Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy bízni tudjak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy bízni tudjak benne?! Félek, hogy elhagy!

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen bízom, sajnos ez nálam alap probléma, az apukám okozta nagy sérelem kapcsán, illetve egyéb, gyermekkori törések miatt.

Voltam már sztár pszichológusnál, anno egy másik problémában segített még sok évvel ezelőtt, ebben nem, mert nagyon drága lenne hozzá újra a rendszeres alkalom, és elég pénz-orientált orvos, így az, hogy havi 1x elmegyek hozzá, nem ért semmit.

De érzem, hogy segítségre lenne szükségem addig is , amíg nem találok újra egy jó pszichológust.

Olyan tanácsokra, amiket alkalmazni tudnék a mindennapok során.

Változni szeretnék ebben!

Sokat féltékenykedem, bizalmatlan vagyok és nehezen hiszem el a dolgokat, illetve mindig attól félek, hogy nem vagyok elég jó neki, rosszat mo9ndok rosszat teszek, elrontom a dolgokat és elhagy!

A párommal nagyon szeretjük egymást, teljességgel imád engem, irtó jól megvagyunk.

Persze neki is vannak hibái DE én szégyenlem a sajátom, és sokkal nagyobbnak látom, mint az ő bármely hibáját, mivel ő is mondta már, hogy meg kell bíznom benne, mert bizalom nélkül nem működik a kapcsolat. Ő tesz annak érdekében, hogy bízzak benne, nyílt és őszinte, kisebb hazugságai voltak csak a kapcsolatban.

Az a nagy félelmem, hogy ettől kiszeret belőlem és elhagy! Egy jó ideje minden mondatom cselekedetem minden napom ez a félelem lengi be! Persze ezt ő nem érzi így.

Szeretnék tanácsokat kapni, hogy amíg nem találok jó szakembert, mit tudnék tenni az ügy érdekében, amivel megnyugodnék kicsit, kordában tudnám tartani a félelmeim, vagy amivel legalább kellemes érzést tudnék okozni a páromnak pluszban, amivel egyensúlyozni tudnám a néhai bizalmatlanságom!

Nem szeretném elrontani a jól működő párkapcsolatomat!


24N


2016. szept. 17. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts és örülj, hogy van olyan valakid, aki ennyire szeret! Ez már nagy dolog, valakinek ennyi sincs.
2016. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fish1 ***** válasza:

Valószínűleg benne van az is, amit írtál, hogy édesapáddal kapcsolatban sérelem ért, de ezen kívül szerintem még önbizalomhiányod is van. Ezért félsz attól, hogy nehogy rosszat mondj, vagy rosszat tegyél. Önbizalmat sikerélményekkel tudsz építeni, legyen az bármilyen cél. A pasidnak igaza van abban, hogy bizalom nélkül értelmetlen egy kapcsolat. Ezen kívül szerintem elég nyomasztó lehet állandóan félelmek közt élned, amiket tulajdonképpen te generálsz saját magadnak.

Nem tudom pontosan, hogy mi az a sérelem, ami ért apáddal kapcsolatban (elhagyott, vagy sosem tartotta a szavát), de az a dolog már a múltban van, te pedig a jelenben élsz. Az, hogy ő úgy bánt veled, ahogy, nem jelenti azt, hogy minden pasi így fog tenni. Sőt...

Ezen kívül fontos a megbocsátás is, ebben az esetben apáddal szemben. Ameddig ez nem történik meg, addig csak saját magadat kínzod. Egy ember se tökéletes, mindenki hibázik. Apád elkövetett valami hibát, amit vagy belátott azóta, vagy nem, mindenesetre abban a pillanatban egy olyan döntést hozott, ami szerinte az akkori körülményeihez és élethelyzetéhez képest neki a legmegfelelőbb volt. Azóta már lehet, hogy máshogy tenne. Ameddig nem engeded el ezt a dolgot, addig továbbra is pörögni fogsz rajta, aminek szerintem nincs értelme, mert saját magadat teszed tönkre vele. Ez nem fog egyik napról a másikra menni, de sokat tehetsz magadért egy boldogabb élet reményében.

2016. szept. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!