Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan hibáztat mindenért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan hibáztat mindenért engem a barátnőm? Megmenthető még a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem őt, de még fiatalok vagyunk (21/L és 23/F).Kb 4 hónapja egy eljegyzési buliban mindketten kicsit bepiáltunk, aztán szexeltünk, viccesnek gondoltuk, hogy a szájjával húzza fel a gumit, de nem volt valami jó ötlet, mert a végén kiszakadt. Kb.15 óra múlva jutottunk esemény utáni tablettához, de nem segített. Mikor pozítiv lett a teszt megbeszéltük, hogy fiatalok vagyunk, ő még tanul én netto 120at keresek, nem tudunk a gyereknek mindent megadni, ha beválljuk, így az abortusz mellett döntöttünk. Mikor elment tanácsadásra többször is fel hozta, hogy mi lenne,ha...de közben ő is tudta, hogy most még nem lehet. Már a műtét előtt is sírt és engem hibáztatott, mert nem vigyáztam, mintha csak az én hibám lenne.

Annyira jó volt vele az elmúlt két év, tudom nyálasan hangzik, de én tényleg napról napra egyre jobban odáig voltam érte, de a műtét után szörnyű lett. Állandóan a fejemhez vágja, hogy rákényszerítettem, nem foglalkoztam vele, nem álltam mellette, hogy engem ez az egész nem is bánt, stb. Mindennap veszekszünk, szex egyszer sem volt azóta, de még egy ölelés vagy csók sincs. Haragszik rám, talán utál is, de én ezt nem tartom jogosnak. Együtt döntöttünk, igaz néha bizonytalan volt, de aztán mindig arra jutott ő is, hogy most ez nem megy nekünk, mégis csak engem hibáztat. Az én hibám,hogy elmentünk az eljegyzésre, hogy ittunk, hogy kiszakadt a gumi, hogy későn vette be a gyógyszert, minden. Mindenkivel undok, szerinte senki se érti őt meg.

Kedves, aranyos és humoros lány volt mindig, de most ezekből egyik sincs meg benne.

Szerintetek túl jutunk ezen, vagy előbb utóbb szakítás lesz? Nem tudom mar hogyan viselkedjek vele, mert semmi se jó neki. Szerintem depressziós is, de nem fogad el semilyen segítséget, mindent támadásnak vesz. Engem is megviselt ez a néhány hónap, de nem hiszem, hogy minden az én felelősségem és hibám lenne.

Hogyan kellene vele viselkednem, hogy legalább a veszekedések megszűnjenek? Régebben csak 5 perces vitáink voltak max, most meg kb 5 perc tellik úgy el, hogy ne kötne belém valamiért.


A troll és vicces válaszokra nem vagyok kiváncsi.


2016. júl. 19. 11:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem szép dolog tőle, hogy téged hibáztat mindenért, de most nehéz időszakon megy keresztül, érhető, hogy megváltozott, depressziós. Szerintem az lenne a jó megoldás most, ha tudatnád vele, hogy mellette vagy, szereted, lehet majd még közös gyermeketek, stb. Apróbb figyelmességek, vigyél neki csokit, virágot, nézzetek olyan filmet amit ő szeret, próbáld meg elrángatni kirándulni vagy bármi amivel kicsit eltudnád terelni a figyelmét. Remélem sikerül újra egymásra találnotok!

Sajnálom, hogy így történt, kitartást mindkettőtöknek!

