Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy ilyen kapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy működhet-e egy hívő lány és egy ateista fiú párkapcsolata? A valláson kívül a legtöbb dologban egyetértünk, jókat tudunk beszélgetni, megnevettet, szóval elvagyunk. De engem aggaszt, hogy nem azonos az értékrendünk, és nem értünk egyet a vallással kapcsolatban.

Működhet ez így? Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L (a fiú 20 éves)



2016. júl. 6. 15:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az én hitem szerint házasság előtt/házasság nélkül bűn.
2016. júl. 7. 12:58
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiú képes ezt elfogadni, és ennek ellenére melletted marad (mert manapság nem divat a Te vélekedésed a házasságon kívüli nemi életről), akkor szerintem becsüld meg nagyon, és ne azon idegeskedj, hogy mit hisz vagy sem! Ha meg emiatt elhagy, akkor nincs már miért izgulni.
2016. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszönöm a válaszodat.
2016. júl. 7. 15:27
 14/19 anonim ***** válasza:
Jehova hívő vagy? Ha igen,akkor sztem ez semmi képp nem fog működni. De ha bármi más szektában vagy akkor SEM. Elején szép a kapcsolat,mint mindegyik másik. De amikor elakarod hívni gyülekezetbe,vagy téríteni, akkor sztem nem fog neki tetszeni. Egy idő már terhesnek fogja érezni és lelép. De igazából ha katolikus vagy is ez a helyzet,tök mindegy
2016. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem Jehovás vagyok. Nem szektába járok, bár ez lényegtelen a kérdés szempontjából. Remélem, hogy nem lesz igazad, és mégiscsak működni fog. De tudom, hogy ennek elég kicsi az esélye.
2016. júl. 17. 16:30
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem ellened irányult az előző kommentem,csak környezetemben is volt ilyen nem is egy és NEM működött sajnos. Egy ateista nem érti meg a hitet és tudni se akar róla. De huzamosabb idő után úgy is kibukik.
2016. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem ellenem irányult, nem is vettem magamra. Igen, sajnos én is több olyan példát láttam, hogy nem működtek az ilyen kapcsolatok.

És igen, azt is tudom, hogy egy ateista nem érti a hitet és általában nem is érdekli. Csak abban tudok reménykedni, hogyha a barátom szeret engem, akkor esetleg hajlandó lesz erről a témáról is beszélgetni és esetleg talán elkezd érdeklődni a hit iránt.

2016. júl. 17. 20:10
 18/19 anonim ***** válasza:
Talán esetleg érdekli majd,de nagyobb eséllyel nem fogja. Ha ez már jóval a kapcsolatotok előre haladtával okoz gondot, akkor fájdalmas lesz a szakítás. Nekem a saját testvérem ateista és semmivel nem lehet meggyőzni az Isten hitről. Kineveti és mindenre van tudományos magyarázata.
2016. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnálom, hogy a testvéredet nem lehet meggyőzni. ://

A barátom is főleg a tudományos felfedezéseknek hisz.. De nagyon remélem, hogy esetleg mégis csak elkezdi majd érdekelni a hitem.. Nem szeretnék emiatt szakítani vele, mert nagyon szeretem. De tudom, hogy nehéz lesz egy olyan kapcsolatban benne lenni, ahol a felek nem értenek egyet egy ilyen fontos dologban. :/

2016. júl. 17. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!