Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 év után elmúlt a szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 év után elmúlt a szerelem?

Figyelt kérdés

Csak akkor olvasd végig, ha sok időd van! :)


A párommal 2015.augusztusában költöztünk össze, ekkora már több mint 2 éve egy párt alkottunk.Én 22 a párom pedig 24 éves. Az összeköltözés előtt minta pár voltunk, szó szerint minden tökéletes volt. Hozzáteszem ő albérletben lakott itt Budapesten az egyetemi évei alatt így csütörtök estétől- vasárnap estig találkoztunk non-stop. Az összeköltözés első hónapjában már jöttek a problémák.. mondván " lakva ismered meg a másikat" Mind a ketten beléptünk a munka világába, amit nehezen viseltünk a laza egyetemi éveink után :) Ezen túllendültünk, de szexuálisan teljesen elhidegültünk.. haza értünk én minden este főztem, vasaltam, ezután megvacsoráztunk majd bezuhantunk az ágyba. A probléma csak az volt ezzel, hogy részemről ez egészen 2016. májusig tartott, kb 2 hetente 1x együtt voltunk mert abszolút nem kívántam őt. Voltak jobb-rosszabb heteink, de valahogy mindig visszatértünk ide, hogy én nem vagyok boldog. 100 szónak is egy a vége, közöltem vele, hogy elfogok költözni egy szobába. Ma megyek megnézni egyet, most pedig úgy érzem hogy elhamarkodom a döntést....Fontos tudni, hogy nincs itt Budapesten senkim. Aki volt barátnőm és kollégám külföldre ment dolgozni májusban.. ismerőseim , " barátaim" vannak, de egyikük sem túl közeli. Alig várom, hogy visszaköltözhessek vidékre, ha már kellő tapasztalatom lesz a munka világában és találok állást..

Nem tudom menjek-e vagy maradjak? Úgy érzem, még túl fiatal vagyok ahhoz, hogy beletörődjek abba, hogy ez már sosem lesz olyan mint volt. Legalább 50 évesnek érzem magam, hiszen abból állnak a napjaim hogy dolgozom, főzök, vasalok, mosok és alszom... semmi nincs mellette.

A párom is tervezi, hogy haza jön, mert egy városból valók vagyunk, de jövőre tehát még fél év legalább itt.


Ha elmegyek, mit javasoltok, hol ismerkedjek? Hol szerezzek barátokat? Vagy csak olyan ismerősöket akikkel heti 1x megiszol egy finom kávét. Nem párkapcsolatot keresek, hanem barátokat és ismerősöket.


Kerültetek már ilyen helyzetbe? Van ötletetek mi is lenne a legjobb döntés a részemről?


Nagyon köszönöm válaszaitokat! :)



2016. jún. 23. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


1. a párodat miért nem vonod be a házimunkába, ő segít valamit? miért nem mos, főz, takarít ő is, felváltva?


2. szerintem azért vagy ennyire kimerülve, mert most szokod a felnőtt életet: munka, háztartás, és az egyetemi évek után ez valóban megterhelő lehet, gondold el,ha még gyereketek is lenne...


3. szerintem a romantikát kéne visszacsempészni a hétköznapokba: közös filmnézések, zenehallgatás, nagy beszélgetések, esti séták stb.


4. keress vmi. hobbit magadnak, vagy sportolj (állóképességed javulna), vagy csatlakozz vmelyik civil szervezethez, végezz önkéntes munkát, fogj neki egy új nyelv megtanulásának; konditeremben, nyelvsuliban, hobbicsoportokban, alapítványoknál biztosan szereznél új barátokat.

2016. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A házimunkába már próbáltam bevonni... mindig talál kibúvókat, és szerinte nekem ez a "dolgom" én ezért vagyok "tartva" miközben én is dolgozom ugyanúgy..

Romantika... teljesen elveszett nálunk, ha már elvisz vacsizni egy gyors étterembe annak is örülök :D Ő nem igazán vágyik ennél többre.

Neki van hobbija, vannak barátai akikkel összejár, megiszik egy sört, ő tökéletesen boldog velem.. legalábbis ezt állítja. :)

2016. jún. 23. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszíró vagyok: akkor menekülj!

ahogy látom, tradicionális, erősen konzervatív módon gondolkozik a párod a nemi szerepekről és feladatokról, ez később csak még problémásabb lehet, az ilyen típusú ffiak a gyereknevelésben sem szoktak tisztességesen részt venni.

nem észleli, h. te nem vagy boldog már, nem figyel az igényeidre, ő jól elvan...

én nem maradnék mellette, nő vagyok, de persze a te döntésed.

2016. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 icu75 ***** válasza:
Kedves kérdező! Igen a "rózsaszín fátyolos" szerelem 2-3 év alatt elmúlik,utána(optimális esetben) jön valami mélyebb,letisztultabb szerelem/szeretet. Ha 2-3év elmúltával nincsenek közös pontok az életetekben és szó szerint langyos/kihűlt a kapcsolat nem nagyon tudsz mit tenni. Egy kapcsolat mindig folyamatos érzelmi befektetéssel és "melóval" jár,hogy tényleg kapcsolat maradjon ne pedig együttélés. Ezt is tanulni kell végül is,de ha úgy szállsz ki egy kapcsolatból,hogy utána végiggondolod hol rontottad el vagy hagytad elmenni a dolgokat akkor már "megérte". Én 30évesen találtam meg a társam,addigra már tudtam mik azok a dolgok amik nélkül nincs értelme a dolognak(férfiként fel tudjak rá tekinteni,egyenrangú társként kezeljen,alapelvekben és erkölcsileg egyezzünk, közös érdeklődési pontok,ki tudja elégíteni a vágyaimat(szex). A többi nem volt olyan fontos számomra pl:egzisztencia,testalkat) Most már 11éve vagyunk együtt és persze nekünk is voltak nehéz időszakaink,de egy pillanatig se gondoltam rá hogy feladjam,mert ő mindenben igaz társam és semmi sem kínos vagy nehéz ha kettőnkről van szó.
2016. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!