Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem, lenézem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem, lenézem a párom családját, lehet ebből házasság, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
5 testvére van, apuka, anyuka együtt, de folyton veszekednek. Az anyukája nem dolgozott, mert sokáig gyerekeket nevelt, aztán meg nem ment el. Az apukája eltartotta a családot, de kérdés mennyit adózott. Nem tisztázott, de valószínűleg nem sok nyugdíjuk lesz. A testvérei közül is csak egynek van tartós munkahelye, a többi hol dolgozik, hol nem. Többsége teljesen tanulatlan, gyerekek persze már vannak ott is. A párom is látja ezeket, de Ő nem hiszi, hogy ez később gond lehet. Én nagyon is hiszem, mert ugyan a mi családunk is igen érdekes, de mi nem tartunk össze, mindenki úgy rontja el az életét, ahogy szeretné. Ők viszont összetartóak és biztos vagyok benne, hogy később elvárnák, hogy segítsük őket, mikor ők semmit nem tesznek az életükért. A párom most még azt mondja nem fogja érdekelni, hiszen tényleg ők tehetnek róla, de én tudom, hogy nagy szíve van, és a szüleitől kezdve mindenki nyomná, hogy segítsen az aktuális rokonon, ha nekünk jobban megy. (párom ki akar törni ebből, folyamatosan tanul, dolgozik, hogy nekünk jobb legyen, nekem meg ugyan nem túl jól fizető, de nagyon keresett diplomám van, így munka problémám sose lesz) Vele tervezem az életem, de nagyon racionális ember vagyok, egy szintény szegény családból, de gyerekkorom óta felfelé kapaszkodok, és sose hagynám, hogy az ő rokonai miatt éljem azt az életet, amitől mindig irtóztam.
2016. jún. 1. 08:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a keresztény szeretet azt jelenti, hogy tűzön vízen segítjük őket, hiszen akkor Ők nem tanulnak semmit, soha nem jutnak előrébb. Szívesen segítek pl. tanulni a húgának, vagy vigyáznék a gyerekekre, hogy nyugodtan munkát keressenek, de az, hogy ők napról napra éljenek, mert mi majd úgyis adunk, az nem szeretet, hanem butaság. A bibliai okos és balga szűzek példája szerintem elég jól példázza ezt, de feltételezem itt a válaszadók többsége nem keresztény, nem ismeri a történetet, nem is várom el Tőletek, nagyon örülök annak a segítségnek, amit Ti tudtok adni!
2016. jún. 1. 09:28
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Lehet házasság, de boldogtalan leszel.


Egyrészt, mert a keresztény értékrend szerint igenis támogatni kell az idős, beteg szülőket, és lehet, hogy nem kérni mennek oda. Hanem mondjuk lakni...

És lehet, hogy egyszer-kétszer szívesen vigyázol a gyerekekre: aztán mire észbe kapsz, még te vagy a szemét, ha nem akarsz minden nap rájuk vigyázni.

Aztán ők is a fejedhez vágják, hogy szép kis keresztény lány vagy...


Másrészt, ha igazán követitek ezt az egészet, tokkal-vonóval, (tehát nem csak a szüzességed őrizgeted, és nem csak az összeköltözéstől tartózkodtok), akkor nektek IS lesz több gyerek is. Elvégre a fogamzásgátlás is tilos!!

Ebben az estben TE fogsz segítséget kérni, hogy ha épp 12-órázol, vagy 36-órázol, akkor hozzák el a gyerekeket az oviból, legyen már otthon vele a sógornő nyáron egy kicsit, a nagyi ugorjon már át egy tányér levessel, ha épp betegek, te meg nem maradhatsz otthon velük.

Cserében neked sem árt, ha teljesíted az ő kérésüket...


A keresztényi élet része, hogy a házasság egy életre szól, és lehet, hogy 30-40-50 évig együtt maradtok, és kifelé azt a képet mutatjátok, hogy ti vagytok a minta házaspár, de lehet, hogy a férjed családjához hasonló életetek lesz: otthon állandó veszekedéssel. Ja, és hát ugye amit Isten egybe kötött: válni nem lehet! (Ezért van az ismerőseid közt sok pár, akik nem éltek együtt, és házasságkötés után is együtt maradtak: nincs választásuk!)


A férjed is hoz egyfajta mintát otthonról, amitől rettentő nehéz eltérni, akár a házasságra, akár a gyereknevelésre vonatkozóan. Lehet mondani meg elhatározni, hogy ti aztán biztos nem úgy csináljátok, mint a szüleitek! De annál nehezebb megtenni!


Hiába nem lesztek gazdagok a TE felfogásod szerint, ha a rokonok ezt nem így látják: nekik az már egy álom élet, ahol hús van a kajában, meg van félretett pénz.


Az összetartó családnak van még két nagy hátulütője: ha ti nem segítetek, akkor mindenki titeket fog utálni, egyöntetűen, és ki lesztek rekesztve. Ez meg fogja viselni a férjed, aki így egyedül marad a nagyvilágban (téged leszámítva). A másik, hogy ha betegek lesznek a szülei, akkor illik őket gondozni, ápolni: nem fogod kitalálni, ki lesz a szerencsés egészségügyben jártas, aki ezt a nemes feladatot elnyeri! Főleg, ha nektek még nincs gyerek, a többiek meg hivatkozhatnak a pulyákra, hogy nekik róluk is kell gondoskodni. Nektek meg ott a nagy lakás, csak van annyi hely, hogy szegény édesanyja ne legyen útban...


