Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságon belüli érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságon belüli érzelmi labilitás?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1,5 éve házasok vagyunk (én vagyok a férj). Alapvetően jól megvagyunk, szeretjük egymást, nincsenek kirívóan nagy vitáink (már), az évek alatt sikerült megtanulnunk egymás hülyeségeit és alkalmazkodtunk hozzá, megtanultuk kezelni a másikat, egyszóval összecsiszolódtunk.


Közben 1 éve megismerkedtünk egy kedves baráti társasággal, ahol az egyik párocska szétment. Én nagyon jóban lettem a szétment pár női felével. Sajnos ez a lány összeveszett mindenkivel ebből a társaságból, viszont velem továbbra is nagyon jó barátságban maradt, így sokszor találkozgatunk, elmélyülten beszélgetünk és nem vagyok benne biztos, de talán ha megtenném az első lépést, akkor lehetne "valami". Nyilván nem próbáltam meg, egyrészt nem tenném kockára a házasságom, másrészt a vele való barátságom sem, de igazából amikor vele vagyok, utána napokig csak rá tudok gondolni, hogy mennyire jól megértjük egymást és hozzá képest a feleségem mennyire "kompromisszum".

Ezt csak így anonim vagyok képes leírni, mert roppant szar embernek tartom magam, hogy ezt mondom életem párjáról, de ez a lány sokkal intelligensebb, mint a kis feleségem, odaadóbb, aktívabb, kreatívabb, ötletesebb és tényleg elképesztő, hogy mennyire egyformán gondolkodunk nagyon sok mindenről.

Iszonyatosan félek ettől az érzéstől és nem tudom megbeszélni senkivel. Van ezen a lányon kívül 2 személy, akiket a legjobb barátomnak mondhatok, ebből az egyik az esküvői tanúm volt. Neki sem merek erről beszélni, mert tudom, hogy ő is józan gondolkodású, mint én és őrültségnek tartaná és tartok attól is, hogy az én érdekemben kitálalna a páromnak, vagy beszélne ezzel a másik lánnyal, hogy hagyjon engem békén. A párommal nyilván nem fogok erről beszélni és a másik lánynak sem mondom el, mert nem akarom kockára tenni a barátságunkat. Gyakorlatilag elsülhet úgy is, hogy azt mondja, hogy az én érdekemben akkor ne találkozzunk egy ideig (vagy soha), vagy amire nyilván kicsi az esély, hogy azt mondaná, hogy hajrá. Nem tudom melyik lenne a rosszabb.

Ti jártatok már hasonló cipőben? Elmúlt idővel a dolog? Mit tettetek, hogy hamarabb helyén kezeljétek a dolgokat és érzelmileg el tudjátok szigetelni az adott személyt?



2016. nov. 28. 12:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, engem érdekelne, hogy te, férfiként hogy látod ezt? Volt valami " pont az i-re" , ami beindította a folyamatot, hogy elkezdtem jobban figyelni a masik nőre? Volt valami feszültség vagy mondott valamit a feleséged, tett valamit vagy eppen nem?

Ha mondanod kene egy pontot, hogy hol nyílt egy uj ut a regi melle, akkor tudnál konkrét esetet mondani, h szerinted ebbol? Vagy semmi ilyesmi... A 8 ev egyszeruen csak eltelt es ellaposodott a dolog? Tenyleg érdekelne ez!

2016. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Semmilyen ellaposodásról nincs szó "sajnos". Úgy 4-5 év körül volt egy ilyenünk, akkor jöttünk rá, hogy tudatosságot kell belevinni a kapcsolatba, hogy mindig érdekesek maradjunk egymás számára. Természetesen ez úgy érvényes a szórakozásra, mint a szexuális életre is. Ezt ne úgy értsd, hogy minden megtervezetten történik, csak ilyenkor már nem elég, ha csak úgy "vagyunk" egymás mellett.


Szóval tényleg minden jól működik és jól működött, folyamatosan oda-vissza meglepjük egymást, figyelmesek vagyunk, kedveskedünk a másiknak.

Egészen egyszerűen elkezdtem több időt eltölteni ezzel a lánnyal amikor szakított a párjával, mert akkoriban nagy szüksége volt egy másik férfi véleményére bizonyos dolgokkal kapcsolatban és engem tartott/tart a legjobb fiú barátjának. Aztán időközben rájöttem, hogy lenyűgöz a személyisége, ahogy gondolkodik a dolgokról, ahogy az életét éli. Dióhéjban ennyi. Nem volt semmi kiváltó ok, ami miatt elkezdtem volna félrenézni. Vannak és voltak korábban is lány barátaim, de soha nem gondoltam így rájuk, nem éreztem még csak hasonlót sem.

