Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek? Hogy értessem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek? Hogy értessem meg hogy nekem ez nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok válaszadók!

Anyagi problémáról lenne szó. Nem vagyok egy "aranyásó" nő, de mostmár nagyon kellemetlenül érzem magam.

A párom soha nem enged fizetni. Sem ha étteremben vagyunk vagy beülünk valahova, sem a vásárlások alkalmával, szóval soha. Ez nekem borzasztó kellemetlen még ha az ő havi keresete 10x-ese az enyémnek akkor is. Tény hogy jól él, jól keres, de nekem ez nagyon kellemetlen. Elmondtam már neki, próbáltam erről beszélni vele, de mint ha mi sem történt volna pár nap után ugyan az történt hogy ő fizetett. Nem élünk együtt, de sokat vagyunk együtt és mindent ő vesz meg a háztartásba is, ami zavar nagyon. Ritkán tudom kikerülni hogy elmegyek munka után vásárolni és úgy találkozok már vele, de ez semmi ahhoz képest amiket ő tesz. 1 éve vagyunk együtt, nagyon jól megvagyunk minden nagyon jól működik, de engem ez nagyon zavar és nekem kellemetlen. Más lányok örülnének ennek, meg kihasználnának azt hogy a pasijuk 10x jobban keres de engem nyomaszt nagyon. Ezért fordultam ide segítségért. Ti mit tennétek?

20/L 26/F 1éve együtt


2016. okt. 27. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen rugozni. O igy mutatja ki a szeretet, ez az egyik szeretetnyelve ugymond, igy (is) szeretne rolad gondoskodni. Az en parom is hasonlo, pont most el is vesztettem a munkamat, es rogton elsokent rohant, hogy akkor kifizeti a nyelvoramat, a berletemet, a kiscicamat meg a mindenseget, de visszautasitottam, szepen elmagyarazva ezt neki. Viszont hetkoznapi eletben ebbol felesleges problemat csinalni, mert egyreszt ha nekiallsz rola problemazni azzal mind magadnak mind magatoknak feszultseget generalsz, mig ot is kellemetlen helyzetbe hozod, hogy diakmunkas fizetesedbol akarod az o pl. reggelijet kifizetni. Ha kompenzalni akarsz, akkor neha fozz te vacsit vagy helyezd az erzelmekre a hangsulyt a kompenzalasban.
2016. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hát pedig csak úgy fog menni, hogy a sarkadra állsz és megmondod neki.

Mondd el neki, hogy ez nálad elvi kérdés és mostantól többet fogsz beleadni, ha nem is 50-50%-ban pontosan, de jelentősen többet. Ezt el kell fogadnia mert ez vagy Te. Ha nem tud megbarátkozni a gondolattal, akkor viszont radikálisabb lépésekre lesz szükséged.

2016. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ezt most pasiként mondom, ha ennyire zavar és te is adni akarsz, háláld ezt meg mondjuk egy wellness hétvégével, vidd el te foglald és fizesd ki előre. Ez csak egy példa, az hogy közvetlen mellette nem tudsz semmit költeni, nem jelenti azt, hogy egyébként semmit ne tudj ha szeretnél kettőtökre :)
2016. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne finomkodj, hanem légy határozott és közöld vele, hogy te fizetsz. Ha ennyire zavar tényleg nélküle járj el vásárolni. Mondd meg neki, hogy vagy elfogadja, hogy te fizeted a vásárlást és punktum vagy egyedül intézed a bevásárlást. Ha nem érti meg szép szóval, hogy ez neked kellemetlenségeket okoz akkor muszáj kicsit erősebben fellépned a helyzettel.
2016. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt meg lehet úgy oldani, hogy ne érezd magad ennyire kellemetlenül. Pl. fizess be egy wellness hétvégére kettőtöknek, ami legyen neki meglepetés. Vagy készíts neki valami nagyon finom kaját, amit szeret és te vedd meg a hozzávalókat, ne szólj neki előre.

Vegyél színházjegyet, mozijegyet, ha szerettek járni, ezekről is csak te tudj előre.


Ha pedig majd egyszer közös kasszán lesztek, ez nem lesz ekkora gond. Ráadásul változhat is a dolog, lehet, hogy te is többet fogsz majd keresni és jobban kiegyenlítődnek az anyagi viszonyok.

2016. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Most sem keresek rosszul. De én üzletvezető vagyok, ő pedig saját vállalkozással rendelkezik, nem is egy van neki. Ezért mondtam hogy akár a 10xese. Kedves első. Soha nem voltam diákmunkán....2 éve ahogy befejzetem az iskolát bejelentett állásom van.


Visszatérve...köszönöm a válaszokat! De szerintetek az normális hogy "titokban" kell vásárolnom? De igazatok van egyebkent sokmindenben :) a wellnessre én is gondoltam :)

2016. okt. 27. 14:45
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem tudhattam, ne haragudj. Semmikepp nem degradaloan irtam, csak fiatal korod okan felteteleztem, es a kerdesben felvazolt egyenlotlensegbol, hogy meg max. tanulsz:). de a lenyeg akkor is ugyanez szerintem:)
2016. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) igen és furcsa is hogy neked is kicsit hasonlóan viselkedik a párod :)
2016. okt. 27. 14:59
 9/19 anonim ***** válasza:

Velünk is ez va, annyi különbséggel, hogy én nemsoká kiköltözök hozzá külföldre. Még nincs munkám, így egy ideig rá leszek utalva.

Én ettől rosszul vagyok, de ő totál természetesnek veszi, hogy eltart addig, meg amúgy is, mondjuk 10x annyit keres, mint én (itthon), úgyhogy ne aggódjak, nem halunk éhen.


Így is mindent ő fizet, nem engedi meghívni magát semmire... váh.

2016. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el....borzasztó....ma reggel 6kor felkeltem és elmentem vásárolni....mosószert meg főzéshez hozzávalókat ilyeneket mert újabban a ruháimat is kimossa és még ehhez sen engedi hogy hozzájáruljak....de ez gáz és tegnap is felhoztam neki de egyik fülén be a másikon ki mint ha meg se hallotta volna
2016. okt. 29. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!