Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja költöztem össze a barátommal(7 hónapja vagyunk együtt) és elég aggasztó dologra lettem figyelmes. Előtte is bulizott hétvégente azt tudtam, de hogy ilyen mennyiségben képes inni, azt nem. Bár hétfőtől péntekig semmit nem iszik a munka miatt, de általában ez a két nap úgy néz ki, hogy péntek este elkezd inni(van, hogy én is mentem vele, van, hogy nem), berúg éjszaka és szombaton napközben folytatja, tehát ki se józanodik, hanem iszik tovább(ez átlagban 4-6 sör egész nap, de például előző hétvégén egy kétdecis vodkát is megivott napközben, úgy, hogy péntek éjjel végig ivott). Ezt általában szombat kora hajnalig folytatja és bár vasárnap ilyenkor már nem iszik,de olyan fáradt a két napos alkoholizálástól, hogy egész nap csak pihen, semmit nem csinál. A másik verzió, hogy péntek este nem iszik, hanem csak szombat este kezdi el, akkor viszont a vasárnapot issza végig. Agresszívnak nem agresszív, nem hányja össze a lakást, de nem szimplán spicces azért, hanem elég részeg, hülyeségeket beszél. Amig nem laktunk együtt vagy a ritka találkozások miatt vagy amiatt, hogy akkor még nem csinálta ennyire durván ezt, de nekem nem tűnt fel semmi hasonló. Próbáltam vele beszélni, de azt mondja, hogy most mi bajom azzal, ha másnap sörözik, az nem alkohol. Meg hogy hétközben semmit nem iszik, nem bánt, szeret stb., mi a bajom ezzel. Tényleg kezdek megijedni, volt már valaki hasonló helyzetben? Nem akarok egy alkoholistával élni. Nem tudom miért csinálja, nincs semmi komoly problémája, szereti a munkáját, vannak barátai, nincs semmi olyan probléma, amire ezt lehetne fogni, a mi kapcsolatunk is ezt leszámítva teljesen rendben lenne. De ezt nem fogom hosszú távon tolerálni. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. jún. 6. 18:50
1 2
 1/17 cukilányka 0.0 ***** válasza:
26%
Aki csak 6 sört iszik meg egy nap, az nem részeg.
2016. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy lassan 29 éves, tehát nem egy tinédzserkorból frissen kilépett suhancról beszélünk. Előttem nagyon sokat bulizott az egyetemen, még azt se lehet mondani, hogy most akarja kiélni magát, mert ez bőven megvolt anno neki.
2016. jún. 6. 18:51
 3/17 A kérdező kommentje:
Első: Írtam, hogy előtte egész éjjel iszik, sör, bor, vodka, ami éppen van. Lehet, hogy szimplán 5-6 sörtől,ha egész nap iszod, nem leszel mattrészeg, de ha előző este alig alszol és folyamatosan piálsz, akkor azért van hatása.
2016. jún. 6. 18:52
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez mar alkoholizmus, csak magyarorszagon mivel kb mindenki alkohlista ezert nem tunik fel. Menekulj amig lehet.
2016. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Azert az vicces hogy ugy koltozol vele ossze hogy egy ilyen dolgot nem vettel eszre eddig. Sosem voltatok egyutt bulizni?
2016. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó voltunk bulizni többször, és bár sokat ivott, de másnap már nem. Bár lehet, hogy csak azért fogta vissza magát,mert ott voltam, nem tudom. Ezt megkérdeztem tőle, és nem adott egyértelmű választ. A másik, hogy sokszor hétközben találkoztunk, mert van, hogy dolgoznom kellett hétvégén. Ő meg,mint írtam, hétközben soha nem iszik,mert dolgozik. Úgyhogy igen, vagy előttem valamelyest visszafogta magát, vagy utólag durvult ez el,nem tudom. :( Lehet a rózsaszín köd miatt én is elsiklottam az apróbb jelek mellett.:(
2016. jún. 6. 19:13
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Egyetértek, aki 4-6 sört (2-3 liter, 4-5%-os) megiszik naponta, MINDÖSSZE HETI 2 NAP, az nem számít alkesznak.


Akik szerint igen, azok nem láttak még alkesz embert. Nekem sajnos édesapám alkoholista volt. Napi 3-4 üveg (2,5-3 liter, 8-10%-os) bort ivott meg, de ő nem csak hétvégén, hanem kb mindig és szinte az egész fizetése erre ment el, miközben anyukám fizetéséből éltünk szinte. Na ő alkoholista volt!


Jellemző hogy akiknek nem volt valódi alkoholista ember az életükben, azok nem tudják hol kezdődik az alkoholizmus és ha már valaki megiszik heti pár napon pár sört, azt egyből annak kiáltják ki. Te nem eszel édességeket? Nem vagy facebook-függő? Nem csüngsz állandóan a rohadt telefonodon? Nem eszel állandóan rossz, egészségtelen kajákat? Ezek közül egy vagy több esélyesen igaz rád, de biztos könnyű alkoholistákat mumusnak kikiáltani.

2016. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

7:

Ja és én magam mindezt úgy írtam, hogy a gyerekkori rossz élmények hatására egyáltalán nem iszom alkoholt soha. Legutóbb 11 éve ittam, ezt így meg tudom mondani.

2016. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az minősül alkoholizmusnak, ha valaki napi (vagy max. kétnaponkénti) szinten fogyaszt alkoholt, és a hétköznapokban nem tud meglenni nélküle. Ez utóbbi a döntő. Nem a mennyiség, napi egy sörrel is lehet valaki alkoholista, ha már ott tart, hogy hiányérzete van, ha nem iszik.
2016. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó ha visszaolvasnád nem azt írtam, hogy hétvégén bedob pár sört napközben, hanem, hogy egyik éjjel elég durván elkezd piálni, nem csak sört, hanem ami van, bor, tömény, másnap napközben úgy, hogy még ki sem józanodott,alig aludt folytatja, jobb esetben csak 4-6 sör, de írtam, hogy volt, hogy vodkát is vett még, vagy fél-1 üveg bort is megivott mellé és kora hajnalig csinálja). És írtam, hogy bár nem dőlőngélős, mindent összehányós részeg, de részeg, nem csak a viselkedésén,hanem a szagán is iszonyúan érezni. Ezt azért ne hasonlítsuk már össze azzal, ha valaki hétvégente megeszik mondjuk egy tábla csokit, vagy eszik a mcdonaldsban. Igen, ezek is függésegek és károsak, de attól, hogy mondjuk eszem csokit hétvégén még minden gond nélkül teszem azt napközben eltudok menni normális programra anélkül, hogy dőlne belőlem az alkoholszag és leégetném mindenki előtt a páromat, mert ez a tudatot nem módosítja. Értem mit mondasz, és ezek is károsak, de az én helyzetem és az, hogy valaki csokit eszik szerintem nincs egy súlycsoportban egymással. Nyilván vannak fokozatok és lehet, hogy az én barátom nem olyan súlyos,mint a te apukád volt, de akkor sem tartom ezt normálisnak. A hangnemet meg visszavehetnéd kicsit, mert nem hiszem, hogy ezt a fajta stílust megérdemelném, egyáltalán nem írtam bunkó stílusban.
2016. jún. 6. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!