Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságon belüli érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságon belüli érzelmi labilitás?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1,5 éve házasok vagyunk (én vagyok a férj). Alapvetően jól megvagyunk, szeretjük egymást, nincsenek kirívóan nagy vitáink (már), az évek alatt sikerült megtanulnunk egymás hülyeségeit és alkalmazkodtunk hozzá, megtanultuk kezelni a másikat, egyszóval összecsiszolódtunk.


Közben 1 éve megismerkedtünk egy kedves baráti társasággal, ahol az egyik párocska szétment. Én nagyon jóban lettem a szétment pár női felével. Sajnos ez a lány összeveszett mindenkivel ebből a társaságból, viszont velem továbbra is nagyon jó barátságban maradt, így sokszor találkozgatunk, elmélyülten beszélgetünk és nem vagyok benne biztos, de talán ha megtenném az első lépést, akkor lehetne "valami". Nyilván nem próbáltam meg, egyrészt nem tenném kockára a házasságom, másrészt a vele való barátságom sem, de igazából amikor vele vagyok, utána napokig csak rá tudok gondolni, hogy mennyire jól megértjük egymást és hozzá képest a feleségem mennyire "kompromisszum".

Ezt csak így anonim vagyok képes leírni, mert roppant szar embernek tartom magam, hogy ezt mondom életem párjáról, de ez a lány sokkal intelligensebb, mint a kis feleségem, odaadóbb, aktívabb, kreatívabb, ötletesebb és tényleg elképesztő, hogy mennyire egyformán gondolkodunk nagyon sok mindenről.

Iszonyatosan félek ettől az érzéstől és nem tudom megbeszélni senkivel. Van ezen a lányon kívül 2 személy, akiket a legjobb barátomnak mondhatok, ebből az egyik az esküvői tanúm volt. Neki sem merek erről beszélni, mert tudom, hogy ő is józan gondolkodású, mint én és őrültségnek tartaná és tartok attól is, hogy az én érdekemben kitálalna a páromnak, vagy beszélne ezzel a másik lánnyal, hogy hagyjon engem békén. A párommal nyilván nem fogok erről beszélni és a másik lánynak sem mondom el, mert nem akarom kockára tenni a barátságunkat. Gyakorlatilag elsülhet úgy is, hogy azt mondja, hogy az én érdekemben akkor ne találkozzunk egy ideig (vagy soha), vagy amire nyilván kicsi az esély, hogy azt mondaná, hogy hajrá. Nem tudom melyik lenne a rosszabb.

Ti jártatok már hasonló cipőben? Elmúlt idővel a dolog? Mit tettetek, hogy hamarabb helyén kezeljétek a dolgokat és érzelmileg el tudjátok szigetelni az adott személyt?



2016. nov. 28. 12:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Az okosok azt mondjak h ha azt az idot es energiat amit az uj csajra szansz,a sajat felesegedre szannad,remekul helyrehozhato lenne ami elromlott.Nalatok meg csak el sem romlott,hanem talaltal egy jobbat.Vagy most azt hiszed jobbat.Ha visszatekintesz a sajat kapcsolatod elejere,valoszinuleg az is ilyen rozsaszinnel kezdodott es 8ev alatt teljesen termeszetes h picit megfakult de nem veletlenul vetted el es ott bizonyos igereteket tettel.


En azt becsulnem a paromban ha ilyen esetben:

1.lezarna mindenestul azt a kapcsolatot es megprobalna uj szint vinni a hazassagunkba

2.ha a masikat valasztja,alljon elem es mondja ki h vege es nem rabolna az idomet tovabb

3.elmondana h megingott es adna lehetoseget arra h kozosen tuleljuk ezt,mar amennyiben velem kepzeli a jovot.



De azt tudnod kell h mindig lesznek ilyen uj halak a toban,ha nem ez a csaj,majd egy masik.A hazassaggal azt is vallaltad h ezekrol lemondasz.Hiaba beszelned meg ezt barkivel mason kivul,a megoldas kulcsa nalad van,te tudod h mit nyersz,mit veszitesz ha bmelyiket valasztod.Csak te tudod h mennyire szereted a feleseged.

2016. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ott van, hogy gyakorlatilag beleszerettél a lányba, még ha nem is vallod be magadnak. Innentől kezdve pedig ha továbbra is kapcsolatban maradtok, csak idő kérdése, hogy mikor lesz belőle több barátságnál. Azt neked kell eldöntened, hogy mit teszel, de ha hagyod magad sodródni az árral és kialakulna valami a lánnyal, akkor a feleséged szerintem megérdemelné, hogy még előtte tudjon róla.
2016. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ha képben marad az új hölgy, nem fog csak úgy magától elmúlni. Ugyan mitől is múlna.
2016. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Igazából a fő problémám, hogy nincs ember akivel erről beszélhetnék, mert mindenki érintett közvetve vagy közvetlen.


