Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságon belüli érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságon belüli érzelmi labilitás?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1,5 éve házasok vagyunk (én vagyok a férj). Alapvetően jól megvagyunk, szeretjük egymást, nincsenek kirívóan nagy vitáink (már), az évek alatt sikerült megtanulnunk egymás hülyeségeit és alkalmazkodtunk hozzá, megtanultuk kezelni a másikat, egyszóval összecsiszolódtunk.


Közben 1 éve megismerkedtünk egy kedves baráti társasággal, ahol az egyik párocska szétment. Én nagyon jóban lettem a szétment pár női felével. Sajnos ez a lány összeveszett mindenkivel ebből a társaságból, viszont velem továbbra is nagyon jó barátságban maradt, így sokszor találkozgatunk, elmélyülten beszélgetünk és nem vagyok benne biztos, de talán ha megtenném az első lépést, akkor lehetne "valami". Nyilván nem próbáltam meg, egyrészt nem tenném kockára a házasságom, másrészt a vele való barátságom sem, de igazából amikor vele vagyok, utána napokig csak rá tudok gondolni, hogy mennyire jól megértjük egymást és hozzá képest a feleségem mennyire "kompromisszum".

Ezt csak így anonim vagyok képes leírni, mert roppant szar embernek tartom magam, hogy ezt mondom életem párjáról, de ez a lány sokkal intelligensebb, mint a kis feleségem, odaadóbb, aktívabb, kreatívabb, ötletesebb és tényleg elképesztő, hogy mennyire egyformán gondolkodunk nagyon sok mindenről.

Iszonyatosan félek ettől az érzéstől és nem tudom megbeszélni senkivel. Van ezen a lányon kívül 2 személy, akiket a legjobb barátomnak mondhatok, ebből az egyik az esküvői tanúm volt. Neki sem merek erről beszélni, mert tudom, hogy ő is józan gondolkodású, mint én és őrültségnek tartaná és tartok attól is, hogy az én érdekemben kitálalna a páromnak, vagy beszélne ezzel a másik lánnyal, hogy hagyjon engem békén. A párommal nyilván nem fogok erről beszélni és a másik lánynak sem mondom el, mert nem akarom kockára tenni a barátságunkat. Gyakorlatilag elsülhet úgy is, hogy azt mondja, hogy az én érdekemben akkor ne találkozzunk egy ideig (vagy soha), vagy amire nyilván kicsi az esély, hogy azt mondaná, hogy hajrá. Nem tudom melyik lenne a rosszabb.

Ti jártatok már hasonló cipőben? Elmúlt idővel a dolog? Mit tettetek, hogy hamarabb helyén kezeljétek a dolgokat és érzelmileg el tudjátok szigetelni az adott személyt?



2016. nov. 28. 12:01
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

Ismet nem kotekedo kerdes, de nekem sokszor segített magamban tisztábban latni: mit tennél, ha ma este odaallna eléd a feleséged es kozolne, hogy ennyi volt, ne haragudj, de mások a tervei es hagyd menni...

Mit tennél? Mit ereznel? Megkonnyebbulnel? Vagy nem engedned el ot?

2016. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
20-as vagyok. Főleg ha még kompenzálsz is egy-egy ilyen találka után. A nőknek hidd el, jó radarjaik vannak az ilyenekhez...
2016. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
50%
6# vagyok. Nem rosszindulatból írtam te nagyon nyomorék. De igenis megérdemli a feleséged, hogy jobb kapcsolata legyen mint te. Vagy szerinted nem vagy önző? Mert az egy dolog, hogy ő rajong érted de te meg más nőről ömlengsz. Nem kívántam neked semmi rosszat csak ez így nem fair szitu. Ezért remélem hogy talál mást. Neked komoly problémáid vannak
2016. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
68%
Abból szűrtem le amúgy hogy f.asza gyereknek képzeled magad, mert nem csaltad meg mert nem vagy olyan. De érzelmi megcsalásról hallottál már???? L
2016. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy nem akarod megérteni, hogy ez miért gáz. Legyél boldog vele kívánom. De én most a feleség szemszögéből néztem a dolgot. És rá nézve nagyon nem szép dolog amit csinálsz. Az érzelmeidről nyilván nem tehetsz. Szerintem te soha voltál szerelmes a feleségedbe viszont ebbe a másik nőbe az vagy. De te csak azt írod hogy a feleséged imád...Persze, mert nem tudja hogy te őt nem. Az teljesen mindegy hogy neked végül össze jön e a csaj, vagy csak barátok maradtok. Ha nem lennél önző akkor elmondanád neki, és esélyt kapna hogy találjon valakit aki szereti. Ha szerinted ez rosszindulat, hát sz.arok rá, de te sem leszel jobb ember.
2016. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Szerintem nem látod jól 78%-os.

"Az teljesen mindegy hogy neked végül össze jön e a csaj, vagy csak barátok maradtok."

Szerintem meg nem mindegy a kérdezőnek, mert ha mindegy lenne, akkor talán már régen lefeküdtek volna és nem kérdezett volna.

2016. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Megint olyan hülyeséget írsz, ami teljesen légből kapott. Ki mondta, hogy nem hallottam érzelmi megcsalásról? És ki mondta, hogy neki ilyen nem volt? A hosszú évek alatt sokszor volt olyan, hogy 2-3 napra fellángolt valami valaki iránt, de ez szerintem teljesen normális. A szeretet/szerelem nem egy konstans, állandó dolog. Aki ezt állítja az saját magát áltatja és hazudik. Vannak jobb, rosszabb napok, időszakok. Ha Te egy ilyen időszak miatt eldobnád a párod, hogy "menj, keress olyat aki jobban szeret nálam, mert én most épp egy kevésbé szerelmes periódusban vagyok" akkor Te buta vagy és könnyen feladod a dolgokat.
2016. nov. 28. 15:46
 28/48 anonim ***** válasza:
Te is írod, hogy az érzelmeiről nem tehet és ez igaz is. Én ezért javasoltam neki, hogy jöjjön tisztába azzal, hogy miként érez és mit akar a későbbiekben, azután pedig vagy felejtse el a lányt vagy álljon a felesége elé ezzel, mert érzelmileg megcsalja, még ha fizikálisan nem is.
2016. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, 21-es vagyok. Nekem az, amit a 21-ben irtam mindig segített letisztazni, h valoban mit érzek.

Neha rossz volt szembesülni vele, neha meg megértettem, h ez csak egy kis semmiség. Es minden jol van igy ahogy.

Gondold te is vegig igy, azokkal amit leírtam. Tisztulni fog a kep nálad is szerintem!

2016. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
26# de láthatóan a feleségével soha nem volt olyan a kapcsolata mint amire most rájött, hogy lehet valakivel. Ha a férjem igy érezné akkor szeretném ha elmondaná és menne mindenki a maga útjára. Ha nem irántam érez úgy ahogy "kéne" akkor részlet kérdés hogy lefeküdt e a nővel vagy sem. Ha csak egy fellángolás az más, de akkor nem így írna róla.
2016. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!