2016. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen esetben ezt ne vedd teljesen magadra. A teljes hormonháztartása felborult és lelkileg is nagyon megviseli. Tudom hogy nehéz de állj mellette és bírd még egy kicsit, szeresd így is hiszen most van rá a legnagyobb szüksége. Ha jobb lesz a hangulata beszéljétek róla, tudnia kell hogy számíthat rád! Több ilyen srác kellene aki még menteni akarja a kapcsolatot ami szerintem sikerülhet. Kitartást és sok sikert kívánok! (: 21/L
2016. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

Hát ez elég komoly bizony... Nem tudom, h hányadik hétben volt már a barátnőd, de én biztosan az utolsó pillanatig gondolkodtam volna. Valószínű, h megbánta a dolgot, nem is csodálom! 21 évesen én már nem vetettem volna el a babát! De ugye mindenkinek más az anyagi háttere és a támogatási háttere.. Nem ítéllek el titeket! A barátnődnek orvosi segítségre van szüksége. Felelőtlenek voltatok mindketten! És ezt a barátnődnek is be kell látnia! Az írásod alapján nem érzem, h tényleg te kényszerítetted volna rá! Légy mellette ebben az időben, hagyd h kitombolja magát, de engedd el a füled mellett! Ne vedd fel a sértéseit! A dühöt adja ki magából!


Kitartás!

2016. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%

Én biztos nem maradnék vele. Ez nem is kapcsolat már, keress normális nőt. Rosszul sikerült a műtét és nem lehet többet gyereke? Vagy mmi a baj? Annyira fiatalok vagytok lehetne még gyereke ha nem volt probléma.


23N

2016. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem adj neki meg egy kis idot.Anno az egyik gyerekori baratnomnek volt abortusza es hasonloan viselkedett a baratjaval, mondjuk ott csak a srac nem akarta a babat, nem voltak anyagi gondok csak meg nem ereszte kesznek ra magat. Ok tul jutottak ezen, ma mar hazasok van gyerek is es a baratnom sem hibaztatja a ferjet. (vagy legalabb is nem hangozatatja es boldognak tunnek)
2016. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom az a baj, hogy ő meg akarta tartani a babát, te pedig következetesen lebeszélted erről.

Azért, mert bólogat, még nem biztos, hogy igazat ad neked. Az sem volt egyértelmű, mikor sírt?! Ebből se vontad le a következtetést, hogy nem akarja az abortuszt?! Hát gratulálok!

Neked ez tényleg nem nagy cucc, őt próbálta meg lebeszélni a védőnő egy abortuszról, amit ő sem akart.

Neki kellett a kórházba befeküdnie, és nem tudom, te ez alatt hol voltál és mit csináltál. Nekem missed ab után volt műtétem, technikailag ugyanaz, és rettentően megviselt. A férjem ez alatt végig ott volt velem, reggel ő vitt be, végig várta a vizsgálatokat, amíg nem jöhetett be az osztályra, egy haverjánál ült a kórházzal szemben. Hívott, írt, aggódott.

Egyébként nem olyan apróság egy abortusz. Azt is láttam meg hallottam, hogy hogy beszélnek ilyenkor a nőkkel...

Ezen kívül nem kellemes sem a tágítás, sem a műtét utáni időszak.


Nem mondom, hogy a te hibád volt, meg hogy miattad szakadt ki a gumi, meg egyebek, mert az ilyen előfordul.


De itt a nagy gond az, hogy ő akarta a babát, te pedig nem. Mégis neki kellett fizikailag és lelkileg átmennie mindenen, amíg te csak ülsz a szőnyeg szélén, és hajad szála se görbült. Azt el se tudod képzelni, lelkileg mekkora teher úgy elvetetni egy gyereket, hogy egyébként akarod.


De ki az, aki ennyi idősen egyedül bevállal egy gyereket, ha az apa nem támogatja?


Nem akarlak áltatni, ennek a kapcsolatnak nincs jövője, részben jogosan téged hibáztat azért, mert el kellett vetetni a babát (most nem szállok vitába, hogy el tudtátok volna-e tartani, és mit kell neki megadni, meg ilyenek), és ezt soha nem fogja neked megbocsájtani.


És az a nagy helyzet, ha ilyen helyzetben, két felnőtt ember ennyire ellentétesen gondolkodik, akkor tényleg nincs is dolguk egymással.


A fejedre is állhatsz, akkor is szakítani fogtok. Vagy ő provokálja ki, hogy szakíts, vagy erőt gyűjt, hogy kirakjon, de ennek a kapcsolatnak már régen vége van, csak még nem mondtátok ki.

