Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy barátnőm, akinek van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy barátnőm, akinek van egy kislánya, egyszerűen nem tudom megszeretni a kislányt, ez nagy probléma?

Figyelt kérdés
Tervezzük az összeköltözést, igazából el vagyok a gyerekkel nem zavar, csak úgy nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy ott van, folyton ölelget, szeretet hiánya van, az apja rgy kretén és nem érdekli, hogy van egy lánya... A kislány meg folyamatosan azzal bombáz engem, hogy mennyire szeret, meg ölelget... Én viszont nem szeretném hazudni neki, hogy szeretem, mert nem... Ebből hosszútávon baj lesz, vagy ahogy nő majd elmúlhat ez nála?

2016. jún. 21. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Az a kislány nem tehet semmiről. Ok meg feltétel nelkul es tisztán szeretnek, legy hálás érte neki. Hogy nem lehet szeretni egy kis gyereket, aki erted oda van?


25 N

2016. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Meg annyi, hogy a neveloapum, aki nekem sokkal inkabb igazi, mint a Biológiai, 3 kicsi gyerekkel szerette meg anyukámat, es mai napig ugy kezel minket, mintha a sajatjai lennénk, pedig a hugom o mar kozos gyerek. Elozo voltam.
2016. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Eleve nehezen tűröm az ölelgetést, soha nem volt gyerekem, se öcsém, se hugom, nekem most ez eléggé új helyzet...

6 éves kislány, totálisan szófogadatlan, túrja az orrát evés közben, odafingik az asztalhoz aztán bejelnti.. Mikor az anyja rászól, kineveti... Éjszaka órákig kijárkál, sír, nem hagyja az anyját aludni, szinte minden nap nagy a stressz barátnőmben, így is két állása van, soha nem tudja kopihenni magát, és a gyerek pedig nem érti meg, hogy este aludni kell...

Mindig semmivel nem lehet rá hatni, ha nem az van, amit ő akar, akkor sír ordít és tovább cseszteti az anyját...

Igazából bennem az a kérdés merül fel nap mint nap, hogy, hogy lehet szeretni egy gyereket? Semmi szerethető nincs benne, az én anyám fele ennyiért felpofozott volna, de manapság már ugye nem divat felképelni a gyereket...

2016. jún. 21. 11:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te a gyerekben jelenleg elsősorban azt látod, hogy terhére van a nőnek, akit szeretsz, ezért haragszol rá - talán még az apja "bűneiért" is rá haragszol. Ez pedig kizárja, hogy szeretni tudd. Valószínűleg félsz is a helyzettől, ami megint csak megnehezíti a helyzetet. Még azt is el tudom képzelni, hogy tudat alatt féltékeny vagy rá, hogy a nő törődése és figyelme neki jut és nem neked.

Összességében a benned lévő érzésekkel kellene mit kezdeni.


Abba, hogy a barátnőd hogyan neveli a gyermekét, igazából nincs beleszólásod, hiszen hat éve alakul a kapcsolatuk, egy kvázi idegen ebbe még csak bele se lát érdemben. Viszont ha valami zavar, azt jogod van szóvá tenni, pláne, ha együtt fogtok élni. Ne a gyereken kérd számon, hanem az anyának jelezd, hogy pl. zavaró az asztalnál tanúsított viselkedés, stb.


Mindenesetre szintén gyerekes anyaként írom, hogy ha az én lányommal kezdenél el keménykedni, pláne megütni, vagy akár csak célozgatni rá, hogy megütnéd, nálam azonnal repülnél! Nekem is van párom, és ha valamire megkér, hogy rendezzem a gyerekemmel, akkor meg szoktam tenni. De a párom felnőtt ember, és úgy gondolom, hogy elsősorban neki kell tudni alkalmazkodni a mi kialakított kereteinkhez, nem egy gyerektől várni, hogy alkalmazkodjon hozzá. Ha pedig nem működik, akkor nem kell összeköltözni.

2016. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire "gyerekellenes" vagy, akkor lehet, hogy nem egy kisgyerekes anyukával kéne kapcsolatot folytatnod, hanem egy olyan valakivel, aki szintén nem szeretne gyereket.
2016. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, hogy ne akarnék gyereket, és megütni sem akarom, nem mondtam egy szóval sem, pusztán rávilágítottam, ha én odafingtam volna az ebédhez, akkor fel lettem volna pofozva... Most én azt látom, hogy a gyerek hozza haza az óviból a rosszabbnál rosszabb viselkedést, és az anyukájának semmi nincs a kezében, hogy ezt kezelni tudja... Engem csupán ez a folyamatos bújás zavar nagyon, hogy egész nap rajtam akar csüngeni a kiscsaj... Hogy vegyem fel utcán, hogy vigyem a nyakamban, hogy otthon ülhessen az ölemben... Hogy fürdés után mesztelenül feküdjön a hátamon miközben mesét olvasok... Kiráz a hideg ezektől...és szeretem a barátnőmet, de ezt nem tudodm meddig bírom, mikor múlik ez el a gyerekeknél?
2016. jún. 21. 11:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Írtam privit.
2016. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jézus isten... Na megkaptad a cdajos válaszokat... Most itt az enyém...

