Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Régebben sokat veszekedtünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régebben sokat veszekedtünk a barátommal, de amióta higgadtabb lettem, azóta miért lett velem ilyen?

Figyelt kérdés

Elkezdtem relaxációval foglalkozni és önfejlesztéssel, mert féltem attól, hogy tönkremegyek az idegeskedésben. Vagy a gyomrom, veséim, vagy a pszichém látná kárát a folyamatos stressznek.

Hónapok óta foglalkozok ezzel, és sokkal higgadtabb lettem, türelmesebb is. De amióta észrevette rajtam a barátom azt, hogy nem tud velem veszekedni, azóta folyton provokál. Pl. általánosításokkal jön, hogy "ezt csinálod, ilyen vagy, mint mindig"...stb. Gondokom ti is ismeritek ezeket a kompromittáló kijelentéseket.


Évek óta együtt vagyunk, és tudja, hogy mi hoz ki engem a sodromból általában. Ezeket a "módszereket" hozza elő nekem. És mivel nem hoz ki a béketűrésből, ezért nincs veszekedés sem.

Azt vettem észre rajta, hogy ez eléggé dühíti őt, hogy már nem vagyok olyan indulatos, mint korábban.

Csak azt nem értem, hogy neki miért lenne élvezetes egy esetleges dührohamom. Pszichopata volna vagy mi? Valaki legyen kedves segítsen, mert én nem értem őt. Tőle kérdeztem már, hogy ez a nyugodtság részemről miért zavarja, de nem válaszolt.


Még annyit megjegyeznék, hogy korábban azzal is idegesített, ha nem válaszolt nekem egy kérdésemre. Mostmár azt teszem ilyenkor, hogy faképnél hagyom, és más elfoglaltságot keresek magamnak. Ez is frusztrálja. Nem értem mi a baj ezzel a hirtelen változással, hiszen sokkal jobb a közérzetem is.

Huszonévesek vagyunk mindketten.



#provokálás #szándékosan idegesíteni próbál
2016. júl. 25. 18:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Javítás: gondolom.
2016. júl. 25. 18:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem zavarja, hogy te érzelmileg felnőttebb lettél nála és próbál visszahúzni, mert ez zavarja az egóját.

Tudnál írni, mivel érted el ezt a nyugodtságot? Sajnos én is hasonló dolgokkal küzdök.

21/L

2016. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze. :) Olvastam egyszer stresszkezelő technikákról, és megemlítették a cikkben a meditálást, relaxálást is. Illetve ha van idő mozgásra és kreatív hobbikra idő, akkor azokat is be lehet vetni.


Az egész cikk és a tanács lényege az volt, hogy szakítsunk napi legalább 10 percet magunkra is, és végezzünk olyan tevékenységeket, amitől feltöltődünk. Ezeken kívül pszichológiával kapcsolatos könyveket és újságcikkeket is olvasgattam azért, hogy az emberi természetet megértsem.


A legtöbb emberi konfliktus az egónk játéka. Az egónknak szüksége van a "simogatásra", illetve mások szeretetére. Amióta ezt tudatosítottam magamban, azóta nem tudok haragudni az ordibáló, ideges, dühös emberekre, hanem megértem őket, de nem helyeslem ezt a viselkedést.

Remélem nem voltam nagyon elvont most. :)

Androidra kipróbáltam a Calm és a Headspace alkalmazásokat is. Ezek segítenek a meditációs technika elsajátításában ingyenesen. (Fizetőset nem töltöm le.)


Plusz motiváltam magam, és igyekszem azóta is magamtól távoltartani a negatív gondolatokat, amik lehúznának.


Emberismeret és némi idő saját magunkra is a kulcs. :)

Nekem ezek váltak be. Nem egyszerre persze, hanem apránként.

2016. júl. 25. 18:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindezek ellenére azért nem értem a barátomat, mert én szeretem őt, és éreztetem is vele. Mégis olyan furán viselkedik időnként, és provokál.
2016. júl. 25. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Úgy szokta meg, hogy a kapcsolat veszekedésből áll... elég gyenge megközelítés - de eddig ment,

Most meg nem megy elbizonytalanodott, hogy akkor mi legyen?

megijedt, hogy a végén még majd beszélgetni is akarnál! :D

2016. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!