Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet őszintén elfogadn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet őszintén elfogadni, ha a párunknak előttünk volt egy 10 éves kapcsolata?

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló helyzetben? Furán hangozhat, mert már bő 3 éve vagyunk együtt, de ez a kérdés még mindig foglalkoztat. Az exről soha nem mesélt magától csak ha faggattam... Tudom nem szép dolog tőlem, de azt hittem ez segít elfogadni a dolgot. Sokszor az az érzés gyötör, hogy én csak második vagyok és talán velem nem is olyan jó. Szorongok a gondolattól, hogy életének gyakorlatilag harmadát vele töltötte. Hol vagyok én ehhez...? Irigység? Vagy mi ez? Magam sem tudom... :(

Az tény, hogy nagyon nagyon szeretem őt és jó lenne, ha ez nem rondítana bele a kapcsolatunkba. Valahogy magamon kellene állítanom. Tehát van olyan köztetek akinek ez sikerült? Mennyi időbe telt?

Köszönöm!

(én 25L ő 33F)


2016. jún. 9. 22:30
 1/8 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
100%
Ez is egy formája az önbizalomhiánynak. Miért a múltban élsz? Koncentrálj a mostani szép pillanatokra, hogy a jövőtök vidámabb lehessen. Így csak eltaszítod magadtól.
2016. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jut ezen parázni.Az enyémnek 14 éves kapcsolata volt előttem. 2 éve vagyunk együtt, szóba sem kerül komolyan mondom. Veled van a baj, kisebbségi komplexusod van, vagy irtó féltékenység.
2016. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki már felnőtt akkor voltak kapcsolatai, kinek hosszabb, kinek rövidebb. Ha veled van és jól megvagytok, akkor minek idegeskedsz ezen. Bennem soha életben nem voltak ilyen gondolatok, pedig volt már elvált, gyerekes férfival is kapcsolatom, aki visszajárt látogatásokra a volt feleségéhez. De soha életembe nem voltam rá féltékeny. Tartsd tiszteletben a régi kapcsolatát, az neki egy emlék, ne kritizáld és ha nem akar róla beszélni ne kérdezgesd. Lezárta és már veled van.
2016. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért vagy fennakadva ezen? Teljesen természetes, hogy egy nálad 8 évvel idősebb pasinak lehetett egy 10 éves kapcsolata. Ez pont azt mutatja hogy nem fűvel-fával szórakozik, hanem komolyan tervez. A helyedben ennek inkább örülnék, és dolgoznék az önbecsülésem fejlesztésén.
2016. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szergej55 ***** válasza:
Tedd rendbe magad fejben.
2016. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tenyleg a te keszulekedben van a hiba...

csak sajnos te sem vagy mar gyerek :O


nekem 20 evesen voltak ilyen gondolataim amikor megismertem az akkor 34 eves pasimat, eletem elso szerelme volt (elso sex is) es az elso nehany honapban allandoan az elottem levo 10+ eves kapcsolatan kattogtam. Aztan felnottem ;)

De komolyan, eltem vele 3 boldog evet egyutt es rajottem, hgy a mult NEM szamit, csak az itt es most, es o nagyon szeretett, rajottem meg kell tanulnom onmagam is szeretni


azota mar kozelebb vagyok a 40hez es tobb hosszu kapcsolatom is volt, sot, volt elvalt gyerekes apukaval is kapcsolatom de sose foglalkoztam a multtal mert felesleges, abszolut idopocseklas, es mint tudjuk, az ido penz ;)

2016. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, nekem is furcsa lenne, hisz 10 év manapság nagyon sok idő. Arra gondolnék folyton, hogy nagyon szerethette ha ilyen sokáig együtt voltak. Viszont nem mindegy az sem milyen volt a kapcsolat. Van egy ismerősöm, 8 évig voltak együtt a barátnőjével, elég fiatalon jöttek össze, de egy napot nem éltek együtt. Tehát hiába voltak együtt sokáig nem volt túl komoly. Igaza van a többieknek ne a múltban élj, most veled van, téged szeret, az ex pedig nem véletlenül ex.
2016. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Így ismeretlenül is sokat számít.
2016. jún. 12. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!