Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalon ennyi tartozás normális?

Figyelt kérdés

Barátom 28 éves. Külföldön él és dolgozik, egy éve vagyunk csak együtt, még külön élünk. Kezdetben azt mutatta, hogy neki mennyire jól megy, utazgattunk közeli országokba, jó hotelekben szálltunk meg, ettünk-ittunk. Nem szórta a pénzt, de láttam, hogy van neki. Pár hónapja azonban kiderült, hogy néhány embernek, elősorban ismerőseinek és barátainak tartozik számomra elég sok pénzzel. Emiatt gyakran feszült, mivel hivogatják telefonon, mikor adja meg a kölcsönt. Ez még nem is lett volna olyan furcsa, az ő dolga. Ám egyik nap tőlem is kért kölcsön, mondogatta, hogy visszaadja, csak megszorult. Tudja, hogy nincs sok pénzem, ami van, az a megélhetésre kell, mivel én itthon élek és tanulok még. Ezért nagyon rosszul esett, persze nem mutattam ki, de jeleztem, hogy nem fog menni. Erre mintha kicsit megsértődött volna, azóta pihen ez a kérdés. Mit gondoltok egy ilyen szituról? Egyáltalán, lehet alapozni egy életet arra, aki mindig kölcsönkér? Vagy csak fiatal még?

Nekem azzal van a gondom, hogy valaki ennyire mást mutat, mint ami a valóság ...


2016. jún. 1. 12:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális, ez majdnem 1 mio Ftnyi tartozás, ha normálisan keres és 5 éve már meg kellett volna adnia részleteiben. Nem tudja beosztani a pénzt. Én nem építenék ilyen "kapcsolatra", a távolság miatt amúgy se lenne esélye, így meg aztán pláne.
2016. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem élünk együtt, nincs jogom firtatni a pénzügyeit."


De jogod van hozzá, mert vele akarsz maradni. Persze, ha neked jó az, hogy tartozást halmoz fel és egyszerűen nem tud kijönni a gödörből, akkor nekem is. Sok boldogságot!

2016. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez durván 900 ezer forint, én egy közepesen jó munkával kb egy év alatt spóroltam 700 ezer forintot, szóval a második év végére ki tudtam volna a fizetni a tartozást. Ehhez nem kellett nadrágot össze húzva szűkölködni, és még nyaralni is voltam. Külföldön ennél valószínűleg jobban keres...


Ne ámítsd magad, ez egy simlis alak, szerintem felejtsd el, amíg nem késő.

2016. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy a nagy része korábban keletkezett, de tőled most kért kölcsön. Ha te nem adtál neki, akkor valószínűleg addig fog menni, ameddig valakit nem talál, aki ad neki. Szóval ez jelen idejű probléma. Nyugodtan ülj le vele és beszéld meg. Milyen kapcsolat az, ahol nem beszélünk arról a problémáról, amiről valakinek nincs kedve? Ha homokba dugod a fejed attól nem oldódik meg.
2016. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod, hogy ez igy nem korrekt. Utazgatasok nagyobb prioritás mint a tartozások visszafizetése, valamint tőled ker pénzt, Nah o az az ember tipus aki világ életében csóró lesz, mert fogalma sincs, hogyan kell bánni a pénzzel. Amikor en elhatároztam h neki vágok a nagy világnak, egy éven keresztul dolgoztam s tettem félre a pénzt, hogy megtudjak kint élni. Majdnem fel évre való pénzt gyűjtöttem össze s az kevesebb volt mint 3000 euró. Valami sántít..
2016. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Naív voltam és elfogult vele kapcsolatban.


Már az is fura volt, amikor azt mondta, hogy mielőbb gyereket akar. Én meg kérdeztem, hogy miből fogjuk eltartani. A válasz, hogy majd jön a pénz magától ...


Aha.

2016. jún. 1. 13:35
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Az még részben érthető, hogy amikor kiment kellett neki valahonnan pénz és kölcsön kért. A probléma inkább abban mutatkozik, hogy 5 éve kint van és még nem tudta rendezni a dolgot.
2016. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

A helyedben menekülnék az ilyen mentalitású embertől...

Nem maga az összeg a legnagyobb probléma, hanem a felfogás...mert ha nem szórná 2 kézzel, hanem értelmes dolgokra költené, vagy törlesztene is más lenne a helyzet...

5 év alatt nem fizette ki, helyette elherdálta a pénzét...


23F

2016. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nah amiket leírtál,ez az ismerősnek tartozásos dolog ez pont egy olyan dolog ami baromira kiábrándító számomra egy pasiban!Nem az,hogy kölcsönkér,bárkivel előfordulhat,hanem az,hogy nem adja meg,hívogatni kell,plusz még tőled kér,mikor tudja neked szükséged van rá megélhetésre!

Komolyan gondold át,hogy kell e neked 28 éves pasi,aki ilyen....

2016. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Én sem tudtam nagyon hová tenni, miért engem kér meg, hogy adjak neki pénzt. Most vette meg az új biciklit, meg a drága Nike cipőt.

Változhat a hozzáállása a későbbiekben vajon?

2016. jún. 1. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!