Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelt kérdés

Barátom 28 éves. Külföldön él és dolgozik, egy éve vagyunk csak együtt, még külön élünk. Kezdetben azt mutatta, hogy neki mennyire jól megy, utazgattunk közeli országokba, jó hotelekben szálltunk meg, ettünk-ittunk. Nem szórta a pénzt, de láttam, hogy van neki. Pár hónapja azonban kiderült, hogy néhány embernek, elősorban ismerőseinek és barátainak tartozik számomra elég sok pénzzel. Emiatt gyakran feszült, mivel hivogatják telefonon, mikor adja meg a kölcsönt. Ez még nem is lett volna olyan furcsa, az ő dolga. Ám egyik nap tőlem is kért kölcsön, mondogatta, hogy visszaadja, csak megszorult. Tudja, hogy nincs sok pénzem, ami van, az a megélhetésre kell, mivel én itthon élek és tanulok még. Ezért nagyon rosszul esett, persze nem mutattam ki, de jeleztem, hogy nem fog menni. Erre mintha kicsit megsértődött volna, azóta pihen ez a kérdés. Mit gondoltok egy ilyen szituról? Egyáltalán, lehet alapozni egy életet arra, aki mindig kölcsönkér? Vagy csak fiatal még?

Nekem azzal van a gondom, hogy valaki ennyire mást mutat, mint ami a valóság ...


2016. jún. 1. 12:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Mekkora összegekről van szó?
2016. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy akár egy forintot is adj neki... Ha akart volna, kilábalt volna, soha viszont nem látod majd azt a pénzt...
2016. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 aperitif ***** válasza:
100%
Ha valaki kölcsön pénzből utazgat, eszik, iszik kedvére, és egyáltalán azért kér kölcsön, hogy egy jobb életet mutasson, mint amire valójában telik, arra csak azt tudom mondani, hogy felelőtlen és könnyelmű. 28 éves már nem annyira fiatal, hogy ezt ne tudná felfogni.
2016. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Olyan 3000 EUR kb. Fogalmam sincs, mire kellett neki, nem nagyon beszéltünk erről. Valami olyasmit mondott, a kezdeti nehézségek, mikor kiköltözött. De az 5 éve volt. Azóta folyamatosan dolgozik.
2016. jún. 1. 12:38
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valamire elb@ssza a pénzét, ha jól keres. Lehet pókerezik vagy valami más szerencsejátékot űz, neadjisten drogozik.
2016. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetekhez kölcsön kérni nem gáz. Viszont rohadtul az első dolog azt törleszteni, és csak utána szállodázni meg jól élni... Téged is csak le fog húzni, hagyd a francba! 5 év alatt ezt törlesztenie kellett volna, nagy összeg, de nem annyira, ha jó állása van!
2016. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy első a kölcsön visszaadása. Egyszer láttam, hogy szépen vezetgeti egy naplóban a kiadásait, stb. Nem drogozik, nem játszik, semmi ilyesmi. A családját viszont biztosan támogatja, azt tudom.

Ami engem bánt, hogy a saját barátnőjét akarta lehúzní, akinek amúgy is kevés van. :(

2016. jún. 1. 12:51
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha adsz neki, te is felkerülsz azon hitelezők listájára, akik hívogatják, hogy mikor adja meg.
2016. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%
Honnan tudod, hogy nem játszik és nem drogozik mikor külföldön van? Most komolyan szerinted nem titkolhatja? Esetleg kommunikáció és megkérdezhetnéd mégis mire költi a pénzét amit megkeres. Ezt olyan nehéz megtenni?
2016. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak írom, hogy ezek a kölcsönök a megismerkedésünk előtt "keletkeztek". Nem élünk együtt, nincs jogom firtatni a pénzügyeit. Amikor rákérdeztem, csak annyit mondott, hogy kezdeti nehézség. Ha nem szívesen beszél róla, mi a francnak cseszegessem?

Lakást bérel, számlákat fizet, utal haza stb. Ezekre költ, és reggeltől estig dolgozik, nem jár szórakozni. Minden lépéséről tudok.

Ez valami régebbi dolog lehet.

2016. jún. 1. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!