Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátommal a problémákat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátommal a problémákat próbálnám megbeszélni (pl nem segít), akkor miért annyi az össz válasza, hogy semmiben nem jó nekem, ahelyett, hogy változtatna? Ill hogy érjem így el, hogy változzon?

Figyelt kérdés

Nálam egy párkapcsolat azt jelenti, hogy együttes erővel haladunk előre.

Ha nekem vannak ötleteim, hogy fejlődjünk, automatikusan a javát akarom. pl miattam ő is gyűjt és én is, közös jövőre, házra stb. a szét is mennénk, legalább lesz valami indulója.

De ezzel szemben ő egy villanykörtét nem cserél ki, úgy érzem, csak a nyakamon ül, ha nálam van(kicsit durván fogalmazva)(főzök rá, mosogatok, kiszolgálom, stb)


amikor próbáltam felvetni, hogy örülnék egy két segítségnek és ezt tartom amúgy is normálisnak, vagy úgy alapvetően ha bármit megemlítek, csak sértődéssel jön, hogy nekem ő semmiben nem jó. dramatizál, érzékenykedik, önérzeteskedik.

Így hogy fogunk egymáshoz csiszolódni? (kapcsolat eleje)


2016. okt. 23. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Agyilag még nem érett meg. Hisztizik mint egy kisbaba. És azt hiszi hogy azzal hogy a segítségét kéred, plusz motiválod a változásta, belelépsz az egójába.


Teljesen egyetértek veled!

2016. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Legkozelebb nezz ki egy ettermet hazhozszallitassal es mondd,h onnan rendeljen magatoknak ,igy nem kell vitatkozni a mosogatason es fozesen tobbet.

N

2016. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel a kapcsolat eleje igy sztem vàrj de ne sokat kb5honap és ha nem vàltozik és nem komolyodik meg akkor ultimàtum !
2016. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, próbáltál már egyszerűbben kommunikálni vele? Mármint hogy nem előadod problémaként, hogy "örülnél a segítségnek", hanem ott és akkor, amikor szükséged volt rá, egyszerűen megkérni?


"Józsi, én bedobom a sütőbe a vacsit, leviszed addig a szemetet? Köszi!"


"Pistikém, még ki kell teregetnem, kérlek, mosd már el közben a tányérokat vacsorához!"

2016. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

volt, hogy látta, ohgy lóg az ajtóban a kilincs, mert nincs rögzítve, pont a kezében maradt a kilincs, próbálta viszailleszteni és pár másodperc után közölte, hogy ezt nem lehet. így visszatettem én...


szóval azt is láttam benne, nem is akarja megcsinálni(nem kérne egy csavarhúzót sem) kínjában kezdett csak neki és hagyta is az egészet szinte azonnal..

2016. okt. 23. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit számít, miért.

Csak az számít, ezt is megakarod-e vele beszélni és hogyan próbálod.

Ha kommunikációban vagy akármiben kell segítség, írj rám.

2016. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"volt, hogy látta, ohgy lóg az ajtóban a kilincs, mert nincs rögzítve, pont a kezében maradt a kilincs, próbálta viszailleszteni és pár másodperc után közölte, hogy ezt nem lehet. így visszatettem én...


szóval azt is láttam benne, nem is akarja megcsinálni(nem kérne egy csavarhúzót sem) kínjában kezdett csak neki és hagyta is az egészet szinte azonnal.."


Ott helyben rúgnám ki.

Ha NEM AKARJA megcsinálni, akkor azért, ha NEM TUDJA megcsinálni, akkor meg azért.

Indoklás: semmirevaló.

2016. okt. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell változnia de Te kidobhatod sokkal jobban jársz.
2016. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok férfi értelmezi úgy az általad "fejlődés"-ként hivatkozott dolgot, mintha te meg akarnád őt javítani, mert ő el van romolva. Próbáld meg kicsit másképp lekommunikálni.
2016. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Valamilyen szinten egyetértek azokkal, akik a kommunikáció mikéntjének a jelentőségét hangsúlyozzák, de azt gondolom, hogy ilyen szintű érzelmi éretlenség esetében egyszerűen nincs miről beszélni... csak akkor folytasd a kapcsolatot, ha szeretnél évekre beleragadni valamiféle pszichológus-pótanyuka szerepbe úgy, hogy semmi garancia nincs arra, hogy lesz eredménye, és ha lesz, könnyen lehet, hogy a frissen szerzett önértékelésével a barátod lecserél valaki másra.

Ha azonban egyenrangú társkapcsolatra vágysz, akkor keress olyat, aki már eleve alkalmas erre, vagy legalábbis törekszik rá magától is.

2016. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!