03
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom, kerdezo te veszelyesen naiv. Tenyleg nem csodalkozom rajta hogy egy 21 eves kisfiu kb. ugy jatszik veled felnott nokent ahogy o akar, es utana benyog egy ilyet hogy "mert o nem erzi ugy hogy veled ilyen jot beszelgethet", es meg te erolkodsz meg probalsz ra jobban figyelni. En nem kivanok neked rosszat, de nagyon szanlak hogy a korabbi rossz kapcsolat mintaidat meg sem probalod levetni mert te "megjavitod ami elromlik", es meg ugy erzem jo parszor meg kell hogy "erdemeld" hogy jol atb***anak (erre mar nem is tudok szebb szot), mire talan rajossz hogy te no vagy, ember vagy akit tisztelni kell, es nem fogsz ilyen kispocsok lelkivilaga miatt erolkodni akik elhordanak mindennek a hatad mogott, meg gyerekkent arrol nyafognak a masik puncinak hogy anyukajuk (te) nem takaritott amig 38 fokos lazzal fekudt... tiszteld mar magadat minimalisan, megjavitani pedig az orat kell vagy a tevet.
2016. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Költőnő? ***** válasza:
Meg mindig nem érted...
2016. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: miért vagy vele?
2016. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot kértél. Itt egyöntetűen leírták, hogy hagyd ezt a kapcsolatot, nincs értelme küzdeni érte, meg is indokolták, miért, a 'párod' egy éretlen gyerek, de te még mindig mentegeted, és magadat hibáztatod, holott az egyetlen dolog, amit hibásan csinálsz, az az, hogy MÉG MINDIG VELE VAGY.

Jössz ezzel a "nem dobom el, hanem megjavítom" dumával. Ez mind szép és jó, de a helyrehozáshoz, megjavításhoz KÉT EMBER KELL, ketten kell, hogy akarjátok, és tegyetek érte. Ő nem csinál semmit, nem küzd, tudja, hogy te úgysem hagyod el, és megtehet melletted bármit. Biztos hízeleg az egójának, hogy egy nála idősebb csajt dughat, de ennyi.

Ne haragudj a nyers hangnemért, de már felhúzom magam a naivitásodon.


27/n

2016. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Az ő irányában valóban naív vagyok, hisz szeretem ezt az embert és mint kiderült, ő is szeretné helyrehozni. Szerintem most fogta fel, hogy tényleg tenni kell a dolgokért, különben elromlanak teljesen és akkor már késő.


Most, hogy kezdem látni, hogy lenyugodtak a dolgok és kezdünk újra rendesen, mély beszélgetések után egy egymást szerető párként viselkedni, nem érzem azt, hogy gáz lett volna a naivitásom.

Egy hatalmas és őszinte beszélgetés hiányzott nekünk, mert mindketten mindig rohantunk és nem maradt időnk erre.

Most kezd sok minden változni, úgy érzem és látom is. Maradt, megpróbáljuk még egyszer. A csaj nem érdekel, rájöttem közben a dolgokra és közös ismerős is rávilágított, hogy a párom tényleg leszögezte neki, hogy NEM AKAR TŐLE SEMMIT SEM párkapcsolati téren.


Ettől független nem beszélget vele tovább, mert érezte, hogy a csaj többet szeretne (hisz szakított a párjával is ezért).

Szerintem helyre tudjuk hozni, csak meg kellett várni, hogy lenyugodjanak a dolgok és átgondolja mindenki, mit is vár, szeretne a másiktól.


Nekem is sikerül továbblépni a féltékenységen és minden helyre fog jönni szerintem. Közös programokat is csinálunk, mert rájöttünk, hogy beszélgetés és közös időtöltés valóban jó hatással van a kapcsolatunkra.

Máshogy beszél velem, mióta kiálltam magamért.


Én tartom magam ahhoz, hogy megér még egy próbát, hisz szeret és szeretem. Ha ettől naív vagyok, akkor legyek :) Nem is tagadom, hogy mindig hiszek olyan dolgokban is, amik mások szerint menthetetlenek, de most tényleg látok rá reményt.


Köszönöm mindenkinek, aki normális tanácsot és véleményt írt a "számotokra ismeretlen" személyem megítélése nélkül. :) Én bízom a legjobbakban, új kezdetben.


Szép napot nektek!

2016. ápr. 11. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!