Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelt kérdés

Barátom 28 éves. Külföldön él és dolgozik, egy éve vagyunk csak együtt, még külön élünk. Kezdetben azt mutatta, hogy neki mennyire jól megy, utazgattunk közeli országokba, jó hotelekben szálltunk meg, ettünk-ittunk. Nem szórta a pénzt, de láttam, hogy van neki. Pár hónapja azonban kiderült, hogy néhány embernek, elősorban ismerőseinek és barátainak tartozik számomra elég sok pénzzel. Emiatt gyakran feszült, mivel hivogatják telefonon, mikor adja meg a kölcsönt. Ez még nem is lett volna olyan furcsa, az ő dolga. Ám egyik nap tőlem is kért kölcsön, mondogatta, hogy visszaadja, csak megszorult. Tudja, hogy nincs sok pénzem, ami van, az a megélhetésre kell, mivel én itthon élek és tanulok még. Ezért nagyon rosszul esett, persze nem mutattam ki, de jeleztem, hogy nem fog menni. Erre mintha kicsit megsértődött volna, azóta pihen ez a kérdés. Mit gondoltok egy ilyen szituról? Egyáltalán, lehet alapozni egy életet arra, aki mindig kölcsönkér? Vagy csak fiatal még?

Nekem azzal van a gondom, hogy valaki ennyire mást mutat, mint ami a valóság ...


2016. jún. 1. 12:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Jókat nevetek ezen az egész kérdésen, a kifejtésen pláne.


Kedvenc sorom: "utazgattunk közeli országokba, jó hotelekben szálltunk meg, ettünk-ittunk"


Ez szemmel láthatóan neked nem esett rosszul.


"Ám egyik nap tőlem is kért kölcsön... Ezért nagyon rosszul esett, persze nem mutattam ki"


Ez szemmel láthatóan már nem volt ínyedre.


Gondolom amikor "éltetek" akkor a farkának szopogatása is ínyedre volt :))

2016. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Utolsónak,

Aha. Teljesen igazad van.:)

2016. jún. 1. 15:48
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért tőled kért kölcsön, mert neked nem kell majd megadni, hiszen a barátnője vagy. Esetleg te leszel az utolsó a sorban, akinek majd vissza kell fizetnie. Ez a gyerek nem ismeri azt a mondát, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Ismertem ilyet én is, fűnek-fának tartozott, kilátszott a feneke a nadrágból, de a legújabb okostelefont megvette kölcsönből. Nem akar ez valójában gyereket, ő maga egy nagy gyerek, minden kell neki amit meglát, és meg is szerzi gátlás nélkül. Milyen apja lenne ő a gyerekednek? Amúgy a nővérem férje is ilyen felelőtlen volt, a nővérem meg nem győzött szégyenkezni miatta, meg kispórolni a kis gyeséből a pénzt, amit ő adott meg a férje helyett. A kaput az tette be nála, amikor este éppen altatta a két picit, csengettek és két férfi állt az ajtóban: "Csókolom, jöttünk elvinni a tévét, mert X. nem hajlandó megadni a két éve kölcsönkért összeget!" Amíg azok a tévét pakolták össze, ő bezsákolta a férje cuccait és megkérte a két férfit, hogy vigyék el ezt is. A két férfi megértően bólintott, bepakolták a zsákokat is a kocsiba. A nővérem másnap beadta a válókeresetet. Értsd meg, hogy egy felelőtlen emberre nem lehet normális jövőt építeni. Rá sem és vele sem. A válasz a kérdésedre: nem, ne reménykedj, ne adj neki felmentést, soha nem fog megváltozni a barátod.
2016. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, az utolsó kommentért külön hála, nagyon érdekes és tanulságos történet.
2016. jún. 1. 22:02
 25/30 anonim ***** válasza:
46%

Én meg azt mondom, ha látsz benne valamit, ami miatt úgy érzed, van közös jövőtök, adj időt neki..... Az én párom is hasonló felelőtlen volt pénzügyekben. Ő is kint dolgozott / dolgozik és folyton kifolyt a pénz a kezei közül és sok kölcsöne volt..... Azóta eltellt 2 év. Megváltozott. Igaz kellett hozzá, hogy kinyissam a pofám és elmagyarázzam neki, hogy ez így nagyon nem jó. Kell az ilyen faszikat irányítgatni. És van közöd hozzá, ha egy pár vagytok! Csak nyugi. Ha nagyon szeret téged, fogsz tudni rá hatni. Simán szólj be neki, hogy ez gáz. Az enyémnek 33 évesen nőtt be a feje úgy, ahogy.

Kell rájuk figyelni!!!

2016. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon-nagyon szeretem, ez nem kérdés.

Csak emiatt nem szakítanék. Bár elég önfejű és makacs, azért már több kisebb dolgot sikerült keresztülvinnem nála a saját érdekében.

2016. jún. 1. 22:31
 27/30 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert ráordíthatsz bármikor, kiveheted a kezéből a pénzügyeket, de azzal még nem változtatod meg a az alapjellemét. Van nekem olyan ismerősöm is, mint az előző hölgy. A férfi csak zsebpénzt kap tőle, mint egy kisgyerek. kinek jó ez? A pénzt beosztó nőnek biztos, de nem a férfinek. Ez a nő buta és éretlen, sem nő, sem férfi, sem gyerek soha nem akarna a hatalma alatt élni. Egyszerűen csak tedd fel magadnak a kérést, hogy mit tudna neked ez a férfi biztosítani a kicsi közös gyerekeddel. Ha elkap a félelem a gondolat alatt, akkor nem ő az igazi párod. Egy ember, egy férfi nem azért él, hogy te legyűrd őt bármilyen téren, és ez fordítva is igaz. Fogadd el, hogy ő ilyen, nézz rá és dönts, hogy kell-e neked vagy sem. Ha kell, akkor fogadd el, ha nem, akkor lépj tovább!De soha ne vedd ki a gyerek kezéből a játékpuskát, eldöntheted, hogy lőhet rád vagy sem. Sok sikert kívánok a döntésedhez, tudom, hogy nem lesz könnyű!
2016. jún. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Az nem régebbi a dolog, ha a megoldásért hozzád a jelenbe nyúl. Gondolkozz egy kicsit! A véredet szívja a gyerek, gondolod végig!
2016. jún. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kuka a fiúcska, aki ezt a kérdést kiírta. Kuka, szemét, még csak meg sem siratjuk, ha herélni viszik a kis békát! =d
2016. jún. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólás nem semmi. :)))) Köszi.

Soha nem akartam egy férfit irányítani, az nem az én stílusom. Pont azt veszíteném el, ami miatt egy férfivel élek...

2016. jún. 2. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!