Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » PÁRKAPCSOLAT - Szakítás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PÁRKAPCSOLAT - Szakítás? Váltás? Nagy szükségem van tanácsra!

Figyelt kérdés

Előre szólok - hogy komoly és részletes problémaleírásom lesz. Eléggé kétségbe vagyok esve, így kérem aki hajlandó normális válaszokat, tanácsokat adni az NAGYON KÖSZÖNÖM!

30 nő vagyok, aki már 9,5 éve él stabil párkapcsolatban. Minden tökéletesen működik, megértjük egymást - együttműködünk, tudnunk együttélni. Még egyetemen ismerkedtünk meg, még nem vagyunk házasok de már eljegyzett és közel az esküvő. Közös barátok, család..minden...hiszen 10 év az egy harmada az életemnek. De egy ideje nem vagyok már szerelmes, csak szeretem őt...talán még pici szerelem is maradt, de nem igazán.... nem vonzódom már hozzá férfiként de imádom az lényét, az egész gondolkodását. Mindent - egyszerűen szeretem. Már kb 3 éve tudom ezt, de teljesen jól elvoltunk így is, mert tudom - a szerelem átalakul. Így is teljesen boldog voltam - mert szerettem. De arra nem számítottam, hogy beleszeretek másba.... kb 1 éve kezdődött, fogalmam sincsen hogy történhetett ez olyan régen már.... annyira gyorsan telik az idő... csak megtörtént, beleszerettem és tiszta szívemből odavagyok érte...igen most utálhattok, igen mert 1 éve csalom a páromat. Tudom, szemét vagyok..stb... el fogom neki mondani, mert így a fair - DE előtte NEKEM kell döntenem. Ez a szituáció teljesen tönkretesz - és eddig csak lelkileg voltam teljesen készen, de most már olyanok vannak hogy 1 hónapja nem aludtam éjszaka több mint 2-3 órát...elképesztően kimerült vagyok (közben 2 állásom is van, mert hitelt fizetek..stb..de most nem akarok a részbe belemenni)de most már fizikailag is...szóval volt olyan hogy elájultam mert annyira kimerültem... és tudom hogy tennem kell valamit. DE páromat nem tudom otthagyni - mert szeretem. Jól működünk és egyszerűen nincsen szívem ennyire megbántani... valahogy nem tudom magam rávenni, mert szeretem az életet vele.... A másik férfi szintén remek, imádom szeretem, allandóan amikor találkozunk és hozzám ér - megborzong a testem, a szívem vadul ver..tudom hogy szerelmes vagyok belé. Tudom azt is - hogy még jobb életkörülményeket tudna nekem biztosítani mint most vannak (de a mostani sem rossz). Félre ne értsétek, egyáltalán nem vagyok materiális - nem ez számít, de igenis a mai világban figyelembe kell venni. Úgy nőttem fel hogy mindenért megharcoltam, 16 éves korom óta dolgozom keményen - mindig 2-3 állásom van egyszerre hogy elérjem EGYEDÜL azt, amit akarok (lakás,autó..stb) de ettől még figyelembe kell venni azt hogy, hogy a másik férfi sokkal magasabban van mint a jelenlegim. De most nem ez a lényeg. Nem tudom így - hogy sosem voltunk együtt megállapítani - hogy vele tudnék-e élni. Hogy tudnánk-e együtt működni. Ismerem már 1 év alatt elég jól, szerintem működne DE nem tudom mennyi ideig. És azt is tudom, hogy sokmindent még nem tudhatok róla - 1 év a 10 évhez képest semmi. És nem tudom hogy vele mennyi ideig tudnék együtt lenni....azt tudom hogy jelenleg kívánom, szeretem és ő tesz IGAZÁN boldoggá. De azt nem tudom, hogyha otthagyom a páromat - akkor nem-e követem el életem legnagyobb hibáját? mert tudom hogy vele - még akkoris ha nem vagyok belé szerelmes - működhet életem végéig. Olyan fajta ember - akiről TUDOm hogy meglennénk és boldogak lehetnénk..talán nem annyira mint a másik férfival.... nyilván nem annyira, hiszen a másikba szerelmes vagyok.... nagyon...és leírhatatlan mennyire intenziv érzeseket valt ki bennem....

