Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom 6 év után sem hajlandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom 6 év után sem hajlandó összeköltözni velem. Szerintetek szakítsak vele, és elköltözzek egyedül bosszúból?

Figyelt kérdés
Mindketten szüleinknél lakunk külön-külön, és nincsenek olyan körülmények egyikőnknél sem, ami lehetővé tenné, hogy minőségi időt töltsünk egymásnál kettesben. Tehát nem tudunk együtt aludni, együtt tölteni egy hétvégét kényelmesen, csak ha mondjuk elutazunk valahová. Hétköznap nem is igen tudunk találkozni, mert ő csak este érne rá, én viszont akkor már lefekvéshez készülök, mert hajnali 5 kor kelek. Ez, és hogy már 6 éve együtt vagyunk, már bőven indokolná hogy közös életbe kezdjünk. Anyagi akadálya sincsen, hogy kivegyünk egy albérletet. Szóval a helyzet, hogy egyszerűen csak nem akar. Már 3 éve nyaggatom a témával, azóta halogatja, kifogásokat gyárt. 3 éve azt játsszuk, hogy megígér egy időpontot, hogy addigra felkészül a költözésre, és nekiállunk albit keresni. Mikor eljön ez az időpont, akkor viszont mindig kitalál valami kifogást, és kitűz egy fél évvel későbbit. Én eddig reménykedtem, hogy össze szedi magát, felkészül a dolgokra, és egyszer tényleg akarni fogja, de kezdem feladni. Most megint van egy újabb kitűzött dátum, az augusztus. Arra gondoltam ez legyen az utolsó lehetőség, és ha megint leráz, kifogást gyárt, akkor végleg feladom a küzdelmet, és elköltözök egyedül. Én ennyi idősen már amúgy sem szeretnék a szüleim felügyelete alatt élni, és ha ennek a kapcsolatnak vége kell hogy legyen, akkor szeretnék egy kis szabad időszakot egyedül. Megismerni magam, lezárni ezt a 6 évet, szabadon élni, több időt fordítani a baráti kapcsolataimra (amik jelenleg nem is nagyon maradtak). Talán ha megtenném ezt a lépést, akkor ráeszmélne hogy mit veszített, látná hogy egyedül is elboldogulok, és nem függök tőle érzelmileg.
2016. máj. 31. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem láttam, hogy írtad volna, hogy mennyi idősek vagytok, de olyan max 18-20 éves korig tudnék elképzelni egy ilyen párt, akivel nem lehet komolyan tervezni, utána már azt gondolom, hogy csak az időmet pazarolnám vele.
2016. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen szakíts. Hihetetlen hogy ennyit képes voltál várni rá.
2016. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért én csodálom a kitartásodat. Le a kalappal, tényleg. Mi másfél éve vagyunk így a párommal együtt hasonló szituban, és már most bele vagyok betegedve. Elképzelni nem bírom, hogy volt türelmed a plusz három évi halogatást kivárni...

A kérdésre válaszolva, amit tervezel, az jó, az indíték nem. Ne bosszúból költözz, hogy majd te jól megmutatod neki. Magad miatt költözz, mert mindenképpen jót tesz az önálló felnőtt élet indítása. Én az augusztust se várnám ki a helyedben, elkezdenék lakást keresgélni.

(Gyanítom egyébként, hogyha magadtól megtalálnád az albérletet, elköltöznél, kialakulna az életed, akkor már örömmel menne oda a barátod is, elvégre minden kötelezettség nélkül töltheti nálad az időt. Nulla felelősségvállalás. Én ezt nem várnám ki a helyedben.)

2016. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!