Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon össze vagyok törve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon össze vagyok törve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több, mint 2 éve tart ez a kapcsolat. Nem értem az érzéseimet. Mindig is tudtam, hogy sosem fog működni. Nagyon különbözünk. Mégis van köztünk valami megszakíthatatlan kapocs. Rengeteg fájdalmat okoz ez az egész, de nem tudok ellenállni annak, ami vonz felé és ő sem. Legbelül valahogy azt hiszem, hogy csak ő létezik számomra. Tökéletes lehetne, de sajnos nem az. Nincs megcsalás, nincs fizikai erőszak, de nagyon sokat veszekszünk. Folyamatosan megbántjuk és megalázzuk a másikat. Mindketten úgy érezzük, hogy nem kapunk elég szeretetet. Sokszor menekülni akarunk egymástól, de nem megy. Azt kívánom, bárcsak egy másik életben találkoztunk volna, ahol mindkettőnkkel minden rendben. Súlyos múlttal rendelkezem és ő is rossz emberek között van, ami nagyobb kihatással van ránk, mintsem azt kezelni tudnánk. Össze vagyok törve, össze van törve ez az egész. Kérlek ne csak annyit írjatok, hogy szakítsunk, nekem ennél többre volna szükségem. Köszönöm.
2016. jún. 22. 06:49
1 2
 1/13 Költőnő? ***** válasza:
Részletek nélkül nehéz bmit mondani. Mit jelent a súlyos múlt. Mit jelent, hogy nem jó emberek közt van? Miért nem lehet javítani a hibákon? Egyáltalán tesztek érte vagy csak marjátok egymást, szenvedtek és várjatok a csodát?
2016. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Minden út járhatatlannak tűnik, zsákutcában vagyunk. Azért nem mentem bele részletekbe, mert bonyolult volna elmagyarázni és weben nem is szívesen osztanék meg konkrét dolgokat, amikről beazonosítható lennék. Ha érdekel, privátban megoszthatom veled a dolgokat, de lehet csak még jobban összezavarnálak vele.
2016. jún. 22. 07:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Szóval, zsákutcában vagytok, nem vagytok boldogok, tele vagytok megoldhatatlan problémákkat, de ne javasoljuk, hogy szakítsatok.

Rendben. Akkor szenvedjetek tovább egymás mellett és keserítsétek meg a másik életét, amíg valaki fel nem dobja a pacskert.

Őszintén, nem tudom, mit vársz erre. Lehet, te ezt nagyon bonyolultnak látod, de elég egyszerű a képlet. Ha valami nem működik, akkor meg kell próbálni megjavítani. Ha totál káros, akkor kidobjuk. Mivel konkrétumokat nem írtál, ezért a megoldás részében nem tudunk tanácsot adni, de mivel azt állítod, hogy nem lehet megoldani, így felesleges szájtépés az egész.

2016. jún. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy "ne csak ennyit" írjatok. Ezenkívül remekül leegyszerűsítetted, de van, amit nem lehet szimpla logikával megközelíteni. Ez egy olyan kérdés.
2016. jún. 22. 07:56
 5/13 anonim ***** válasza:
En pont ebben a helyzetbeb vagyok, 2.5 eve mar, az elso 3 honap volt jo, utana jottek a problemak es azota mar arra sem emlekszem mikor voltam boldog. Szeretjuk egymast, de a kapcsolat kicsinal engem es valamiert en sem tudok szakitani. Tudom, hogy az lenne a megoldas, de egyenlore nem megy. Szerintem te is tudod hogy a szakitas a megoldas, csak a kerdes az meddig birod meg huzni a dolgot. Minnel tovabb huzod, annal tobb idot pazarolsz el az eletedbol. Sajnos erre a megoldast csak sajat magadtol varhatod. Ha ennyire keptelen vagy lepni, javaslom menj el egy jellem erosito treningre, hogy magabiztosabb es erosebb legyel. Az talan segiteni fog.
2016. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szakítás is egy járhatatlan út a sok közül. Mikor az egyikünk menni próbálna, mindig visszahúzza a másik. Végső mentőövként is szolgálunk egymás számára, amikor mélypontra kerül valamelyikünk, csak erre a kötelékre számíthatunk, hogy kihúz. Még akkor is, ha pont mi löktük a másikat oda. Több öngyilkossági kísérlet fulladt így szerencsés kudarcba. Nem tudom, hogy igazából mi egymás ellen harcolunk-e, vagy inkább saját magunk démonai miatt és a környezetünk megnyomorító hatására. Ha magunk maradnánk, talán még több problémánk is generálódna, de biztos nem oldódna meg semmi, csak szenvednénk a másik hiányától. A közös terveink az egyedüli esélyeink egy jobb életre.
2016. jún. 22. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha az anyagi lehetőségeitek lehetővé teszik, illetve van bennetek hajlandóság a szembenézésre és arra, hogy változzatok, változtassatok, dolgozzatok saját magatokon, akkor szerintem érdemes lenne elmennetek párterápiára.
2016. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Flogeir ***** válasza:
100%

Ha nincs elég szeretet egy kapcsolatban, akkor nem nagyon van mire építkezni. Egy kapcsolat ideig-óráig elműködik más szempontok alapján, de építkezni belőle "elég" szeretet nélkül? Ez zsákutca. Az sem jól hangzik, ha gyakran alázzátok meg egymást. A megbántás még egy dolog, egy-egy indulatosan odavágott bántás, talán elmegy, ha utána jön az őszinte bocsánatkérés és az engesztelés, de ha ez rendszeres, akkor az súlyos gond. A szeretet mellett egy kapcsolat másik fontos pillére, amire építkezni lehet, az a tisztelet. Akit tisztelek, azt nem alázom meg, pláne nem rendszeresen.

Egy másik pillér az elfogadás. Az nem tiszta, hogy mennyire fogadjátok el egymás általad súlyosnak nevezett múltját, vagy éppen terhes jelenét? Az is kérdés persze, hogy a magatokéval megbírkoztok-e, nyilván ha a magatokéval sem tudtok mit kezdeni, az a másik felé is gondot okozhat. Persze az is kérdés, hogy mennyire egészséges egyáltalán, ha elfogadjátok egymás súlyos/terhes múltját-jelenét. A múlt még csak-csak, de ha ez a jelenteket is beárnyékolja, illetve valamelyikötök nem tud teljesen hátat fordítani ennek az ezek szerint nem éppen elfodható múltnak-jelennek, akkor ott nem biztos, hogy egészséges az elfogadás. A megbocsátás az igen, de tudni kell, mikor minek kell hátatfordítani és új életet kezdeni. Ha ez nem megy, akkor megint csak mire építkezik a kapcsolat.


Az elmondottakból nekem ez egy Bonnie és Clyde típusú kapcsolatnak hangzik, amely nem példa nélkül álló. Az ilyen kapcsolatok gyakran végződnek tragédiával. Öngyilkosság, gyilkosság, börtön, sikertelen elvonókúrák, kinek mi jut.

Ha van valami amire tudtok építkezni akkor le kell zárni a múltat (TELJESEN), és új alapról kompromisszumkészen új életet kezdeni, figyelve arra, hogy mire építitek a kapcsolatot. Ha ennek nincs esélye, vagy valamelyikötök erre nem hajlandó, akkor vége. Sajnos az semmire nem elegendő, hogy van valami "kapocs", amit igazán meg sem tudtok fogalmazni, hogy mi az.

2016. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

vegyél magadra több dmg resistet

meg magicka resistet is

2016. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Családállítás mind a kettőtöknek!
2016. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!