Kérem aki ezt olvassa - bármilyen vélemény vagy akármi segítene, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Most kérem eltekintve attól hogy mennyire szemét vagyok hogy csalom a páromat (ez is eléggé nyomaszt) de ami megtörtént, az már megtörtént. Most a kiutat keresem, mert így nem lesz jó vége.....



2016. szept. 16. 12:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves "evolúció szakértő"!:)

Amit a Kérdező csinál, az az egyik legaljasabb dolog egy másik emberrel szemben, aki ráadásul a társa kb. 10 éve.

Nem érted a lényeget rohadtul.

Itt nem az a baj, hogy új kapcsolatot kezd, itt az a gond, hogy ezt nem tisztán teszi. Ki kell dobni a régit, és jöhet egy új, mi ezen a megoldhatatlan?

Nem kisregényt kell írni a védelmében, hanem arra kell bíztatni, hogy minél előbb legyen vége ennek a kettős játéknak, mivel ebbe hosszútávon belebukik.

2016. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt volna fel, kedves utolsó, arra biztattam a kérdezőt, (noha ezt szó szerint nem írtam le) hogy hagyja ott a párját. Sajnálom, ha nem tudsz a sorok között olvasni.
2016. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ja, és a válaszomból kimaradt: ne mondd el a párodnak! LÁTSZÓLAG ugyan valóban így tisztességes, valójában azonban csak magadnak, a saját lelkiismeretednek kedvezel vele. Neki meg csak fájdalmat okozol.
2016. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása óta eltelt már egy kis idő, lehet már senki sem olvassa - de ha mégis, akkor megírom mi történt azóta... Csak azért hogy a "kellemetlenebb" kommenteket hagyók is lássák - nem szabad csak az egyik oldalt nézni.

Ahogy olvashattátok - őrlődtem NAGYON. Éppen azért mert VAN lelkiismeretem és igenis VAN szívem (bárki bármit mondd)... Senki sem tudja pl azt - miért szerettem ki a páromból.... Mert azt nem írtam le.... Több oka is volt.

1. Mert már nem figyelt rám

2. Nem dícsért meg

3. Nem éreztette velem hogy szeret....

4. És akkor jött valaki akitől mindezt megkaptam....


Leültem vele szembe, és elmondtam neki hogy boldogtalan vagyok. Hogy megcsaltam és van valakim - akivel egy ideje csalom. Mindent bevallottam. És elmondtam neki azt is - hogy ha Ő ennek ellenére akar értem/értünk harcolni, tenni akkor Én MINDENT meg fogok tenni hogy ő is boldog legyen (merthogy biztosan én is sokmindent elrontottam) de megértem ha nem szeretné folytatni...

erre az Ő válasza:

"meglep hogy van valakid. De igazat bevallva nekem is van valakim, és nincsen kedvem már ezt oldalni. A másik lánnyal sokkal egyszerűbb minden. Ő nem akar állandóan problémákat oldani"

Na ennyit az őszinteségről. Engem szidtatok hogy mennyire becstelen vagyok, és gerinctelen.... na igen. Ha én nem mondom ezt el neki - ő sosem tette volna.... És ezek után ÉN magamntól elköltöztem a közös lakásunkból (albérlet), amit 9 év alatt nyilván sok közös bútorral..stb-vel megtöltöttem.... És megbeszéltük hogy próbáljuk ki külön - lehet majd rájövünk hogy nem tudunk egymás nélkül élni.... Eltelt 1 hónap és beköltözött hozzá az új lány.... és mivel én egy igazi "gerinctelen" állat vagyok, nem akartam komplikálni neki - MINDENT otthagytam nekik... Az ágyneműhuzatoktól kezdve, tányérok, hűtő..stb....MINDENT amit annó közösen vásároltunk össze......

