Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » PÁRKAPCSOLAT - Szakítás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PÁRKAPCSOLAT - Szakítás? Váltás? Nagy szükségem van tanácsra!

Figyelt kérdés

Előre szólok - hogy komoly és részletes problémaleírásom lesz. Eléggé kétségbe vagyok esve, így kérem aki hajlandó normális válaszokat, tanácsokat adni az NAGYON KÖSZÖNÖM!

30 nő vagyok, aki már 9,5 éve él stabil párkapcsolatban. Minden tökéletesen működik, megértjük egymást - együttműködünk, tudnunk együttélni. Még egyetemen ismerkedtünk meg, még nem vagyunk házasok de már eljegyzett és közel az esküvő. Közös barátok, család..minden...hiszen 10 év az egy harmada az életemnek. De egy ideje nem vagyok már szerelmes, csak szeretem őt...talán még pici szerelem is maradt, de nem igazán.... nem vonzódom már hozzá férfiként de imádom az lényét, az egész gondolkodását. Mindent - egyszerűen szeretem. Már kb 3 éve tudom ezt, de teljesen jól elvoltunk így is, mert tudom - a szerelem átalakul. Így is teljesen boldog voltam - mert szerettem. De arra nem számítottam, hogy beleszeretek másba.... kb 1 éve kezdődött, fogalmam sincsen hogy történhetett ez olyan régen már.... annyira gyorsan telik az idő... csak megtörtént, beleszerettem és tiszta szívemből odavagyok érte...igen most utálhattok, igen mert 1 éve csalom a páromat. Tudom, szemét vagyok..stb... el fogom neki mondani, mert így a fair - DE előtte NEKEM kell döntenem. Ez a szituáció teljesen tönkretesz - és eddig csak lelkileg voltam teljesen készen, de most már olyanok vannak hogy 1 hónapja nem aludtam éjszaka több mint 2-3 órát...elképesztően kimerült vagyok (közben 2 állásom is van, mert hitelt fizetek..stb..de most nem akarok a részbe belemenni)de most már fizikailag is...szóval volt olyan hogy elájultam mert annyira kimerültem... és tudom hogy tennem kell valamit. DE páromat nem tudom otthagyni - mert szeretem. Jól működünk és egyszerűen nincsen szívem ennyire megbántani... valahogy nem tudom magam rávenni, mert szeretem az életet vele.... A másik férfi szintén remek, imádom szeretem, allandóan amikor találkozunk és hozzám ér - megborzong a testem, a szívem vadul ver..tudom hogy szerelmes vagyok belé. Tudom azt is - hogy még jobb életkörülményeket tudna nekem biztosítani mint most vannak (de a mostani sem rossz). Félre ne értsétek, egyáltalán nem vagyok materiális - nem ez számít, de igenis a mai világban figyelembe kell venni. Úgy nőttem fel hogy mindenért megharcoltam, 16 éves korom óta dolgozom keményen - mindig 2-3 állásom van egyszerre hogy elérjem EGYEDÜL azt, amit akarok (lakás,autó..stb) de ettől még figyelembe kell venni azt hogy, hogy a másik férfi sokkal magasabban van mint a jelenlegim. De most nem ez a lényeg. Nem tudom így - hogy sosem voltunk együtt megállapítani - hogy vele tudnék-e élni. Hogy tudnánk-e együtt működni. Ismerem már 1 év alatt elég jól, szerintem működne DE nem tudom mennyi ideig. És azt is tudom, hogy sokmindent még nem tudhatok róla - 1 év a 10 évhez képest semmi. És nem tudom hogy vele mennyi ideig tudnék együtt lenni....azt tudom hogy jelenleg kívánom, szeretem és ő tesz IGAZÁN boldoggá. De azt nem tudom, hogyha otthagyom a páromat - akkor nem-e követem el életem legnagyobb hibáját? mert tudom hogy vele - még akkoris ha nem vagyok belé szerelmes - működhet életem végéig. Olyan fajta ember - akiről TUDOm hogy meglennénk és boldogak lehetnénk..talán nem annyira mint a másik férfival.... nyilván nem annyira, hiszen a másikba szerelmes vagyok.... nagyon...és leírhatatlan mennyire intenziv érzeseket valt ki bennem....

Kérem aki ezt olvassa - bármilyen vélemény vagy akármi segítene, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Most kérem eltekintve attól hogy mennyire szemét vagyok hogy csalom a páromat (ez is eléggé nyomaszt) de ami megtörtént, az már megtörtént. Most a kiutat keresem, mert így nem lesz jó vége.....