2016. nov. 28. 14:41
 13/48 anonim ***** válasza:
12-ben amit leírtál, az számomra azt mutatja, hogy szerelmes vagy.
2016. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tobb időtöltés hogy nez ki? Ez nem tunik fel a felesegednek? Nem féltékeny? Nem érzékeli ezt az egesz folyamatot szerinted? Ilyenkor mit csináltok? Mit mondasz a felesegednek?
2016. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
Ez úgy néz ki, hogy hetente 1x, max 2 hetente 1x összeülünk kávézni, vagy átmegyek a lakására dumálni, kajálni, vagy ilyesmi. Természetesen a feleségem tud róla, nem titkoltuk soha, hogy a barátainkkal találkozunk. Egyébként most fogást kerestek rajtam, hogy miért vagyok sz_r ember? Mert kellően sz_rul érzem magam egyébként, ahogy ezt már leírtam korábban is.
2016. nov. 28. 15:00
 16/48 anonim ***** válasza:
Szerintem azon az egy hozzászóláson kívül itt mindenki segíteni akar, de azt aki nem, azt te is kiszúrtad. Én pl. egyáltalán nem akarlak sz-r embernek titulálni, mert szerintem az érzelmeiről az ember nem tehet. A viselkedéséről, hogy hogyan kommunikálja, kezeli ezt le, annál inkább és mivel tanácsot kértél, én (de szerintem többen is) próbálunk ebben segíteni.
2016. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
En csak szeretnem megérteni a gyökeret a problémának. Nem fogást keresek rajtad. Nem is tudom, nekem azert ez furcsa, h a feleséged nem ereztet veled semmit, hogy te atmesz az említett nőhöz. Nem vagyok harpia, de szerintem a feleség részéről ez tul közönyös reakcio/ hozzáállás. Tehat ezert kérdeztem, amiket. En ebbol azt szurom le, h megsem stimmelhet minden annyira, ha a felesegedet ez kicsit sem ingatja meg. Es hangsúlyozom: nem kötekedni akarok!
2016. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor lehet félreértettem. Igazából egészséges féltékenység mindig van bennünk. Pl. volt már olyan, hogy ilyen találkozás után mondta, hogy azt álmodta, hogy az említett leányzóval voltam együtt. Meg azért érzem utána, hogy kompenzálnom kell kicsit, ha vele találkozom. Pl. nem hagyok magam után szennyes edényt, stb. :D Szóval ilyen apróságok. Természetesen nem hagyja hidegen teljesen.
2016. nov. 28. 15:15
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez nalunk ugy zajlott h az en tudtommal a ferjem talalkozott a barataival (koztuk a csajjal) vagy az en tudtommal azzal a kiscsajjal kettesben mert "haverok".Aztan 7honap elteltevel rakerdeztem es mindta h 7honapja tart es valni akar.A vicc tudod az h en ereztem h vmi van,es 3.honap kornyeken szoltam a ferjemnek h van egy pont amikor meg visszafordithato ha vmibe bele"keveredett".Mondta h aaaa nincs semmi es senki felreertek vmit.Aztan 7honapnal mar nem volt mit megjavitani mert nyakig benne volt es esze agaban sem volt kimaszni belole.Egyebkent hasonloan normalis hazassagunk volt,szexszel,vitak nelkul,jokedvuen.Egyik naprol a masikra lettem elvalt es nem ertettem h miert tortenik ez velem,miert nem szolt es hogy amig en "elengedtem" szorakozni ezzel a lannyal,gyakorlatilag asszisztaltam a sajat megcsalasomhoz mert olyan kvajofej akartam lenni h persze menjen,erezze jol magat,majd en pesztralom a gyereket.Csak leirtam neked a B oldalt. Es ezen igy sokkal nehezebb felulemelkedni mintha rossz lett volna a hazassagunk es oltuk volna egymast.Na ez a nem fair az A oldaltol.(nem vagy sz-r ember,amig at nem leped a hatart)

Egy megingott ember vagy.

2016. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehet, hogy a feleséged sejt valamit (ha már ilyeneket álmodik...)? Csak esetleg úgy van vele, hogy nem "veszekszik", mert nem biztos a dolgában? Én úgy gondolom, ha valaki arról álmodik, hogy a párja megcsalja, főleg konkrét személlyel csalja meg, akkor az illető valamilyen szinten foglalkozik a gondolatával ennek....
2016. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!