Mert túlzottan fájt volna amúgy is ezekkel a tárgyakkal körülvenni magamat....

Az fájt hogy Ő ugyanazt követte el amit én, de töbek közt esze ágában sem volt elmondani.... másrészt meg kicsikét sem harcolt és tett értünk semmit. Ja és természetesen az is nyilvánvaló hogy egy közel 10 éves kapcsolatban sok a gon, probléma, de csak a pár közös kompromisszumaival, beszélgetéseivel és törekvésével lehet igazán kiegyensúlyozott a kapcsolat.... nem csak velem voltak "problémák" az új lánnyal is lesznek. Nyilván....


Mindent összevetve - én ebből azt szűrtem le hogy én valahol belül ez tmár érezhettem....Tudtam hogy ő nem igazán"harcos" típus. Tudtam hogy ha a kapcsolat mélypontba kerül - nem számíthatok rá. Mert mindigis a könnyeb utat választotta.... Nem azt mondta nekem hogy azért választja az új lányt mert : Őt szereti jobban, vagy hogy mert megbántottam. Szó szerint azt mondta hogy azért: mert az egyszerűbb.....

Kívánom nekik hogy ilyen egyszerű élete legyen....


Gondoltam megosztom ezt veletek - legyen ez tanulság nektek....

Azóta már több mint egy év telt el - és nem sokkal a szakítás után összejöttem a férfival akivel megcsaltam az akkori páromat. Ő is csalta a párját ann velem ( és elhagyta őt rtem) és mindketten tanultunk hibáinkból. Soha többé nem fogok és nem is akarok még egyszer ilyenbe bele keveredni. Elég volt. Rengeteget tanultam és most már tudom miket ronthatam el... sokat beszélgetünk és fejlesztjük egymást....és hiszem hogy az ilyen hibákon is túl lehet lépni. Az ember változik....

Nagyon szeretem a páromat, szerelmes is vagyok - bár bevallom hogy nem olyanelsöprő szerelem ez - mint amilyennek kezdődött az előző kapcsolatom, de bízhatunk egymásba, szeretjük és tiszteljük egymást. És minden szerelem más. Tudom értékelni amim van, és nem fogom elveszíteni már soha.... Már 32 évesen elmerem mondani - hogy kellő tapasztalatot gyűjtöttem hogy elmerjem mondani - a szerelem nem minden. És mindent meg fogok tenni értünk és hogy a lángunk soha sem apadjon el.

2017. dec. 7. 15:17
 25/25 anonim ***** válasza:
Jó, hogy ezt leìrtad, de tudod, a szar nem mèrtèkegység. Most mentegetheted magad,meg hàtszhatod a màrtìrt hogy kiderült a volt pàrod egy nàlad is szarabb alak. Na bumm...De attól hogy ő (is) egy gerinctelen fèreg, te mèg nem leszel jobb. Ugyanúgy gusztustalan amit csinàltál. Ugyanis az hogy nem akarom megbàntani cìmszó alatt nem szakìtasz, az is gerinctelensèg. Nem èrtem mièrt jönnek a sület dumàval mindog. Làtod te is megbàntva ès sèrtve èrzed magad, hisz ha ő is elèd àll màr règ boldogan èlhettél volna màssal. Honnan a francból tudhattuk volna hogy a pasid nàlad is nagyobb patkàny? Màsrèszt jössz itt a rizsàval hogy èrezted...Ő nem èrezhette hogy te màr nem rà ès a kapcsolatotokra koncentràlsz és egy holdkóros zombi vagy? Ezzel nem őt akarom mentegetni persze. Kàr, hogy nem maradtatok együtt megèrdemeltètek egymàst.
2017. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!