Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek? Hogy értessem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek? Hogy értessem meg hogy nekem ez nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok válaszadók!

Anyagi problémáról lenne szó. Nem vagyok egy "aranyásó" nő, de mostmár nagyon kellemetlenül érzem magam.

A párom soha nem enged fizetni. Sem ha étteremben vagyunk vagy beülünk valahova, sem a vásárlások alkalmával, szóval soha. Ez nekem borzasztó kellemetlen még ha az ő havi keresete 10x-ese az enyémnek akkor is. Tény hogy jól él, jól keres, de nekem ez nagyon kellemetlen. Elmondtam már neki, próbáltam erről beszélni vele, de mint ha mi sem történt volna pár nap után ugyan az történt hogy ő fizetett. Nem élünk együtt, de sokat vagyunk együtt és mindent ő vesz meg a háztartásba is, ami zavar nagyon. Ritkán tudom kikerülni hogy elmegyek munka után vásárolni és úgy találkozok már vele, de ez semmi ahhoz képest amiket ő tesz. 1 éve vagyunk együtt, nagyon jól megvagyunk minden nagyon jól működik, de engem ez nagyon zavar és nekem kellemetlen. Más lányok örülnének ennek, meg kihasználnának azt hogy a pasijuk 10x jobban keres de engem nyomaszt nagyon. Ezért fordultam ide segítségért. Ti mit tennétek?

20/L 26/F 1éve együtt


2016. okt. 27. 14:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja meg ez hogy mos....mert ő nem akar "terhet a vállamra" csajok segítsetek én értem hogy megszokta mert egyedül élt de könyörgöm ennyi idő után nem fog leesni a gyűrű az ujjamról ha két háztartást viszek....:D mit csináljak?!?
2016. okt. 29. 09:40
 12/19 omba ***** válasza:

Ne "felhozd" a témát, hanem ülj le vele szemtől szembe és mond el, hogy ez téged feszélyez, és az is, hogy süketet játszik.

Voltam én már a te helyzetedben, meg az övében is - nekem azt mondta kőgazdag holland barátom, hogy ha nem tehetné meg, akkor nem tenné meg. Meghív ide-oda, de nem hív meg családostól a Kanári szigetekre, bár megtehetné, de nem. Amikor jobban álltam akkor én is e szerint viselkedtem. Ma csóróbb vagyok, de furcsa ha egy diákfélét meghívok egy kávéra, akkor mentegetőzni kezd, hogy múlt héten is....

Te is lazulj egy kicsit, de azért jobb, ha rendesen beszéltek erről.

2016. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk csak 2,5x-es a különbség, de hasonló a helyzet. Annyi, hogy nyaraláskor a szállást (de csak azt!) felezzük, és ilyenklor is olyan rosszul érzi magát tőle, hogy cserébe minden este étteremben vacsorázunk, és nem az olcsóbb fajtában.


Én azzal próbálom meg kiegyenlíteni a dolgot, hogy drágább ajándékokat veszek neki, de persze ez is csak a töredékét adja vissza.

2016. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben, én jól kerestem, ő egyetemista volt majdnem 0 bevétellel. Őt is zavarta, azt találta ki, hogy apró dolgokat ő kezdett fizetni. Pl elmentünk vacsorázni, mondta, hogy nem kér desszertet, de hazafelé meghívott egy fagyira de úgy, hogy véletlen se tudjak én fizetni.


A másik, hogy "ingyenes" programokat szervezett pl piknikelni mentünk és csinált jófajta szendvicseket, vagy átjött, és főztünk nálam valamit, amihez ő hozta az alapanyagot, mert "úgysem tudnád, hogy milyen kell hozzá".


Anyagilag maradt részemről a sokszoros költés, de ő sem érezte úgy, hogy semmit nem rak bele, és jólesett látni, hogy ez neki fontos.

2016. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján ő az a fêrfi aki ezen nem tud és nem is akar változtatni. Megértem a problémádat, nekem is volt ilyen de meg tudtunk egyezni abban, hogy néhány dolgot én vegyek meg. Szerencsére ő egy kompromisszumkész férfi volt. Sajnos nem tudsz mást tenni csak nap mint nap elmondani neki és akkor talán észreveszi, hogy ez neked nem jó
2016. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ültél már le vele, és kérdezted tőle, hogy miért nem figyel oda rád?


A párod ugyanis magasról tesz rád. Persze, egy darabig az, hogy elhalmoz mindennel pozitívnak tűnhet, de a valóságban ugyanúgy nem veszi figyelembe, hogy te mit szeretnél, hogy neked mi a jó, mi okoz örömet, mintha valamilyen klasszikus negatív önzősége lenne.


Erre megpróbálnám rádöbbenteni (attól, hogy "aranyba fojt", még megfojt), és ha nem reagálna, akkor gondolkoznék rajta, a helyedben, hogy milyen az a kapcsolat, ahol elemi kéréseket sem vesz figyelembe a másik, és ha szerinte ez neked így jó, akkor ezt kapod, hiába kéred az ellenkezőjét

2016. nov. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Igazából az hogy vásárolok meg főzök ez oké, de töredéke annak hogy ő mindig mindenhol fizetni akar és meg is teszi és nem érzem kompenzálásnak azt hogy főzök és ahhoz vásárolok. Szülinapja lesz nemsokára, igen drága ajándékot kap, de valahogy ezzel az én lelkemnek még mindig nem jobb. Nemtudom miért.

Kedves utolsó.... nem látsz bele a kapcsolatunkba, ennyit tudsz az egészről. Nagyon boldog vagyok mellette, és tudom hogy ő is az mellettem. Szeretjük egymást, mindent megoldunk nem nyomjuk el a másikat, ez az 1 dolog van ami engem zavar.


Lehet hülyeség.... De szerintem ebben már a férdi büszkeség is benne van valamilyen szinten....nem lehet? :D én már nemtudom mire gondoljak :D

2016. nov. 2. 12:56
 18/19 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó.... nem látsz bele a kapcsolatunkba, ennyit tudsz az egészről. Nagyon boldog vagyok mellette, és tudom hogy ő is az mellettem. Szeretjük egymást, mindent megoldunk nem nyomjuk el a másikat, ez az 1 dolog van ami engem zavar."


Nem, valóban nem. Azt viszont tudom, hogy az aranykalitka is csak kalitka. Rengeteg olyan embert tudok, aki puszta jó szándékból mindig eldönti, hogy mi a jó a párjának, a gyerekének, és ragaszkodik a döntéséhez. Ez az esetek 99%-ban egy idő után még akkor is terhessé válik, ha egyébként tényleg jó döntést hoz.

2016. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán köze nincs semmiféle kalitkához....az szerintem nem itt kezdődik. Soha semmit nem dönt el helyettem, nem mondja meg mit csináljak, hova menjek vagy épp hova ne...nem vagyok láncra verve sem pórázra kötve ahogy kölcsönösen ő sem. Ez pedig nem hiszem hogy olyan dolog ami a kapcsolatunk rovására menne, meglehet oldani csak már tanácstalan voltam, bíztam benne hogy itt egy kívülálló ismeretlen ember tud segíteni. :) ennyi az egész....
2016. nov. 2. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!