Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik a "boldogabbak lettünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik a "boldogabbak lettünk, mint valaha" egy kapcsolatban, vagy csak a filmekben van ilyen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha megromlik egy kapcsolat, ellaposodik, de egyik fél sem szeretné igazán elhagyni a másikat, s eldöntik, inkább próbálják megjavítani, ami elromlott, nem kidobni és újat keresni. Meg lehet úgy javítani, hogy mindkét fél örömét lelje újra a kapcsolatban?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi: pozitív és negatív is érdekelne.



2016. nov. 18. 10:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ... nem kell mindenáron megjavítani, mert van amikor rájön az ember, hogy a másikkal egyszerűen nem kombinál bármennyire szeretné is. Szerintem ebben semmi szégyellni való nincs, ilyenkor bölcsebb ha belátók vagyunk.


Akkor is jobb szakítani, ha csak az egyik fél próbál alkalmazkodni és javítani a helyzeten, a másik érdektelen szemlélője az eseményeknek vagy csak látszólag, ígéreti szinten marad tettek nélkül.


Meg aztán attól is függ, milyen fázisban vannak, mennyi és milyen szintű lelki fájdalmat okoztak/szereztek már a felek a kapcsolatban egymásnak.


Pl. ha már rosszul vagy a másik jelenlététől hangjától vagy egy idegennek érzed, olyankor már nem kérdés...


Van egy pont ahol szerintem nincs értelme a folytatásnak, mert csak még mélyebbre süllyed az ember. Erre jó példa a Keserű méz c. film.

Lehet azt mondani, hogy megbeszéltük a problémákat és elhatározzuk, hogy mától mindketten máshogy állunk a dologhoz, magunk mögött feledve a múltat. Igazából senki nem tudja maga mögött hagyni azt, és jól írta fentebb valaki, hogy olyan, mint régen már sosem lesz.

2016. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekünk sikerült.

Mondjuk az tény, hogy ez a ritkább szerintem. Szerettük egymást, de a kapcsolat ellaposodott, voltak egyéb nehézségek is, szóval eléggé mélypontra került a kapcsolat... Annyira, hogy szakítottunk is.. Nagyjából 1 hétig bírtuk külön, megbeszéltük a problémákat, hogy ki mit rontott el, és azaz egy hét alatt nagyon rájöttünk, hogy mennyire üres minden egymás nélkül és hogy mennyire hiányzik a másik fél és nem bírnánk így. Hát újra megpróbáltuk együtt, az eleje még mindig nem volt zökkenőmentes, de kitartottunk és most kimerem jelenteni, hogy azóta eltelt másfél év, de a kapcsolatunk annyira erős és jó, mint amilyen az elején volt, csak még jobb is, mert sokkal mélyebb és komolyabb érzelmek és tervek vannak benne.

Nem mondom, hogy mindenkinek sikerülhet megmenteni, de lehet egy próbát megérhet, a saját tapasztalatom alapján én ezt mondom. Látod, nálunk pont a szakítás adta meg azt a löketet, ami kellett ahhoz, hogy észhez térjünk mindketten, de ez nem jelentette mégsem a végét.

2016. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem létezhet. De csak abban az esetben ha mindketten akarják és hajlandók is tenni érte.
2016. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

Két nagyon mély és jól működő kapcsolatot látok a környezetemben, és mindkettőről tudom, hogy nagyon komoly hullámvölgyek voltak benne. Az egyiknél közvetlen közelről láttam (közeli barátaim), ahogy szakítottak, különköltöztek, majd fél év után innen építették újra a kapcsolatukat. Most azt mondaná rájuk bárki, hogy ők az álompár, még bőven negyvenen túl, kamasz gyerekekkel is rózsaszín ködben úsznak.

A másik egy ötvenes pár (igaz, fejenként 10 évet simán letagadhatnak), őket nem régóta ismerem, de valahányszor találkozom velük, azt gondolom, hogy "ilyen kapcsolatot szeretnék magamnak sok év múlva!". Sokat beszélgetünk, és egyáltalán nem titkolják, hogy az ő kapcsolatukban is voltak komoly mélypontok, olyan szinten, hogy majdnem elváltak.

Úgyhogy az én tapasztalatom az, hogy azok az igazán jó kapcsolatok, ahol a hullámvölgyek után meg tudtak újulni. Mindketten! Ez nagyon fontos. Ahol csak az egyik fél "dolgozik" a változásért, ott megette a fene.

2016. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Épp most vagyok benne.... nem ellaposodott - bár valamilyen értelemben az is tán, de komoly konfliktusokkal telt pár hónap.

Két hete, meg együtt bűvöltük a tesztet, hogy lesz-e második csík? Soha az életben nem szerettem még őt se ennyire, mint azóta.

2016. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Meglátjuk, nálunk mi lesz. Egyelőre megpróbálunk tenni a kapcsolatért. De ha nagyon úgy érezzünk, hogy mégsem jó, teher az egész, szerintem különválnak útjaink.

Nem érzem azt az igazi boldogságot, de sokkal jobb a helyzet, mint amikor a kérdést kiírtam. Meglátjuk. Köszönöm a tapasztalatokat!

2016. nov. 21. 10:31
 17/18 anonim ***** válasza:

#2, ez nekem fura, hogy eldöntitek, ki nem fog segíteni - mert nem "hisztek" benne. A fogorvossal hogy álltok? Hiszitek, nem?

Sokadszorra kerül elő a probléma, ugyanabból a forrásból, ergo nem tudjátok megoldani.

Szerintem a fiatok felé érzett felelősség miatt is ki kéne próbálni mindent.

Ilyen helyzetben is voltam, a családba is lehet ám az ember szerelmes- sőt, az tán még stabilabb valami.

2016. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekünk sikerült, pedig voltak gondok, hosszú ellaposodott házasság, alkohol,megcsalás.

Mégis, sok munka,változtatás árán, elmondhatom, jobb lett,mint valaha...Pedig már válni akartam..

2016. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!