2016. szept. 16. 12:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és még a kellemetleneket is. Most először csaltam meg valakit, pedig nem ez az első komoly kapcsolatom (3.-ik) Úgy gondolom hogy minden ember követ el hibákat, kisebbet - nagyobbat. Énis elkövettem, és valószínűleg meg is bűnhődöm miatta. Nem arra van szükségem most, hogy még jobban lehúzzatok, inkább csak egy kis segítségre. Az egyértelmű hogy szörnyű ez amit tettem, vagy teszek - de ha mélyen belegondoltok az életetekbe - most komolyan soha senki semmiylen hibát nem követett még el? (nem azt mondom hogy megcsalást, akármiyet) mások vagyunk - én most így hibáztam. ez van.... Igazából megérdemlem. Az nem kérdés - hogy elmondom-e a páromnak vagy sem. Biztosan elmondom neki. Megérdemli minimum ezt. DE azt is tudom hogy előre - azaz MOST kell eldöntenem nekem is - hogy akarok-e vele maradni. mert ha véletlenül úgy döntene hogy megbocsájt - akkor nyilván tanultam a leckéből... ha nem bocsájt meg - akkor ez van, így jártam. De amikor elé állok, tudnom kell hogy mit akarok valójában - akarok-e vele maradni, vagy a másikkal szeretnék már lenni...csak annyira magam alatt vagyok hogy nem látom a fától az erdőt...nem látom a racionálisabb döntést.... ezért kértem segítséget. Köszönöm még 1x a válaszokat
2016. szept. 16. 18:25
 12/25 anonim ***** válasza:
Keresd meg ezen az oldalon Miquelt, vagy János Giljánt. Szerintem ők ennek a témának a felkent szakértői.
2016. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

A legtisztabb az lenne, ha vegre szembeneznel onmagaddal es rajonnel hogy nincs jogod bantani valakit, aki az elmult egy evben is - mialatt neked mondjuk egy masik hapek epp a szadba elvezett - valoszinuleg azert dolgozott, hogy neked lehessen alomeskuvod, naszutad vagy kozos (vagy a mostaninal meg jobb) otthonotok. Ugyhogy ne tedd tonkre szerencsetlent azzal hogy te konnyiteni akarsz a lelkecskeden. Az az utolso. Ideje lenne kicsit bunhodnod (nem az nem bunhodes hogy egyre nehezebb lelekkel mesz kufircolni a masikhoz es jaj nem latom fatol az erdot)... mert tudod az oszinteseg nem a masiknak van, hanem a neked. Hogy te jobban erezd magad. Szoval a helyedben szepen szakitanek vele, elmondanam neki hogy kiszerettem belole, es eltunnek az eletebol.


Es meg mielott masok hibaival pedaloznal... senki nem tokeletes, de amit te muvelsz egy teged szereto emberrel az egyszeruen undorito (es erre igazabol sosem fogsz rajonni az a legnagyobb baj). Voltam hasonlo helyzetben. Tudod mit csinaltam? Ahogy feltunt egy harmadik, szakitottam az akkori baratommal es a masikat addig meg cssk beszelni sem engedtem hozzam semmilyen feluleten. Nem nekialltam vele kefelgetni es utana meg sajnaltatni magam gyakorin. Na iranyitsd magadat a gerincnovesztes vele. El fog tartani egy darabig, mert meg a fogalmat sem erted.

2016. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hallod nem bántani akarlak, de nem vagy semmi. A kapcsolat az nem csak rólad szól tehát nem csak te döntesz. A te választási szabadságod megvolt egy korábbi pillanatban egy évvel ezelőtt amikor még dönthettél, hogy belemászol-e ebbe a viszonyba. Te akkor döntöttél. A valódi választás részedről már megtörtént.Ezt a választást egy éven keresztül újra és újra megismételted. Ez eléggé egyértelmű. Most hogy ilyen mélyen belegabalyodtál a szenvedélyeidbe már nem te döntesz. Elmondod neki és majd a párod dönt...elmondod a szeretődnek és ő is dönt...


Szerintem a hűség az nem egyszeri döntés.Egyszer döntesz, hogy hű leszel de ha jön a ziccer, az alkalom, a lehetőség, a szép szemű, a varázs akkor újra és újra döntesz, hogy hű maradsz-e vagy sem. Ha csaltál akkor hűtlen lettél.Mert az igen egy embernek az nem mindenki másnak.

Most tényleg, mindennek fényében ami történt te ki tudnád majd mondani őszintén, hogy: fogadom hozzád mindég hű leszek...

