Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem, lenézem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem, lenézem a párom családját, lehet ebből házasság, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
5 testvére van, apuka, anyuka együtt, de folyton veszekednek. Az anyukája nem dolgozott, mert sokáig gyerekeket nevelt, aztán meg nem ment el. Az apukája eltartotta a családot, de kérdés mennyit adózott. Nem tisztázott, de valószínűleg nem sok nyugdíjuk lesz. A testvérei közül is csak egynek van tartós munkahelye, a többi hol dolgozik, hol nem. Többsége teljesen tanulatlan, gyerekek persze már vannak ott is. A párom is látja ezeket, de Ő nem hiszi, hogy ez később gond lehet. Én nagyon is hiszem, mert ugyan a mi családunk is igen érdekes, de mi nem tartunk össze, mindenki úgy rontja el az életét, ahogy szeretné. Ők viszont összetartóak és biztos vagyok benne, hogy később elvárnák, hogy segítsük őket, mikor ők semmit nem tesznek az életükért. A párom most még azt mondja nem fogja érdekelni, hiszen tényleg ők tehetnek róla, de én tudom, hogy nagy szíve van, és a szüleitől kezdve mindenki nyomná, hogy segítsen az aktuális rokonon, ha nekünk jobban megy. (párom ki akar törni ebből, folyamatosan tanul, dolgozik, hogy nekünk jobb legyen, nekem meg ugyan nem túl jól fizető, de nagyon keresett diplomám van, így munka problémám sose lesz) Vele tervezem az életem, de nagyon racionális ember vagyok, egy szintény szegény családból, de gyerekkorom óta felfelé kapaszkodok, és sose hagynám, hogy az ő rokonai miatt éljem azt az életet, amitől mindig irtóztam.
2016. jún. 1. 08:09
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%
Maradj vele együtt, de gyereket ne tervezz vele, aztán ha lehúzzák a rokonai, akkor ott hagyod, és kész.
2016. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Mióta vagytok együtt? Összeköltözetek már?

Egyenlőre szerintem ne a házasságon gondolkodj, hanem azon, hogy külön éljetek a szülőktől. Akkor úgyis előjönnek majd ezek a gondok, és meglátod, hogy fogja kezelni ezeket, illetve, hogy fogjátok őket együtt.

Nem tudhatjuk, hogy fog reagálni, nem ismerjük. Ha valóban szeretitek egymást, szerintem ne add fel, aztán majd a jövő eldönti. Ha nem jön össze, akkor is szétmehettek, de én a helyedben bánnám, ha feladnék egy jó kapcsolatot egy LEHETSÉGES probléma miatt, ami még itt sincs.

2016. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a másodikat! Keresztények vagyunk, nem élünk együtt a házasság előtt, így ez nem opció. Ezt kérlek fogadjátok el tényként, az erre vonatkozó negatív megjegyzések nem érdekelnek, és nem is segítenek.
2016. jún. 1. 08:26
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Jogosan aggódsz. Hiába ők tehetnek a sorsukról, biztosra veszem hogy ha ti úgy álltok anyagilag nem tudja megtenni hogy ne segítsen. Van a rokonságban hasonló szitu. Srác gazdag, csaj szülei csórók, tesója drogos, másik tesója még iskolás. Mindig memmek kölcsönkérni, a csaj pedig mindig ad. Hiába nincs hála, köszönet. Mégiscsak a testvérei, amit valahol meg is értek, de nagyon nem fer a srác családjával szemben.
2016. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Megertelek teljesen.. de ok a csaladja.. ha nektek mindenetek meg lesz miert ne segithetne? Inkabb nekik mint a szomszednak... kerulhettek ti is ilyen helyzetbe vagy bajba.. nem varnad el a gyerekedtol hogy segitsen ha megteheti? Eleg erdekesen gondolkozol.. en ott probalok segiteni ahol tudok.. ha nekem nincs akkor is!!

A masik, hogy oke kereszteny vagy de a mai vilagban bele mersz menni, egy hazassagba ugy hogy igazabol nem is ismered teljesen?

Te dontesed de lakva ismeri meg egymast az ember.

2016. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Elozo vagyok, meg annyi hogy edesapamnak eleg jol megy a vallalkozasa..es onzetlenul segiti a testvereit is ha szukseguk van ra.. sokszor idegeneket is.. ettol lesz valaki igazan jo ember. Ettol nekunk nem lett kevesebb.. viszont elmondhatom hogy csodalatos peldat mutat nekunk!!
2016. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Oké, akkor, hogy tisztább legyen a kép. Nincs még otthonunk, ő a szociális szférába készül én az egészségügybe. Soha nem lesz annyi pénzünk, hogy abból nagyvonalúan adakozhatnánk.

Elég sok embert ismerek, akik így kötöttek házasságot, a 20-30-40-50 év igazolja őket, de erre továbbra sem kérek megjegyzést, én az erről való gondolkodásomat nem fogom megváltoztatni, cserébe a Tieteket se szeretném. Megköszönöm a segítséget, a tanácsokat, de ezt a tényt kerüljük ki, mert ebben nem lesz változtatás.

2016. jún. 1. 09:00
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a házassággal nem csak az adott embert kapod meg, hanem bizony a családját is.

Gondold át, hogy tíz-húsz év múlva milyen lehetőségek lesznek és ezt te képes leszel-e elviselni. Ha nem, akkor még most kéne lépni, nem évek múlva.

2016. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tudom. Egy életet tervezek Vele, abba nem mehetek bele pusztán érzelmekkel. Muszáj ezt végig gondolnom, de nem vagyok bölcs ebben. Egyrészt szerintem teljesen érthető, hogy miért várom el, hogy ne segítsen nekik. Másrészt ők tényleg nem olyan család, mint a miénk, biztos vagyok benne, hogy segítene, érzelmileg ezt meg is értem. Kérdés, hogy mit venne el ezért a saját családunktól? A gyerek nem focizhatna, a húst tartalmazó vasárnapi ebédet, vagy nem lenne nyugdíj megtakarításunk? Egyikől se szeretnék lemondani, mert az már nem az az életszínvonal, amit megfogadtam, hogy elérek majd.
2016. jún. 1. 09:10
 10/22 anonim ***** válasza:

Az ossze nem koltozes nem problema mi is igy hazasodtunk 26 eve es semmi hatranya nem volt.

A csalad nehez dio ha kereszteny vagy kutya kotelesseged oket segiteni.

Mi sok ilyen csaladot ismerunk.

Mi elkoltoztunk kulfoldre igy a tavolsag miatt nem kell hogy napi szinten belemenjunk egymas csaladjaba jo megoldas tuti.

De a felebarati szeretet elfogadas onzetlen segitseg osszetartas csalad fontossaga mind mind kotelesseged mint kereszteny.

En helyedben nem hazasodnek komolyan.

2016. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!