Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátnőm nagyon erőszakos?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon könnyen jön dühbe,a legkisebb dolgok miatt is.Nem rajtam éli ki az agresszióját,hanem másokon,ami néha nagyon kínos.


Példának okáért egy múltheti eset:

Elmentünk együtt sétálni,és vittük magunkkal az ő kutyáját is.Amikor egy zebránál álltunk,egy kb.65-70 év körüli nő a botjával kicsit arrébb tolta a kutyát.Nem nyomta bele a botot,meg nem ütötte,tényleg csak egy kicsit meglökte,mert elég sok ember volt ott,gondolom nem fért el.A barátnőm erre a szokásosnál is borzasztóbb formáját hozta,elkezdett rohadt hangosan ordítani a nénivel,a lehető legtöbb káromkodással.Nem zavarta hogy mindenki minket nézett,én sem tudtam lenyugtatni.Mikor már felváltva mondták el egymást mindennek,kitépte a nő botját a kezéből,és kivágta az úttestre...Azt hittem hogy ott süllyedek el.

Egy másik eset:

Nagyobb bevásárlóközpontban voltunk a pénztárnál.A barátnőm fizetett.Amikor már épp mentünk volna ki,akkor vette észre hogy ezer valahány forinttal kevesebbet adtak vissza.Visszamentünk a pénztárhoz,gondoltam hogy majd megmutatjuk a számlát,és kész.De nem,odament a pénztároshoz,elkezdett kiabálni,aztán a kasszából próbálta kiszedni a pénzt(?)...

Engem ez nagyon idegesít,mert amúgy az ismeretségi köre egy nyugodt,szerény lányként tartja számon,és csak idegenekkel viselkedik így...Mit lehet tenni?

26/F 23/L


2016. jún. 5. 21:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vannak indulatkezelő kúrák, tréningek, valami olyasmi nagyon ráférne.

És utána meg mosolyog tovább, vagy hogy zárja le a dolgot?

2016. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A baratnod teged is reprezental. Ha egy ilyen agressziv p.csaval vagy egyutt, az teged is minosit.

Azt irod veled kedves es hogy az elejen igazi kis tunderke volt, de most mar neked is beszologat. Hat igen. A szineszkedes csak egy ideig tart utana mindig elobukkan az emberek valodi enje.

Jol irta az egyik hozzaszolo. A baratnid kis proli.

2016. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2016. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Azt hiszem összeillenének. :D

2016. jún. 6. 14:14
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként,az ilyen dühkitörések vagy nem tudom mik után teljesen normálisan viselkedik,maximum később szóbahozza hogy mekkora barom volt az az ember,és újra felidegeli magát stb.stb..
2016. jún. 6. 14:19
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az sohasem jut eszébe hogy ő mekkora barom volt?

Szerintem ez neki betegség, neked meg égés.

2016. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Most tuti le leszek pontozva, de csak azért is:

Én alapvetően nyugodt embernek tartom magam, de ha valami vén nyanya bottal tolná oldalba a kutyámat, mert ő egy centit se hajlandó odébb menni, én lehet, hogy durvábban reagáltam volna, mint a barátnőd... És igenis nem nekem kell szarul érezni magam, mert jelenetet rendezek, hanem a máminak, amiért ennyi idősen is képtelen a kulturált viselkedésre.

(Tegyük csak fel, hogy mondjuk egy kevésbé nyugodt természetű kutyáról van szó. Ha ráharapott volna a kutya a botra, rögtön ti lettetek volna a hibásak a világ szemében... holott ő volt az idióta.)


Bár lehet, most derült ki, hogy én is olyan idegbajos vagyok, mint a barátnőd. :))


Egyébként azt tudod tenni, hogy ezeket hasonlóan korrekt módon elmondod neki, hogy mennyire kínosak neked ezek a szituációk. Viszont fontos, hogy tényleg semleges módon tedd, tehát ne úgy mondjuk, hogy "veled se megyek többet vásárolni, mert mindig balhézol", vagy hasonló. Hanem hogy mondjuk nem biztos, hogy szerencsés pl. tettleg fellépni a néni ellen vagy a boltban, mert igen, valóban ők voltak az idióták, de ha valaki külső szemlélőként azt látja, hogy tettlegességig fajul a dolog, még neki lehet baja belőle... Keress vele valami relaxációs technikát, ami hatékonyabban segíthet neki, mint a "számolj tízig".

2016. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!