Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom ott akarja hagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom ott akarja hagyni a jól fizető munkáját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs fél éve, hogy végzett az egyetemmel. Most programozóként dolgozik egy multinál és kicsivel többet keres mint nettó 300 ezer. Szereti a munkáját és megvannak vele elégedve.

Azt mondta, hogy a közeljövőben még fizetés emelés is szóba jöhet. Ennek ellenére felakar mondani.

Az egyetemi haverjaival már pár éve terveznek egy közös vállalkozást. Elmondta nekem mit akarnak, de nem vagyok a témában annyira benne... informatikai projekt maradjunk annyiban.

Még befektetőt is találtak a tervük megvalósítására és ezért képes az anyagi biztonságot jelentő munkahelyet otthagyni akár már holnap.

Huszonévesekről van szó, és szerintem van rá esély hogy belebuknak a dologba. Nem hinném, hogy ilyen fiatalon már van annyi tapasztalatuk hogy ilyet merjen kockáztatni.

Én minimálbérért melózok, szóval elég cinkes lenne ha nem jól sülne el a dolog... főleg, ha komoly adósság is maradna belőle.

Hiába győzköd, hogy ha nem sikerülne a tervük akkor újra alkalmazottként fog dolgozni és hamar talpra állunk.

Mi a garancia rá, hogy talál is munkát rövid időn belül? Gondolom a mostani munkahelyére nem szívesen vennék vissza egy felmondás után és a mai világban nem egyszerű munkát találni.

Minimálbéres fizetésből ketten megélni albérletben eléggé nehéz, sőt lehetetlen lenne a mostani körülmények között.


2016. júl. 8. 11:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%

18: Attól, hogy minimálbéres, még lehetne esze.


Én is keveset keresek, egyetemre jártam, nem természettudományos szakra, tehát egy manapság megvetett alfajba tartozom, de vannak olyan ismerőseim, akik természettudományos végzettségűek.


Eddig még mindent felfogtam 10 percen belül, amit elmagyaráztak, és igyekeztem meg is jegyezni, hogy legközelebb erre már lehessen építeni, ha felmerülnek hasonló témák.


Azt nagyon cikinek tartom, ha valaki nem hajlandó meg se érteni, hogy élete párja mivel foglalkozik, csak puncsol a háttérből, hogy ne csináld... Ez szánalmas. Gyakorlatilag azt se tudja a kérdező, mihez szól hozzá, lövése sincs róla. De hát a kérdezőt a párja választotta, szóval most majd megbirkózik az ellenkezésével is. :D

2016. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
41%

A baratodnak mindig meglesz a jo penze. Teged meg lepattint, hogy akadalyozod a jovojet.

Foglalkozz azzal, h te is megkeresd a havi netto 300 ezret. Megerdemli a sikert, ne huzd le , mint egy pioca.

N

2016. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hallod nem tudom feltűnt-e neked kedves kérdező, de hiány van az infó szektorban, simán találna magának új állást, ha nem jön be a vállalkozás.

Jó lenne ha előbb tájékozódnál és utána vészmadárkodnál, na meg nem húznád vissza mert még fiatal!

Most kell elkezdeni a karriert építeni, nem 40-50 évesen.

Neked is kicsit be kéne lendülnöd, mert nem hiszem hogy a minimálbéres melódból akarsz elmenni nyugdíjba (ha lesz)!

2016. júl. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ebben a szakmában nem kell félni a munkanélküliségtől, hatalmas a hiány! 6-an kapnak egy ember után, főleg ha már van tapasztalata is, fiatal. Csinálja, ne félj, bízz benne! A kapcsolat lényege hogy egy irányba nézünk és elfogadod a döntését, támogatod. Oké őrültségekben nem, de ez nem az a kategória! Más szakmában lehet azt mondanám hogy legyen a vállalkozás másodlagos inkább, de ennél gond nélkül mehet. Talán annyi hogy legyen egy kis tartalékotok, de ez kb mindenkinek kell hogy legyen, hogy az első 1-2hónap amíg beindul addig ne legyen fogszívós valamint ne hagyja hogy kihasználja senki, tehát ne tolja át senki a munkát a másikra, mert az üzletben szokás mondani nincs barátság, mindenki végezze a saját dolgát lelkiismeretesen.

Ha úgy érzi megszorultok, rosszabban meg, időben fog kapcsolni és vállalhat kisebb munkákat mellékesen, az is mindig lesz!

2016. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!