A házasságunkkal alapvetően nincs gond. Illetve nem hittem, hogy lehet ennél jobb, egészen eddig. Ez (sajnos) nem a lila ködös időszakhoz hasonló, ez inkább egy ilyen homlokra csapós felismerős, hogy "basszus, ilyen is van?".


A helyzet attól igazán rossz, hogy mint ember, nagyon értékes számomra. Sok dolgot ugyanúgy lát, mint én, vagy még jobban, ezért adok a véleményére is. Kvázi olyan tényleg, mint egy nagyon-nagyon jó barát, csak mivel hetero vagyok (sajnos), ezért tovább gondolom a sztorit...nehéz ügy.


Tartom magam annyira stabilnak érzelmileg, hogy idővel helyén tudom kezelni a dolgokat, illetve nem lépek át egy bizonyos határt (maximum gondolatban). Csak nagyon rossz, hogy nem tudok erről beszélni senkivel.


A legcélszerűbb valóban az lenne, ha nem találkoznék vele, de mint barát, nagyon fontos nekem és én is neki.

2016. nov. 28. 13:37
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kellene tisztáznod magadban, hogy amit érzel micsoda. Szerelem? Ha igen, akkor az veszélyes dolog, mert nem biztos, hogy adott pillanatban erős tudsz maradni. Illetve szerintem nem csak fizikális megcsalás létezik, hanem lelki is. Ha a feleséged például megtudná, hogy hogyan és mit érzel ez iránt a lány iránt, szerintem ő is úgy érezné, megcsaltad. Pedig fizikálisan nem, de lelkileg igen. És itt nem "csak" arról van szó, hogy továbbgondolod a szitut és gondolatban lefekszel a lánnyal, hanem az érzelmek, érzések számítanak itt. Mert én úgy gondolom, abból amit leírtál, ezt a lányt már nem csak barátként szereted, kedveled, hanem többet érzel iránta.
2016. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
75%
Remélem a feleséged talál valakit aki ugyanúgy rajong érte, mint te ezért a másik nőért, és aki nem így beszél róla mint te. Ha nincs gyereketek akkor pláne most kéne elé állnod, mert bármennyire is f.asza gyereknek érzed magad, olvasd vissza úgy mintha a feleséged írta volna egy pasiról aki sokkal intelligensebb meg mindenebb mint te. Neked hogy esne?
2016. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
49%
Nincs F-N baratsag.Ha meg akarod tartani baratkent,belebuksz.
2016. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Nálam ez a szerelem dolog nem egy ilyen megfoghatatlan kategória. Én kvázi a hímnemű barátaimba is "szerelmes" vagyok, csak fizikai vonzalmat nem érzek irántuk. Ugyanúgy jól érzem magam velük, mintha szerelmes lennék, bármennyire is furán hangzik ezt leírni. Szerintem a szerelem túl van misztifikálva.

És akkor itt most kíméljetek meg attól, hogy biztos nem voltam még szerelmes. Ezer emberrel beszéltem erről már és erre én mindig azt mondom a másiknak, hogy akkor neki meg még nem volt igazán jó barátja. Egy igazán jó barátért az ember bármit megtenne, megértik egymást, jól esik megölelni ha valami öröm ér, vagy megvigasztalni, ha bánat. Szerintem a szerelem pont ugyanez, csak szexuális vonzalomtól függően ott van a fizikális vonzalom is. A többi már ennek az egésznek a folyománya, hogy vele képzelem el az életem, tőle akarok gyerekeket, stb.


Az utolsónak annyit mondanék, hogy dugja fel a rosszindulatát egészen mélyre. A feleségem rajong értem, kb. pontosan ennyire. És én is rajongok/rajongtam érte, csak most megtapasztaltam valami olyasmit, amiről nem is tudtam, hogy létezik.

Nem érzem magam f_sza gyereknek, ezt nem tudom miből szűrted le, valószínűleg ezt is a rosszindulatod mondatja veled, úgyhogy tedd azt is a többi mellé.

Lehet, hogy ő is írt már ide ilyen kérdést, ki tudja? Semmi értelme ezen spekulálni.

Egyébként a kapcsolatunk elején, úgy a 3. év környékén pont neki volt egy megingása, mert félt az elköteleződéstől, de ez teljesen offtopic.

Úgy érzem egyáltalán nem ragadtad meg a lényeget.

2016. nov. 28. 14:16
 9/48 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez az utolsó előttinek ment, csak azóta jött még egy komment.


Igen, én is tartok tőle, hogy tényleg nem létezik fiú-lány között barátság, az egyik fél mindig többet akar (minimum az egyik).

2016. nov. 28. 14:17
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szerelmet és a "jól érzem magam vele" érzést meg lehet különböztetni.
2016. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!