Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom ott akarja hagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom ott akarja hagyni a jól fizető munkáját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs fél éve, hogy végzett az egyetemmel. Most programozóként dolgozik egy multinál és kicsivel többet keres mint nettó 300 ezer. Szereti a munkáját és megvannak vele elégedve.

Azt mondta, hogy a közeljövőben még fizetés emelés is szóba jöhet. Ennek ellenére felakar mondani.

Az egyetemi haverjaival már pár éve terveznek egy közös vállalkozást. Elmondta nekem mit akarnak, de nem vagyok a témában annyira benne... informatikai projekt maradjunk annyiban.

Még befektetőt is találtak a tervük megvalósítására és ezért képes az anyagi biztonságot jelentő munkahelyet otthagyni akár már holnap.

Huszonévesekről van szó, és szerintem van rá esély hogy belebuknak a dologba. Nem hinném, hogy ilyen fiatalon már van annyi tapasztalatuk hogy ilyet merjen kockáztatni.

Én minimálbérért melózok, szóval elég cinkes lenne ha nem jól sülne el a dolog... főleg, ha komoly adósság is maradna belőle.

Hiába győzköd, hogy ha nem sikerülne a tervük akkor újra alkalmazottként fog dolgozni és hamar talpra állunk.

Mi a garancia rá, hogy talál is munkát rövid időn belül? Gondolom a mostani munkahelyére nem szívesen vennék vissza egy felmondás után és a mai világban nem egyszerű munkát találni.

Minimálbéres fizetésből ketten megélni albérletben eléggé nehéz, sőt lehetetlen lenne a mostani körülmények között.


2016. júl. 8. 11:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%

"mondjuk ha nem programozó akkor SAP-s vagy Gazdasági elemző szak."


B**hatod, hogy ezek fizetnek jól, ha te teljesen más irányú vagy. Vagy akkor dögölj éhen, ugye? Olyan könnyű a máséval verni a csalánt és a pálya széléről ugatni.

2016. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem vagyok mai csirke, sokat láttam már az életben. Ennek tükrében mondom azt, hogy ha valamikor meg akarja valósítani az elképzeléseit, annak most van itt az ideje.

Még nincs gyereketek (ha jól értem), nem kell felelősséget vállalnia a teljes családért, és ha befektetőt is talált (aki ért is a dologhoz!), biztos lehetsz benne, hogy az ötletük megvalósítható lehet. Egy próbát megér.

Abban is igaza van, ha nem jön be, legfeljebb keres új állást, az ő végzettségével több ezer betöltetlen állásra pályázhat, sőt azt is ki merem jelenteni, hogy a nettó 300-al még alul is árazta magát.

2016. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha más irányú akkor menjen jogásznak nemzetközi jogásznak ha esetleg humán érdekli.

Nem én mondom a piac,kapitalizmus van ennyi.

A piac diktál ehhez kell alkalmazkodni,azt kell csinálni ami profitál kész,senkit nem érdekel,hogy te abból éhen halsz,senkit.

Nem könnyű én is megszenvedtem érte ahol tartok,de sose akartam 100,200,vagy akár 300 nettóért gürizni és kuporgatni,ezért mindig kerestem és keresem is a lehetőségeket.

2016. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Te magad bevallod, hogy egyáltalán nem érted, miről van szó, mibe akar belevágni.


Ne haragudj, de ez siralmas. Biztos vagyok benne, hogy legalább alapvető szinten egy laikus is felfogná, miről van szó. Te fel sem fogtad.


Akkor mit pattogsz??? Hogy jössz ahhoz, hogy megítéld, mit csinál, ha abba nem fektettél energiát, hogy megértsd miről van szó???


Keress valakit, aki magabiztosan tolja a 12 órát valahol, és legyél azzal...


28N

2016. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%

Ja, jó, akkor ezek szerint csak a jog, a gazdasági szakok, vagy az informatika érdekelhet valakit. :S Hát, ezen a téren nagyon szar világban élünk, de igazad van, ez van.

Viszont ha valaki, tőled eltérően nem illik a keresletbe vagy inkább bevállalja a pénzért a kiégést, még talán nem kéne élősködőnek nevezni. Kis empátia nem ártana a részedről.

2016. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"inkább bevállalja a pénzért a kiégést"


azaz NEM vállalja be

2016. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

15:


"Te magad bevallod, hogy egyáltalán nem érted, miről van szó,"


Mit gondolsz, miért minimálbéres a kérdező? :)

2016. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
nem mint hogy támogatnád hogy előre akar lépni nem leragadni. 22 ezer informatikus hiányzott tavaly a magyar munkaerőpiacról, és egyre több fog. olvastam most indexen te hát ha nem jön be neki rögtön fog munkát találni
2016. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, jó, akkor ezek szerint csak a jog, a gazdasági szakok, vagy az informatika érdekelhet valakit. :S Hát, ezen a téren nagyon szar világban élünk, de igazad van, ez van. "


Hát nem. Csaknem bármilyen területen ha jó vagy, jól fogsz keresni, de biztos, h nem minimálbért.

Manapság a szakmunkások is jobban keresnek mint a büfé-ruhatár szakos "diplomások".


Te nem azért nem keresel jól, mert se programozni nem tudsz, se az SAP-hoz nem értesz. Hanem mert értetlen vagy és kifogásokat keresel.

2016. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél, támogasd, örülj, hogy van ötlete, vállalkozóként IT területen még jobban kereshet majd. (Téged úgyis csak ez a része foglalkoztat.)
2016. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!