2016. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Elég durva dolog, amit csinálsz, és sajnos nagyon keményen vissza fogod ezt kapni az élettől. Majd csak emlékezz ezekre a sorokra. Belementél egy új kapcsolatba úgy, hogy nem zártad le az előzőt, vagyis két pasival kefélsz egyszerre, ez a kemény. Szóval hazudsz mindenkinek, elősorban MAGADNAK, a jelenlegi és a másik pasinak is. Két dolgot mondanék még.

1. A mostanit már mindenképp buktad, ha elmondod azért, ha nem mondod el, úgyis kitudódik. Minden hazugság kiderül, nagy égés lesz.

2. Az új azért bukta, mert eleve hazugsággal, csalással kezded AZT IS. Hogy akarsz szarból várat építeni?

2016. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ne mondd el neki hogy félrek@rtál,csak simán hagyd ott.
2016. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Cseszd meg...mindenki hibázhat. De ekkorát????? Még ha egy alkalomról lett volna szó...Ez nem hiba, ez gerinctelenség.
2016. szept. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
" ez gerinctelenség." , lehet, de vegyük észre, hogy kezd kifejlődni a gerince, és inkább segítsük jó gondolatokkal, mert "sokan vagyunk, sokféleképpen hibázunk" . Ha megnézted az összes Popper Pétert, akkor van Daubner Béla is: https://www.youtube.com/watch?v=zo9cpsqgwWY&index=1&list=PLs..
2016. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szeretem, amikor húszéves gerinctanulmányok megfellebbezhetetlen magabiztossággal osztják itt a zeszet. Én is voltam húszéves, én is kibäszotul okos voltam, és nekem is egy hadseregnek elegendő gerinc állt rendelkezésemre. Aztán az évek során megtanultam, hogy milyen keveset tudok az életről. Megtanultam, hogy amit gerincnek hittem, az valójában fiatalkori idealizmus, aminek semmi keresnivalója a való életben.

És most vére a kérdésre is válaszolok.

Kérdező, ne hallgass az itt mocskolódókra, nem követtél el semmi végzeteset. Ez a te életed, csak magadnak tartozol elszámolással. Te pedig tudod, hogy mit követtél el. Aki tudja magáról, hogy ebben, vagy abban bűnös, és ez zavarja is őt, az kompenzál. Igyekszik az élet minden egyéb területén maximálisan korrekt lenni. A fiatalok nem tudják, (az idősebbekből is csak kevesen) de pontosan az ilyen emberekből lesz a mintaférj, mintafeleség, mintaszülő.

Az, hogy megcsaltad a párodat, tipikus hiba. Abból ered, hogy nem a megfelelő emberrel kötötted össze az életedet. Mint ahogy sajnos a párok 95%-ánál is ez a helyzet. Nem tehetsz erről, mert ez evolúciós baki. Evolúció bácsi gondoskodott róla, hogy amíg az ember szerelmes, mindig az aktuális szerelmet érezze a legnagyobbnak, legtartósabbnak, legszentebbnek. Csak amikor elmúlik, akkor derül ki, hogy tulajdonképpen fabatkát sem ért az egész, és felejthető momentum volt csupán.

Csakhogy! Ha nem a megfelelő emberrel kötötted, mindig fennáll a veszélye annak, hogy belép valaki, aki egyetlen pillantásával romba dönti a szépen felépített légváradat. Csak megszólal, és neked véged van. S vele együtt az ifjonti idealizmusodnak is. Akik itt fujjognak azok MÉG (!) nem találkoztak azzal a személlyel, aki ilyen hatással van rájuk. Csak csodálkoznak, amikor a példás családapa lelép a bérszámfejtő Gizikével, vagy amikor a gyermekeit mindennél jobban szerető addiktológus főorvosnő mindent felrúgva megszökik az alkoholista hajóskapitánnyal.

Amit írsz a szerelemről, valóban igaz. Valóban lebomlik az érte felelős hormon, csak nem mindegy, hogy mi marad utána. Ha csak olyan kis semmitérő hamu (bocs, tudom, hogy te nem így érzed, mert benne vagy), akkor fennáll a veszélye, hogy bármikor belép az életedbe egy Jóska, aki mindent ledönt. Ha viszont eleve a Jóskával kezdesz, akkor valószínűleg megtanuljátok ápolni a szerelmet, és azt az eszméletlenül erős együvé tartozást elérni, ami együtt tartja a boldogan élő idősödő párokat is.

Ha van kedved, írj privátot, megbeszélhetjük a dolgot.

2016. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
Ja, a félrekefélő önsajnáltatóból bizonyára odaadó mintafeleség lesz... Ne fárassz már ó, te bölcsek bölcse...
2016. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!