Mert mondani lehet, hogy nem érdekli, de szerinted hagyni fogja, hogy a 23 ezres öregségi nyugdíjból nyomorogjon, utcára kerüljön, és éhezzen az, aki megszülte és felnevelte?!

Egyébként ha igen, akkor máris ugorjatok az ágyba, mert egyáltalán nem vagytok keresztények, balga szüzes példabeszédek ide vagy oda.

Tudod, tisztelt anyádat és apádat, negyedik parancsolat, és egyéb közhelyek.


Jóval több élettapasztalattal meg némi rálátással a témára (hasonló cipőben jártam/járunk), azt így előre elmondom, hogy mi lesz.

Összeházasodtok, dolgoztok, a házasságotok vagy jó, vagy nem. Ezt előre nem lehet elmondani, de a helyedben árgus szemekkel figyelném, hogy otthon mit csinál meg a kedves párom, miben önálló, és mit tesznek elé, mert érhetnek kellemetlen meglepetések. (Hagyományos családmodellben nőtt fel, ahol a nő a háztartást látja el, és nem dolgozik, a férfi a családfenntartó, és nem takarít. Ezt viszi tovább!)


A nagy keresztény elveket meg akkor fogod sarokba dobni, mikor választani kell, hogy két gyerek után nem szexeltek többet, vagy fogamzásgátlót szedsz.

2016. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Hát, én őszintén megmondom, mióta egyszer jártam egy keresztény sráccal, azóta menekülök az ilyen emberektől. Nem sértésből, csak pont azért, mert láthatóan plusz problémákat generál ez az egész.

De ha te ragaszkodsz a hitedhez, amihez minden jogod megvan, akkor szerintem hanyagold ez a kapcsolatot. Az értékrendedbe nem fér bele a családja, ő nem hagyja el őket. Megoldás nincs. Ebből csak probléma és feszültség lesz.

És igen, amúgy lehet, hogy ilyen hirtelen házasságokból, mikor az ember nem élt együtt korábban a párjával lesz 20-30-40 év házasság, de milyen? Mivel itt bűn a válás, persze, hogy nem válnak el, mert jobban férnek a büntetéstől, amit szerintük kapnának érte, minthogy boldogok legyenek és tegyenek a boldogságukért. Kifele persze, mindenkinek azt mutatják, hogy tökéletes minden, közben morzsolják magukat, hogy biztos mindenki más jól csinálja, csak velük van gond, rosszul csinálnak valamit, és keresik a megoldást, ami lehet, hogy nincs is.

Szóval, nekem ez a hozzáállás, tudatlanság az, ami rettenetesen taszító az elvakult hívőkben. A nem elvakultaknál meg az, hogy kedvük szerint válogatnak, melyik szabályokat tartják be, melyiket nem. És ismétlem, a joguk megvan hozzá, nem is akarlak lebeszélni erről, te életed, te döntésed, de ennek alapján azt mondom, hogy hagyd az egész kapcsolatot. Keress egy olyan társat, aki 100%ig tökéletesnek látszik, és nincs ilyen nagy csomagja. Ott is lesznek gondok, de legalább kevesebb, és nagyobb esélyed lesz a boldogságra.

2016. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
régi, okos mondás: suba subához, guba gubához.
2016. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Menjetek el jó messzire-messzire a családjuktól, az ország másik végébe vagy akár külföldre tartósan költözve.


Most leírhatjuk még ezerszer hogy úgy is az lesz, hogy lehúznak majd titeket, te meg sajnálkozhatsz most is, meg később is, hogy ez történt. De tehetsz ellene.


Nem az összetartásukkal van a baj, hanem hogy elbasszák az életüket és nem csinálnak semmit és így ez mellett összetartóak még.

2016. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Elvégre a fogamzásgátlás is tilos!! ez baromsag es nem is igaz

csak az abortativ fog gatlas ilos pl spiral

2016. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%
Es akkor hol lesz az, hogy segitsd felebaratodat? Na ugye. Nem vagy te kereszteny legfeljebb alkereszteny..
2016. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

Mar most attol felsz, hogy segitened kell rajtuk, ebben megis mi a keresztenyi?:-)))Nagyi mindig azt mondta, hogy "csak a jo keresztenyektol mentsen meg az Isten", amivel abszolut egyet is ertek.


A jo kereszteny segit ahol tud, felaldoz mindent a csalad oltaran es nem azon gorcsol mar most, hogy kesobb adnia kell. Az, hogy templomba jarsz, imadkozol nem elsz nemi eletet hazassag elott, sot addig ossze sem koltoztok ettol meg nem leszel kereszteny. De teny, hogy hangzatos,de erre meg egy kicsit gyurnod kell:-)))

2016. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tenyleg ekkora ugyet kell ebbol csinalni? Nem adtok es kesz! Mindenki kapargassa ki maganak a sajat gesztenyejet! Drogos testvereknek foleg nem! A szuleinek esetleg akkor, ha onhibajukon kivul nem tudnak annyi penzt keresni. Betegek pl. De hatarokat akkor is meg kell szabni. Elso a ti eletetek. Ezt meg kell ertse a csalad is.
2016. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17:

Akarok venni egy kocsit, de nincs rá pénzem. Add már ide légyszi a tiédet.

2016. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!