Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem, lenézem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem, lenézem a párom családját, lehet ebből házasság, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
5 testvére van, apuka, anyuka együtt, de folyton veszekednek. Az anyukája nem dolgozott, mert sokáig gyerekeket nevelt, aztán meg nem ment el. Az apukája eltartotta a családot, de kérdés mennyit adózott. Nem tisztázott, de valószínűleg nem sok nyugdíjuk lesz. A testvérei közül is csak egynek van tartós munkahelye, a többi hol dolgozik, hol nem. Többsége teljesen tanulatlan, gyerekek persze már vannak ott is. A párom is látja ezeket, de Ő nem hiszi, hogy ez később gond lehet. Én nagyon is hiszem, mert ugyan a mi családunk is igen érdekes, de mi nem tartunk össze, mindenki úgy rontja el az életét, ahogy szeretné. Ők viszont összetartóak és biztos vagyok benne, hogy később elvárnák, hogy segítsük őket, mikor ők semmit nem tesznek az életükért. A párom most még azt mondja nem fogja érdekelni, hiszen tényleg ők tehetnek róla, de én tudom, hogy nagy szíve van, és a szüleitől kezdve mindenki nyomná, hogy segítsen az aktuális rokonon, ha nekünk jobban megy. (párom ki akar törni ebből, folyamatosan tanul, dolgozik, hogy nekünk jobb legyen, nekem meg ugyan nem túl jól fizető, de nagyon keresett diplomám van, így munka problémám sose lesz) Vele tervezem az életem, de nagyon racionális ember vagyok, egy szintény szegény családból, de gyerekkorom óta felfelé kapaszkodok, és sose hagynám, hogy az ő rokonai miatt éljem azt az életet, amitől mindig irtóztam.
2016. jún. 1. 08:09
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok válasz érkezett. Köszönöm, hogy időt szántatok rám. Azt is elárulom, a párom is elolvasgatta őket. :) Hála Istennek nyíltan tudunk beszélni erről, meg sok minden másról is.

Nem tehetek róla, reménytelenül előrelátó, tervező ember vagyok. Ez nem rosszindulat, csak látom mik azok, amik a jövőben gondot okozhatnak. Változatlanul nem látom be, miért lennék én rossz keresztény attól, hogy nem akarok adni annak, aki nem tesz semmit a saját családjáért. Nyilván ha rengeteg felesleges pénzünk lenne, nem sajnálnák, de a körülmények miatt erre viszonylag kevés az esély. A szülei külön téma és valamelyik válaszolónál volt egy kis időzavar. Az, hogy a szülők közül bármelyik is konkrét ellátásra szorul, mint fekvőbeteg, még vagy 20 év.(nem idősek) Addigra nekünk is lehetnek felnőtt gyerekeink, nemhogy a testvéreknek. 6 gyerek között természetes, hogy eloszlik a szülők ellátása, és sose hagynám, hogy a párom ne gondoskodjon róluk. Bennem a félelmet a testvérek felelőtlensége okozza. Azért azt megemlíteném, mert valamelyik válaszoló összekevert engem mással, hogy a testvérek közül senki nem drogos, és más szenvedélybetegség sem jellemző. Egyszerűen tanulatlanok és felelőtlenek, ami veszélyeztethet minket. Köszönöm a válaszokat, tovább beszélgetünk erről, megerősítettek a válaszok, hogy erre szükség van.

2016. jún. 2. 12:29
 22/22 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló keverte össze az én hozzászólásom miatt. Tudom hogy nálatok nem ez a helyzet, csak azt akartam érzékeltetni, hogy hiába állsz hozzá racionálisan, ez a lány is akit említettem nyilván tudja, hogy nem érdemlik meg, mégis mindig megsajnálja őket, meg a kisgyereket nézi, nem azt hogy a nagyobb és a szülők tudnának tenni ellene, és ezt kihasználják. Én úgy érzem teljes mértékben igazad van kérdező, de nem merném 100%-ra állítani hogy nem esne meg rajtuk a szívem, mikor az eszemmel tudom, hogy nem kéne. Ezért nehéz ez.
2016. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!