Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne legyen bűntudatom, amiért megcsókoltam más pasit mikor volt barátom?

Figyelt kérdés

Röviden: megcsókoltam egy gyerekkori haveromat sajnálatból, mikor volt egy alakuló kapcsolatom.


Hosszabban: Van (vagy volt) egy gyerekkori haverom. Együtt nőttünk fel, együtt kevergettük a pisikását, mindig tök jól kijöttünk. Soha egyikünk se kezdeményezett a másik felé, mindig rá gondoltam, ha valaki azt mondta, hogy nincs férfi-nő barátság, mert gondoltam, hogy igenis van, mi nem érzünk többet a másik iránt. Aztán 16 év haverság után kibökte, hogy évekig szerelmes volt belém, de ne aggódjak, már nem az. Ez történt akkor, mikor összejöttem a párommal. Megegyeztünk, hogy már semmi gond, mehet minden úgy mint régen. 1-2 hónap múlva elhívott bulizni pár haverjával. Mikor már volt bennünk alkohol, benyögte, hogy igazából még mindig szeret. Nos, rólam annyit, hogy rettentő nehezen viselem, ha valaki a környezetemben szomorú, pláne ha miattam... Néhány vodka után (nem voltam részeg, csak kicsit rosszul ítéltem már meg a helyzetet) valamiért úgy döntöttem, jó megoldás megölelni, és megcsókolni "vigasztalásul" (igen, tudom hogy csak rontottam a helyzeten, stb). Vele ez óta a buli óta nem találkoztam, és neten is csak néha beszélünk, semleges témákról.

A páromról: pár éve már haverok voltunk, mikor egyszercsak megcsókolt.. Már régóta érződött valami kettőnk között, vonzódtunk egymáshoz, de annyira nem ismertük egymást, nem volt biztos, hogy összeillünk, így az első kb 1 hónapot ugyan már kapcsolatnak vettük, de még csak ismerkedés volt, hogy meglássuk, mi lesz.

Ebben a bizonytalan állapotban történt az a csók. Azóta teljesen biztos vagyok benne, hogy rá van szükségem, tökéletesen összeillünk, és senki másra nem nézek rá kb azóta.


Kérdés: ez kb 2 éve volt, de azóta is borzalmas bűntudatom van... Mit tegyek, hogy elmúljon? Ha visszacsinálhatnám, megtenném, mert nagyon bánom, de nem lehet. :/

Mit csináljak?


2016. aug. 11. 01:30
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Felesleges ezen kattognod. :) Ha mondjuk beszámolnál erről a barátodnak, akkor sem lenne ennek túl sok értelme, mivel akkor még csak ismerkedtetek. Inkább felejtsd el az egészet és légy boldog a pároddal!
2016. aug. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 PearlDiver ***** válasza:
90%

Kérdező, egy körülmény nagyon fontos: elmondtad te ezt a barátodnak? Mert ha nem, akkor teljesen érthető a mardosó bűntudatod, és evidens hogy el kell mondanod neki. Te megkönnyebbülsz, ő remélhetőleg megbocsát, és mindenki boldog.

Ha már elmondtad neki és mégis ezt érzed, akkor lehet hogy a másik srác felé való felelősségérzeted miatt van, ez esetben meg kéne győződnöd róla, hogy ő nélküled is rendben van és nem tetted tönkre az érzelmeit egyszer s mindenkorra.

2016. aug. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jobb, ha elmondod.
2016. aug. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobb ha buntudatod van, ez emlekeztet ra hogy legkozelebb ne forduljon elo hogy egyszercsak ugy megcsokol teged valaki vagy forditva. Jo nagy ribi lehetsz ha ilyen 2x is megtortent veled :)
2016. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ma 08:27

Miért nálad hogy kezdődik egy kapcsolat? Megbeszélitek, hogy együtt vagytok, aztán pár hónapot vártok a csókkal? :D A másik hiba volt, igen.


Amúgy nem mondtam el a barátomnak, tudom, hogy az egyetlen dolog a világon amiért szakítana, az a megcsalás. Körülmények nem számítanak. :/ Elmeséltem neki magát a sztorit az ölelésig, az még belefér, de a csókot kihagytam.

2016. aug. 11. 11:53
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ha rájöttél arra, hogy hiba volt és többet nem fog előfordulni, akkor rendben van, mert tanultál az esetből, bár én nem tudnám magamban tartani, de ez a te döntésed.
2016. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 PearlDiver ***** válasza:
Ha elmesélted a sztorit de elhallgattad a lényeget az rosszabb, mintha meg sem szólaltál volna...
2016. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyerekkori barátodnak megírtad, hogy nagy hiba volt az a csók? És hogy ezentúl ha netán újra találkoztok, akkor ne csináljon semmi hasonlót? Mármint ne utaljon az érzelmi többletre, viselkedjen barátként?
2016. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 21:06

Nem írtam neki, még aznap este személyesen megmondtam.

2016. aug. 11. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne legyen bűntudatod, te biztos tudod, hogy miből fakadt, és ez a lényeg. Felejthető történet, nincs mitől legyen bűntudatod, ez nem volt megcsalás. Ha a párod tudna róla, nagyobb történetet kerítene köré, mint ami volt, és senki el nem tántoríthatná attól, hogy az erkölcseiddel baj van. mert nincs baj, ugye?
2016. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!