Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom vagy külföld?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátommal másfél éve vagyunk együtt, idén érettségizem. Mindenképp tovább szeretnék tanulni egyetemen, de eddig (előtte) úgy volt, hogy külföldre megyek. Jó tanuló vagyok, vannak kint ismerőseim, egy ösztöndíjat össze tudnék vakarni. Ez nagy álmom, amit nagyon régóta tervezgettem.

Amikor összejöttünk, nem gondolkoztam ennyire előre. Egy éve merült fel komolyabban, hogy akkor most mi lesz? Neki nagyon határozott elképzelései vannak az egyetemet illetően (egyidősek vagyunk), Pesten tanulna tovább, amit 100%-osan támogatok. A külföld nála több pkból kifolyólag is kizárt. Én azonban nem készültem B tervvel, mindent egy lapra tetem fel.

Rettenetesen szeretem a barátomat, komolyan gondoljuk együtt, közösen tervezzük a jövőt. De mellette ott van az az érzés, hogy egy régi álmomról mondanék le, ha maradnék, félek, hogy kimaradok valami fontosból, és nem szeretnék egy 'nekem megfelel' szakot választani, csak hogy legyen valami. Távkapcsolatot egyikünk sem szeretne.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi lett a kompromisszum? Mit gondoltok erről az egészről? Tanácstalan vagyok :(

20L



2016. dec. 3. 00:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet mindkettő is,csak nehéz megoldani.Nekem spanyol a barátom,mégis abban gondolkodik ő is,hogy amikor csak tud,jön Magyarországra látogatni.Nekem ezen felül 2 szemeszterem van hátra diplomáig,utána vissza szeretnék térni hozzá,ha kitart a dolog.Szóval azért ne maradj itthon,hogy ne menjetek szét,mert az már régen rossz.Nem akarom pesszimista lenni,de ha itthon maradsz és szétmentek mégis,akkor meg majd szívni fogod a fogadat,hogy miért cseed el a fiatalságod erre.Ha megteheted,menj külföldre,ha akar,jön látogatni,meg te is mész.
2016. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Külföld.

Ha szeretitek egymást és hosszabb távon is szeretnétek együtt maradni,akkor próbáljátok meg távkapcsolatban szerintem is.Ha nem működik,legalább megpróbáltátok.

De ne maradj miatta otthon.Ha már ilyet kér is elég önző,tudja,hogy ez az álmod.N

+Ha itthon maradsz és szakítotok,akkor elpazaroltál x évet.. Menj! Ha szeretitek egymást megoldjátok.

2016. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Na mi lett?
2018. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!