Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom ott akarja hagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom ott akarja hagyni a jól fizető munkáját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs fél éve, hogy végzett az egyetemmel. Most programozóként dolgozik egy multinál és kicsivel többet keres mint nettó 300 ezer. Szereti a munkáját és megvannak vele elégedve.

Azt mondta, hogy a közeljövőben még fizetés emelés is szóba jöhet. Ennek ellenére felakar mondani.

Az egyetemi haverjaival már pár éve terveznek egy közös vállalkozást. Elmondta nekem mit akarnak, de nem vagyok a témában annyira benne... informatikai projekt maradjunk annyiban.

Még befektetőt is találtak a tervük megvalósítására és ezért képes az anyagi biztonságot jelentő munkahelyet otthagyni akár már holnap.

Huszonévesekről van szó, és szerintem van rá esély hogy belebuknak a dologba. Nem hinném, hogy ilyen fiatalon már van annyi tapasztalatuk hogy ilyet merjen kockáztatni.

Én minimálbérért melózok, szóval elég cinkes lenne ha nem jól sülne el a dolog... főleg, ha komoly adósság is maradna belőle.

Hiába győzköd, hogy ha nem sikerülne a tervük akkor újra alkalmazottként fog dolgozni és hamar talpra állunk.

Mi a garancia rá, hogy talál is munkát rövid időn belül? Gondolom a mostani munkahelyére nem szívesen vennék vissza egy felmondás után és a mai világban nem egyszerű munkát találni.

Minimálbéres fizetésből ketten megélni albérletben eléggé nehéz, sőt lehetetlen lenne a mostani körülmények között.


2016. júl. 8. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Neked kéne minimálbéres fizu helyett normális munkát találni.
2016. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

semmit, az ő döntése...

ha hobbiként is űzte az infót és érdekelte/érdekli, akkor simán megcsinálhatja a szerencséjét...

tapasztalatból mondom :) és én még egyetemet sem végeztem...


23F

2016. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként bármikor, értsd bármikor talál állást, ha esetleg bebukna a projekt.
2016. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

Neked ugyan mi közöd van ahhoz, h ő hol dolgozik és mennyiért?

Talán keress magadnak egy nem minimálbéres melót, élősdi liba!


Pont a fiatalságuk miatt kell belevágniuk, mert ha nem jön be, még van energiájuk újabb dologba belevágni. Később már sokkal merevebb az ember.


Te ahelyett, h támogatnád, azt számolgatod, h most mennyit keres és neked hogyan lenne előnyösebb. Tipikus visszahúzó csaj vagy.

2016. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

1. Bízz benne és ne húzd vissza,mert gusztustalan.

Nehogy kidobjon,komolyan örülj,hogy van célja és nem egy el van a kis fizetésével magának típus.

2. Programozó,bármikor értsd bármikor bárhol kap melót,engem hetente 3-4-en keresnek meg legalább ajánlatokkal.

3. Javaslatot tehetsz,hogy munka mellett csinálják a bizniszt ahogy mi is csináljuk,meló mellett,akkor vállalja így be aludjon kevesebbet pár órával.

4. Ne becsüld le a párod mert megint csak ki fog hajítani,fogadd el vagy keres magadnak egy olyat aki a biztonságra megy és van egy középszerű élete.

2016. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is váltottam már munkát, fele fizetésért, a feleségem nagyon támogatta a dolgot - szerintem ez várható el az ember párjától.


"a mai világban nem egyszerű munkát találni." - van akinek nem egyszerű, van akinek igen.. én nem aggódnék egy diplomás infos sorsán.

2016. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként bármikor talpra tud állni egy bukás után is. Lehet nehezebb lesz, de ez az ő döntése és nem a tiéd.
2016. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem lesz népszerű a válaszom, de szerintem a kérdező egyáltalán nem akarja visszahúzni a párját, csak fél, hogy ha bejön a legrosszabb, nem fognak tudni megélni. Ezt elég világosan leírta, a többi a ti költeményetek.

Hasonló helyzetben én is biztatnám, de egyszerre félnék is. Viszont jó szakmája van a párodnak, kérdező, biztosan fog találni munkát, ha esetleg nem sikerül a vállalkozása.

Te mivel foglalkozol egyébként? Szereted a munkádat? Csak mert ha ilyen keveset fizet, lehet, érdemes lenne (át)képezned magad. Hogy ne kelljen rettegni, mi lesz, ha nem tudsz anyagilag a barátodra támaszkodni.

2016. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Sok okos van itt, aki azt gondolja, hogy olyan könnyű "nem minimálbéres" melót találni!

Ismerek diplomásokat is (elég sokat) akiknek alig több mint minimálbéres fizetésért van nehezen talált melójuk!

Jogosan aggódik a kérdező! Huszonévesekről van szó, lassan családot, gyerekeket szeretne (ami teljesen normális ebben a korban egy nőnél), és ehhez jó ha van egy biztos anyagi háttér. Tudom, most jön az, hogy miért nem keres a nő magának jobb melót.. Hát azért mert baromi nehéz találni! És ha már a pár férfi tagjának van lehetősége jól fizető munkahelyen melózni, akkor nem kéne kockáztatnia, hisz ők egy pár, "egy csapat", és ha családalapításra kerül a sor, mindkettejük érdeke, hogy jók legyenek az anyagi körülmények.

És a kérdező nem önző, pénzéhes liba, hiszen a végén arról ír, hogy a minibálbéréből nehezen élnének meg ketten albiban, tehát ő neki tök természetes, hogy még azt a kis fizetését is megosztaná a párjával, ha úgy hozná a szükség!

2016. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

PEdig könnyü utolsó,csak ehhez normális szakma kell.

Pl programozó,nekünk hetente lenne 3-4 ajánlatunk minimum jobbnál jobb fizukért.

Nem bölcsész,szabadbölcsész,magyar szak meg ilyen fosokra kellene menni hanem piacképes jól megfizetett területre,mondjuk ha nem programozó akkor SAP-s vagy Gazdasági elemző szak.

De elkanyarodtunk nagyon.

De arra gondoltam könnyű dehogynem könnyű,aki olyan szakot végzett az magának köszönheti,előre kell gondolkodni.

Mondjuk 300 nettóra gyereket vállalni is merész dolog,20 év rabszolgásra ítéled magad.

2016. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!