Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságon belüli érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságon belüli érzelmi labilitás?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1,5 éve házasok vagyunk (én vagyok a férj). Alapvetően jól megvagyunk, szeretjük egymást, nincsenek kirívóan nagy vitáink (már), az évek alatt sikerült megtanulnunk egymás hülyeségeit és alkalmazkodtunk hozzá, megtanultuk kezelni a másikat, egyszóval összecsiszolódtunk.


Közben 1 éve megismerkedtünk egy kedves baráti társasággal, ahol az egyik párocska szétment. Én nagyon jóban lettem a szétment pár női felével. Sajnos ez a lány összeveszett mindenkivel ebből a társaságból, viszont velem továbbra is nagyon jó barátságban maradt, így sokszor találkozgatunk, elmélyülten beszélgetünk és nem vagyok benne biztos, de talán ha megtenném az első lépést, akkor lehetne "valami". Nyilván nem próbáltam meg, egyrészt nem tenném kockára a házasságom, másrészt a vele való barátságom sem, de igazából amikor vele vagyok, utána napokig csak rá tudok gondolni, hogy mennyire jól megértjük egymást és hozzá képest a feleségem mennyire "kompromisszum".

Ezt csak így anonim vagyok képes leírni, mert roppant szar embernek tartom magam, hogy ezt mondom életem párjáról, de ez a lány sokkal intelligensebb, mint a kis feleségem, odaadóbb, aktívabb, kreatívabb, ötletesebb és tényleg elképesztő, hogy mennyire egyformán gondolkodunk nagyon sok mindenről.

Iszonyatosan félek ettől az érzéstől és nem tudom megbeszélni senkivel. Van ezen a lányon kívül 2 személy, akiket a legjobb barátomnak mondhatok, ebből az egyik az esküvői tanúm volt. Neki sem merek erről beszélni, mert tudom, hogy ő is józan gondolkodású, mint én és őrültségnek tartaná és tartok attól is, hogy az én érdekemben kitálalna a páromnak, vagy beszélne ezzel a másik lánnyal, hogy hagyjon engem békén. A párommal nyilván nem fogok erről beszélni és a másik lánynak sem mondom el, mert nem akarom kockára tenni a barátságunkat. Gyakorlatilag elsülhet úgy is, hogy azt mondja, hogy az én érdekemben akkor ne találkozzunk egy ideig (vagy soha), vagy amire nyilván kicsi az esély, hogy azt mondaná, hogy hajrá. Nem tudom melyik lenne a rosszabb.

Ti jártatok már hasonló cipőben? Elmúlt idővel a dolog? Mit tettetek, hogy hamarabb helyén kezeljétek a dolgokat és érzelmileg el tudjátok szigetelni az adott személyt?



2016. nov. 28. 12:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Kerdező a fellángolás szerintem teljesen más dolog mint amit te a csaj iránt érzel...9 éve vagyok együtt a párommal de soha nem éreztem úgy, hogy bárkivel is jobban megértenénk egymást mint vele, vagy bármiben jobb lenne bárki mint ő. Nekem ő a társam, a szeretőm, a baratom, mindenem. Szerintem nektek össze sem kellett volna házasodnotok, ha nem így éreztek egymás iránt. Te hülyeségnek gondolod amit írok, szerintem meg egy igazi kapcsolat nem ilyen mint a tiétek. Mindketten megérdemelnétek, hogy megtapasztaljátok. Bár nekem fura az egész sztori azért ha ennyire rajongtatok egymásért hogy van az hogy 2-3 évente fellángoltok valaki iránt? A szerelem nincs túlmisztifikálva csak te most tapasztaltad meg, mikor már házas vagy. Az meg csak megszokás amit ti egymás iránt éreztek.
2016. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad, feltételeztem hogy a feleséged részéről ne. volt ilyen. De ha nála többször is előfordult akkor miért nem kérdezed meg tőle hmm? Hogy nála ez hogy volt?
2016. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Nekem az a véleményem, hogy aki azzal áltatja magát, hogy ha megtalál egy embert és onnantól kezdve még csak gondolatban sem kalandozik el másfelé, az álszent. Akármennyi emberrel beszéltem erről a témáról, mindenki végül csak kibökte, hogy igen...időről-időre jön valaki aki lenyűgöz pár napra, esetleg hétre a karizmatikusságával, határozottságával, humorával és úgy érzed, mint amikor szerelmes vagy.

A kihívás ebben, hogy hogyan kezeled. Az átlag kapcsolat itt zátonyra is fut, mert elcsábul az illető. Főleg egy házasságban attól lesz értékes az egész, hogy ezeket a pillanatokat az eszeddel a helyére tudod tenni, hogy nem dobod el a tutit valami bizonytalanért.

Ha valakinek 9 év alatt nem volt egy ilyen pillanata sem, akkor vagy csőlátású vagy, vagy nagyon zárt közösségben mozogsz és nem találkozol elég emberrel. Ilyesmi elég ritkán történik, a megfelelő embernek kell a megfelelő időpontban jönnie, de képtelen vagyok elhinni, hogy ez számotokra egy új dolog amit felvázolok.