2016. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem gondolom, hogy örökké mindent nyeljen le, mert óh, a hormonok...

Nem azért a társa valaki a másiknak, hogy legyen kibe belerúgni, ha sz a r kedve van. Ez nem így működik. A legegyszerűbb persze az lenne, ha erőt vennél magadon és leülnétek megbeszélni a dolgot. Ha elmondod neki ugyanezeket, amiket ide leírtál és azt hangsúlyoznád, hogy fontos a számodra, mert szereted és szeretnéd ezt a kapcsolatot megmenteni, de nem minden áron. Kérdezd meg tőle, lát-e rá esélyt, hogy el tudja ezt az abortuszt engedni a cél érdekében és akarja-e még a pofidat nézegetni. Azt nem varhatja el tőled, hogy az idők végezezéig bűnhődj egy olyan dolog miatt, amit közösen beszéltetek meg. Igenis jogod volt neked is választani és nem, nem vagy egyedül hibás. Ha ő tűzzel-vassal ragaszkodott volna a babához, attól is elromolhatott volnacaz egész. Az sem tesz jót egy gyereknek, ha feszkóba születik.

Ha én gyere

2016. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Ket akarnék, mert minden vágyam ez lenne, magasról tennék arra is, ha egyedül maradnék vele. Nem lehetne meggyőzni vagy lebeszélni róla. Bocsi, előbb rányomtam, mint kellett volna.
2016. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

Sok hü.lye :D minek egy gyerek miatt ekkora depresszióba esni? Kiszakadt a gumi, nem hatott az esemény utáni... nagy dolog... volt egy abortusz és? Mi van akkor? 21 évesen még tanuljon, csináljon karriert, utána szüljön, ne a pasija 120as keresetére meg a szülei nyakára.

Ne a pasiján töltse ki a hisztijét, hanem gondolkozzon normálisan... sok nő miért hü.lyül meg a gyerektől? Nagyon gáz -.-'

2016. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj, ha oda áll eléd a nő, akit ennyire szeretsz, hogy babát vár, és közlöd vele, hogy ölje meg a gyereket, akit ő szeretne kihordani, mert te nem akarod, az eléggé odaba.sz egy kapcsolatnak.


"többször is fel hozta, hogy mi lenne,ha"

"Már a műtét előtt is sírt és engem hibáztatott"

"a fejemhez vágja, hogy rákényszerítettem"


Még a műtét előtt is sírt, és már akkor téged hibáztatott. Komolyan képes vagy ezek után azt írni, hogy ő is akarta az abortuszt?!


Csak a mai fiatalság úgy áll az abortuszhoz, hogy kikapnak egy sejtcsomót, 15 perc és otthon is vagy, nem nagyobb dolog mint egy foghúzás. A fogamzásgátlás részének gondolják.


A barátnőd nem így látja, ami egyébként igenis érett és felelősségteljes gondolkodásra vall.

Gondolj bele, ő látta, hallotta dobogni a szívét... Egy szavadba került volna, és megszületik a babátok.


Ő lesz az a nő, aki minden évben sírni fog, hogy most lenne X éves, már szaladna.



Borítékolható volt az abortusz előtti viselkedése alapján, hogy ez fog történni.



Nem is értem, miért gondolod, hogy a műtét után változtak meg a dolgok.


Azért hibáztat téged, mert tőled várta a megmentést, az az egy bizonyos szót. Ami nem hangzott el...


Te meg azon agyalsz, hogy kaphatod vissza a kedves, humoros barátnődet. Hát apukám, sehogy.

Azt elvesztetted akkor, mikor nem vállaltad a gyerekedet.


Akkor nem álltál mellette, mikor ő meg akarta tartani.


És lehet, hogy csak finoman, meg észérvekkel, de azért érezhetően afelé terelted, hogy vetesse el, mert neked nem kell.


El se tudom képzelni, mit reagáltál volna, ha nem vagy szerelmes...

2016. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!