Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégsem jön a lelkesedés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégsem jön a lelkesedés a döntéssel, hogy egy hullámvölgy után kitartunk egymás mellett a barátnőmmel, mert érdemesnek találtuk. Most akkor ez mi?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb párkapcsolati hullámvölgy után úgy döntöttünk a barátnőmmel, hogy kitartunk egymás mellett, és próbáljuk együtt építeni tovább a közös életünket. De én úgy érzem, hogy számomra ezt picit magamra kell erőltessem, nem jön olyan magától.

Sikerülhet ez? Csak most így az elején ilyen, vagy ez annak lehet a jele, hogy nem érdemes foglalkozni a dologgal?



2016. nov. 9. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ja ésszel akarod, működhet idővel. Ha mind a ketten tesztek érte. De ritkán sikerül segítség nélkül hosszú távra. Szánjatok a parterápiára mert tényleg sokat segíthet.
2016. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja =Ha
2016. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy próbát megér, de én nem igazán hiszek ebben. Bár nem írtad, hogy miféle hullámvölgy, mennyi idősek vagytok és mióta vagytok együtt. Szerintem ez elég fontos tényező. 9 éve vagyok együtt a párommal de még soha (eddig) nem vesztettünk a mellesedésünkből. Igaz hullámvölgybe sem kerültünk . Bár gyerekünk még nincs. Ezt sem írtad, hogy nektek van e, mert az is meg tudja változtatni a kapcsolatot. A viszont csak egy-két éve vagytok együtt és már elvesztetted a lelkesedést akkor nincs miről beszélni.
2016. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Javítás: Lelkesedésünkből.
2016. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kapcsolat, amiben nincs hullámvölgy. A gyerekek után ti is rájöttök majd. Nekünk sem volt semmi, míg meg nem születtek.
2016. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hmm... nálunk is volt hasonló, kb. 6 év után (nem gyerek miatt), és konkrétan ezt is megbeszéltük, h ha bármelyikünk görcsösnek, erőltetettnek érezné a dolgot, azt is meg kell beszélni, és - adott esetben - elengedni a kapcsolatot. Vékony jégen táncoltunk, de végül nem volt ilyen érzése egyikünknek sem.

Én a helyedben alapos önvizsgálat után (tényleg így érzem? miért érzem ezt? stb...) elmondanám a páromnak, akkor is, ha úgy gondolom, a kapcsolatunkat kockáztatom ezzel.

2016. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 9 éve vagyunk mi is együtt, 27 vagyunk kb mindketten. Hullámvölgy... hát, nehéz leírni. Meginogtam abban, hogy vele akarok lenni. (Nincs gyerekünk.) Egyetemi évek után vagyunk, amik elég nehéz évek voltak sok szempontból, néha kiborult a bili, mert kevés időt és energiát tudtam fordítani a kapcsolatra, így néha szinte túl messzire mentünk... de végül felülkerekedtünk.

Mindig Ő volt, aki úgy gondolta néha, hogy lehet, nem kéne fojtassuk, mert ez, meg az. Végül most én vagyok ott, hogy előjön belőlem pont az, amiket ő hozott fel érvnek annak idején, de ő már rendet rakott magában és ezt a múltnak tekinti, és előre szeretne nézni.


#6 Önvizsgálat folyamatban.

2016. nov. 9. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
5# sejtettem, hogy az igazi "próbatétel" majd a gyerekek után következik. De azt nem tudom elképzelni, hogy bármikor előforduljon olyan, hogy úgy érezzük elveszítettük a lelkesedést és szemernyi kétely is felmerüljön, hogy akarjuk e együtt folytatni tovább. Vagy nálatok volt ilyen? Mert én speciel hullámvölgy alatt azt értem, hogy egy rosszabb időszakot élünk meg és esetleg feszültebbek, idegesebbek, sztesszesebbek vagyunk de tudjuk hogy túl leszünk rajta együtt, mert csak átmeneti. Nálunk ilyen még nem volt, talán korunkból adódóan sem, meg mert még nincs gyerekünk. Szóval lehet hullámvölgy pl. Hogy kisbánk van és hónapok óta nem aludtunk egy jót.De ez még nem jelenti azt, hogy azt érzem véget akarok vetni a kapcsolatnak, vagy úgy érzem nem biztos hogy megéri folytatni. Mert a kérdezőnél ez a helyzet. Vagy nálatok is volt ilyen?
2016. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!