Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan ne legyek "megalázkodó"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek "megalázkodó" egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én természetemnél fogva túl kedves és törődő vagyok ami legtöbbször nem válik hasznommá mert csak kihasználják.

Nemrég szakítottunk barátommal mert úgy láttam már csak én próbálom fenntartani. Mivel a barátom már kisujját se mozdította én úgy gondoltam ha "lesem minden kívánságát" akkor rendben leszünk. Szóval megalázkodtam és értékelés helyett csak kihasznált lettem úgy érzem.... a következő kapcsolatomban nem akarom, hogy ez történjen. Hogy maradjak kedves és törődő anélkül, hogy "megalázkodásnak, behódolásnak" tűnjön?



2016. nov. 28. 17:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
49%
Tudd hogy hol a határ!
2016. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát épp azért kérdezem mert nem igazán tudom hol a határ. Nem azt mondom, hogy szolga módra nyalom az emberek seggét. De ezek szerint így is túl sokat adok magamból ami úgy tűnik nem tetszik másoknak. Nemet is ritkán mondok sajnos.

Hogy működik ez egy párkapcsolatban?

2016. nov. 28. 17:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb hogy ne függj tőle. Legyenek barátaid, járj el szórakozni nélküle, lássa hogy rajta kivül is van életed.

Sose magyarázkodj olyanért amit nem kovettel el. En megtettem es nagyon szánalmasnak tartom visszagondolva. Ne könyörögj. Legyen tartásod.

Ha nem akar valamit ne eröltesd. Foglalkozz magaddal es ne nyald a seggét.

2016. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ha még nem tetted, olvass könyveket az asszertivitásról. szerintem meg fogsz lepődni, mennyi mindenben kiállhatsz magadért.


egyébként ahogy közel kerülök valakihez, én is könnyen elvesztem magam, állandó harcban állok ezzel. taktikázni viszont nem akarok.

2016. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Az a helyzet,hogyha Te alapvetően kedves,törődő, gondoskodó típus vagy akkor nagyon nem tudsz más lenni. hosszú távon legalábbis biztos.

Ideig-óráig biztos képes leszel arra,hogy odafigyelj arra,hogy tudatosan viselkedj,m de ez hosszútávon nem fog menni.

Arra ügyelj,hogy nagyon ne telepedj rá a barátodra,és persze olyan társat keress, aki úgy szeret ahogy vagy. A gondoskodó típus is bejön valakinek és értékelni fogja!

2016. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt tanuld meg, hogy legyél nem normális (mert a viselkedéseddel semmi gond), hanem azt, hogy szűrd ki a hozzád illő pasit.
2016. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Fu koszi mindenkinek. :) igazatok van. Sokaig nem is tudnam "megjatszani" a normalis, kevesbe torodot" :D Amugy nem csak a kapcsolatomban voltam ilyen, hanem baratokkal is de ok mondjuk ertekelik.

Nehez olyan ferfit talalni akinek nem pup vagyok a hatan a torodesemmel, hanem tenyleg halas erte. Ezt a viselkedest arra is ertem, hogy tul sok mindent elnezek es megengedek... Ami megint nincs hasznomra hosszu tavon. Koszonom 4. valaszolo mindenkepp olvasni fogok arrol amit irtal. :)

Mondjuk jo lenne olyan ferfival megismerkedni mint noverem baratja mert o is ugyanolyan kapcsolatban volt mint en de o 10 kerek evig. Hal egnek en idoben kileptem mert rament volna a fiatalsagom. Szoval o elegge ertekeli az olyan szemelyisegu noket mint en. De kb 1 a milliohoz, hogy talalkozok ilyennel :D

2016. nov. 28. 23:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok és utálom is magam emiatt.. ez van
2016. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

utolso valaszolo:

olvastam az asszertivitas-rol amit egyik valaszolo ajanlott. Eleg erdekes szerintem olvass rola :)

2016. nov. 29. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
:) jó tudni, hogy megfogadtad a tanácsom. olvasni nem minden, tudom, de új távlatokat nyithat meg. ha látod, hogy lehet másképp is. nagyon is sok múlik rajtunk.
2016. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!