Én te vagyok 5 év múlva :)

5 éve vagyok együtt élettársammal, akinek akkor volt egy 5 éves kislánya, tehát most 10...

Ne gondolkodj azon, hogy szereted e a kislányt, az egyetlen egy kérdés, hogy az anyukáját szereted e annyira, hogy vállald ezt a terhet.

Ha a válaszod igen, akkor bizony azt fogod mondani, hogy szereted a kislányt. Mégha ez nincs is így.

És szerintem soha nem is lesz.

Én sem szeretem a mostoha lányomat, de persze naponta elmondom neki, hogy szeretem, meg az anyukájának is...

28 voltam, mikor összejöttünk, éppen új pc-re gyűjtöttem, mert a régin már nem futottak az új játékok... Ez volt életem legnagyobb gondja, ebből csöppentem bele egy olyan világba, ahol ruhákat kell venni egy idegen ember gyerekének, ha beteg fel kell takarítani a hányását, ha túrja az orrát, rá kell szólni,

Később iskolázni kell, ismét ruházni, etetni stb stb...

Garantálom neked, hogy soha nem fogod megszeretni azt a gyereket, de ha az anyukáját tényleg tiszta szívedből szereted, akkor eljátszod a szerepedet.


Mikor olyan "apukákkal" találkozom, mint amit az első válaszoló írt le, mindig ezen gondolkozom, hogy vajon tényleg suereti, vagy csak olyan jó színész mint én...

2016. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy lányom. Én nem kifejezetten szeretem mások gyerekeit, szóval el tudom képzelni, hogy nem kedveled, de nem az ilyen illetlenségek miatt, hanem mert a szemèlyisége, a mozdulatai, a gondolatai nem tetszenek egyszerűen. Nem is kell szeretni, el kell fogadni, ha az anyját szereted. Keresd meg a gyerekben az anyukára emlékeztető tulajdonságokat, hogy könnyebbek legyenek a mindennapok. Én nem hazudnék a helyedben, hanem apró igaz dolgokat mondanék helyette. Pl olyan gyönyörű a mosolyod, mint anyukádnak. Vagy milyen kedves voltál, hogy gondoltál rá, hogy a maci is kér inni. Egyébkent az anyukával rég tisztázni kellett volna mikbe szólhatsz bele, miket kell vele egyeztetned, az meg minden kapcsolatban alap dolog, hogy gyerektől függetlenül elmondod, ha valami zavar. Ilyen szervezetlenül együtt lenni.. ezek a dolgok nem alakulnak ki maguktól. De semmiképp se tartsd magadban, mert egyszer ki fogsz akadni nagyon.


A másik sráccal is ez lesz, egy nagyobb vitánál hozzá fogja vágni az anyukához, hogy bezzeg ő hányást takarított és elviselte a gyerek hülyeségeit, amiket sosem mondott, hogy zavarja.


Egyébként simán lehet kedvelni egy gyereket önmagáért, úgy, mint a barátaidat, csak nehéz olyan gyerekre(vagyis az anyukájára) bukkani, aki számodra is szerethető.

2016. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bár ilyen gondom lett volna mint neked, most nem egyedül kellene élnem, közel 40 éves fejjel!

A volt párom lánya is 5 éves volt mikor összekerültünk. A kislány már akkor tiszta szívéből gyűlölt, hiába álltam a fejem tetejére, játszottam vele, kirándulni mentünk, stb.stb.stb., úgy beszélt velem mint akit a seggéből rántott elő. Az anyja meg csak bazsalygott, és büszke is volt a kislányra hogy legalább kimondja amit gondol :-O

A kislány egyébként nem csak velem volt ilyen, hanem bárkivel, anyjával, családtaggal vagy idegennel képes így viselkedni. Azóta kiskamasz lett, még "érdekesebb" természettel, és sikerült is elmarnia engem az anyja mellől.

Örültem volna egy ilyen helyzetnek, amiben Te vagy.

Ha beleképzelem magam a helyzetbe, először megpróbálnám látszat-szeretni. Mert ha elvadítod magadtól, az visszafordíthatatlan, az anyja is utálni fog téged ezért.

Emellett persze finoman, de megpróbálnám nevelgetni is kicsit. Pl. ha asztal mellett fikázik, fingik, akkor tapintatosan rászólni hogy ez nem helyes, légyszives ne csináld, stb. Egy gyerek az anyját ilyenekért sajnos sok esetben csak kiröhögi. De ha látja rajtad is, hogy ez tényleg nem jó viselkedés, előbb-utóbb megtanulja. Ha ráhagyjátok mindketten ezeket a dolgokat, akkor egyre neveletlenebb lesz, egyre nehezebb lesz a Te helyzeted is.

Szóval én a megoldást ebben látom: szeretni, sok dolgot együtt csinálni, mellette ésszel, határok betartásával, de nevelni is. Ha ez a kettő nem megy, akkor nincs sok esély.

2016. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!