2016. nov. 28. 16:52
 34/48 Költőnő? ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy sok embernek ez új lenne. Azonban amit te most csinálsz, az nem ésszel kezelése a dolognak, hanem sodródás. Várod, hogy elmúljon, miközben fenntartod az állapotot, ami előidézte. Újra megkérdem; mitől múlna el?
2016. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
33# na ja... pont ezt magyarázom... pár napra lenyűgöz mi.. Na mind1 én befejeztem. Minden jót.
2016. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Én meg újra válaszolok. Attól múlik el, hogy helyén kezelem. Fejben helyre teszem, hogy minek hol a helye. Ez egyszerűen hangzik, de annyira nem az. Ennek ellenére működni szokott. Csak most itt a dilemma, hogy nem biztos, hogy akarom...
2016. nov. 28. 22:36
 37/48 Költőnő? ***** válasza:
100%

Igazából nem veszed észre, de már döntöttél. Ne haragudj, nem bántani akarlak, de ez nettó bullshit, mellébeszélés, stand up, ami itt megy a részedről. Utólag általában a tényekre érdemes visszatekinteni, mert azok makacs dolgok, csak ilyenkor megmagyarázza őket az ember fia/lánya. Mert ilyenek vagyunk mi emberek. Mindig a kisebb ellenállás felé mozdulunk. Itt most adottak a tények. Van egy kapcsolat, amiben érzelmileg is érintve vagy és ez veszélyezteti a házasságod. És te tényszerűleg mit teszel? Igazából semmit. Ha tudnád kezelni a dolgot agyban, a kérdés sem íródik ki. Nézd. Én általában őszinte és kemény szoktam lenni itt is meg a valódi életben is, ha tanácsot/véleményt kérnek. Olyan dologban ritkán adok, amiben nincs tapasztalatom. Soha nem a rosszindulat vezérel. Nekem igazából édes mindegy, mi lesz a házasságoddal. Attól sem lesz sem több, sem kevesebb az életem, hogy áltatod magad és ennek tudatában sem vagy.

Ezek tükrében gondolkozz el sztem.

2016. nov. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Költőnő? ***** válasza:
Ja, még vmi. Véleményt és tanácsot kértél. Azt sztem többünktől megkaptad.
2016. nov. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

"Költőnő?":

Nem foglak lepontozni annak ellenére, hogy szerintem meg az nettó hülyeség amit Te írsz. Amit csinálsz az semmi más, csak közhelyek egymásra okádása logikus sorrendben.


Nem döntöttem el. Ha eldöntöttem volna bármit, akkor nem írtam volna ki egy kérdést amiben az szerepel, hogy "érzelmi labilitás", a végén, az utolsó bekezdésben pedig ha újraolvasod a kérdéseim, akkor rájössz, hogy egyáltalán nem arról van szó, amit Te feltételezel.


"Mindig a kisebb ellenállás felé mozdulunk". Biztos így van azoknál akik a komfortzónájukban élnek. Én eddig bármikor is előrébb jutottam az életben (legyen az munka, magánélet vagy bármi), az sose a kisebb ellenállás felé való elmozdulásnak volt köszönhető. Itt sem a könnyebb utat választom. Rohadt könnyű lenne eldobni a házasságom, levetni, mint valami elhasznált ruhát és beleugrani valami újba, igazán kényelmesbe, de nem teszem.


Tényszerűleg mit teszek? Szerinted semmit? Akkor feleslegesen írtál egész idáig ide, vagy csak írtál, de nem olvastál el. Én képes vagyok arra, hogy rendbe tegyem a dolgokat a fejemben, a kérdésem csupán arra irányult, hogy ezt más hogyan szokta rendezni. Egészen konkrétan ez nálam úgy szokott menni, hogy tudatosan a "másik személy" negatív tulajdonságaira gondolok, a páromnak pedig a csak a pozitív oldalát nézem. Ez a "terápia" nekem mindig működik. De nyugodtan könyveld el, hogy tényszerűen nem teszek semmit.


Valóban többetektől kaptam tanácsot, de egyáltalán nem arra, amire kíváncsi voltam, hogy Ti hogyan függetlenedtek el, ha ilyesmi történik.

A válaszolók egy része elkezdett elemezni, holott ez tök felesleges, egy egyszerű kérdést tettem fel, magyarra lefordítva: "hogyan ábránduljunk ki valakiből minél hatékonyabban?" Ti meg piedesztálra állítottátok a helyzetet, hogy hogy jutott idáig a házasságom. A helyzet megoldásának semmi köze ehhez.

A kedvenc válaszaim azok voltak, akik álszent módon azt állítják, hogy velük soha nem fordult még elő ilyen, hogy valaki iránt fellángoltak. Vagy ha igen, akkor szerintük részemről ez nem csak egy kis fellángolás. De, ez pont az (és akkor ezek az emberek ugyanúgy papoltak arról, hogy én nem tudom mi az a szerelem), csak van annyi érzelmi intelligenciám, hogy ennek minden szegmensét elég intenzíven megélem.


Úgyhogy köszönöm szépen a válaszokat, igazából hasznos tanácsot senkitől sem kaptam. Megfejtettétek a helyzetem, kielemeztetek, elmondtátok azt, amit az emberek 99%-a gondolna, hogy ez így már rég rossz, meg ne találkozzak vele többet (mintha ez nekem nem jutott volna eszembe), de ugye olyan is volt, hogy szemét szar alak vagyok.


Mindegy, a szándékot köszönöm azért mindenkitől.

2016. nov. 29. 10:09
 40/48 anonim ***** válasza:

"A kedvenc válaszaim azok voltak, akik álszent módon azt állítják, hogy velük soha nem fordult még elő ilyen, hogy valaki iránt fellángoltak."

Lehet, akkor álszent vagyok, de velem még soha nem fordult elő ilyen.... Azt nem mondom, hogy nem fog (remélem, hogy nem lesz ilyen, mert boldog vagyok a férjem mellett), de ezidáig még sosem történt velem ilyen, mint veled.

2016. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!