Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért probléma nekem, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lin71 kérdése:

Miért probléma nekem, ha a párom támogatja a testvérét?

Figyelt kérdés

Tudom, most szívtelennek tűnök. 3 éve párkapcsolatban élek a barátommal, szeretem őt, de ő rendszeres anyagi támogatást nyújt a nála idősebb tesójának.

Nem nagy összeg pár tízezer ft havonta, de lenne jobb helye nálunk is, és most mi sem úgy állunk anyagilag, hogy ne érezzük meg. Megértem a helyzetet, mert a tesója egyedül nevel 3 kis gyereket, ami megterhelő nyilván. De az, hogy bevállalt 3 gyereket egy erre alkalmatlan partnertől, pocsék anyagi helyzetben, nem a páromat kéne, hogy terhelje, mert ez az ő döntése volt, már el is váltak, és persze gyerektartásra nem nagyon számíthat a párom testvére. Utólag mindenki okos, de úgy érzem nem a párom dolga megoldani az ő múltbéli baklövéseit és az anyagi helyzetét. Mindemellett van a tesónak is egy párja, kérhetne tőle is segítséget. Persze, lehetne fordított helyzet is, tudom, de én már szeretném ha komolyabbra fordulna a kapcsolatunk, esetleg esküvő, stb, de így, hogy ez a kölcsönkéregetés, támogatás állandó és rendszeres, engem nagyon zavar. El nem tudom képzelni, hogy így éljem le az életemet, hogy a tesó állandó résztvevő benne a kunyerálással és a törlesztgetésekkel. Ez elég idegtépő. Ráadásul a páromat lelkileg is terheli a tesó a panaszkodásával, "sír" a sz@r anyagi helyzetéről, utána persze kölcsönkér, de nem leszünk mindig ott, hogy fogjuk a kezét és segítsük. És ezzel az ő fejlődése is gátolt, mert ha a párom nemet mondana, akkor talán megtanulna akkor félretenni a nehezebb napokra, mikor van miből. És ha mindig neki segítünk, mi nem tudunk tartalékolni a saját életünkre, és a saját dolgainkra.

Ez természetesen feszkó köztünk, én szeretném ha leszokna a tesó a kéregetésről, vagy a párom az adakozásról, mert egyikünk sem bank sem hitelintézet, de a párom meg talán így úgy érzi, hogy szükség van rá, és hogy segíthet. De persze kinek másnak segítsen az ember, ha nem a testvérének. Dehát így meg az egész életünk elmegy arra, hogy pénzeljük a tesót meg a gyerekeit, mert ő nem tudja megoldani az anyagi dolgait. (nem munkanélküli, egyébként) A párom azt mondta, miért ne adjon, ha van miből. De mivel a tesója olyan, amilyen, mindig a párom lesz az, akinek többje lesz.

Úgy érzem a mi életünk háttérbe szorul, hogy a tesónak segítsünk (inkább a párom ugye), és a mi céljaink, terveink így később fognak megvalósulni, mert ez a pénz nekünk is hiányzik. A tesó meg persze sohasem lesz olyan helyzetben, hogy esetleg fordítva segítsen, mert nem tudja beosztani a pénzt. Na meg ott a 3 gyerek...

Érdekelne, ti mit gondoltok erről? (Hülyék inkább lapozzanak) Szerintetek jogosan érzek így? Vagy velem van a baj?



2016. dec. 6. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Két racionális megoldás lenne erre a problémára.


Az egyik, hogy kedves tesókának kevesebb pénzt adna a párod, vagy nem adna semmit ill. néha.

Ez a folyamatos pénzelés valóban nem megoldás, mert nem oldja meg a problémát, lehet nála megoldja, de nálatok csak generálja.


Nem a párod csinálta a tesójának azt a 3 gyereket (elnézést ha ez túl morbidul hangzik), szóval nem őt kéne terhelje az anyagi felelősség.

Eljön az idő amikor a tesóka hoppon marad, akkor kitől fog kérni?

2016. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Valamilyen szinten jogos, de ezzel sajnos te nem tudsz mit kezdeni, ha a párod nem akar.

"A párom azt mondta, miért ne adjon, ha van miből."

Ez az, amiben különbözik a szemléletmódotok. Az írásodat látva én úgy értelmezem, hogy nincs miből, mert igenis hiányzik az a néhány tízezer forint havonta - párod ezek szerint nem így látja.

Nektek kell tehát leülnötök ezt átbeszélni, hogy szép dolog, ha segít, és megérted-elfogadod, de nem akkor, ha a párkapcsolat rovására megy.

Nem írtad, de gondolom, együtt éltek - hacsak nincs szigorú külön kasszátok, akkor igenis van beleszólásod a dologba, még ha nem is a tied a döntés.

Nagyban befolyásolja, hogy milyen módon működik a pénz elosztása nálatok.


Nálunk hasonló szituban (párom az anyját pénzeli havonta úgy, hogy van egy bátyja, aki otthon él, de nem jut eszébe segíteni...) az volt a megoldás, hogy változtattunk a költségvetésen, hiszen azt nyilván nem mondom, hogy ne segítsen. Amolyan "félig közös" kasszánk van - van egy közös számlánk, arra mindkettőnktől megy havonta X összeg, ami fedezi a rezsit, a kaját, megtakarítást és az egyéb kiadásokat. (Nyilván ezt előtte számolgattuk meg írtuk, hogy tudjuk, mennyinek kell lennie ennek az összegnek, és milyen arányban oszoljon meg.) A maradék a zsebpénze mindenkinek, ebből megy nekem a diákhitel, páromnak meg az, amit szintén a szüleinek vett fel... Ebből fizeti mindenki magának, ha pl. melóban kaját rendelne, mert nem jó az otthoni, vagy a barátokkal sörözést/kávézást. És ebből tudja párom kisegíteni az anyját is, ha kell és akarja, természetesen a többi rovására - de nem a közös megélhetésünkére. Ha éppen kevesebb a fizu, akkor kevesebb a "zsebpénz" is, és bizony volt, hogy emiatt kellett nemet mondania, ha kért tőle az anyja vagy a bátyja. De mi megállapodtunk ebben, és nincs belőle vita, hogy de én gonosz vagyok és nem engedem, hogy adjon. (Nyilván, ha nagy gond lenne, akkor a közösből is adnánk, volt is rá példa, pl. téli szezon elején, mikor fát kellett venniük, de többségében így nem a "mi" pénzünk megy el segítség címszóval.)


Szóval, én azt mondom, hogy szép dolog, hogy az ember segíteni akar, és ez a természetes is, de csak addig, amíg nem megy a saját kárára. Esetetekben a kettőtök kárára.

2016. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszaitokat, a közös kasszás dolgot így még nem is hallottam, de nem rossz.
2016. dec. 6. 19:00
 4/14 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás ez esetben ha nem akartok közös kasszát és mindenki maga dönt a pénzéről, miután kifizettétek a közös költségeiteket. Ha te ruhára költöd, vagy félreteszed dugiban, ő meg a testvérére, akkor úgy lesz, hiszen mindenkinek más fontos. A lényeg, hogy fektessétek le, hogy mit kell közösen kifizetni és a maradékkal mindenki maga gazdálkodik. (Aztán hátha rájön, hogy jobban járna ha kocsira, ruhára vagy mobilra gyűjtene a testvére pénzelése helyett.) De erre neki kell ráérezni, nem kényszerítheted rá.
2016. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg húzós lenne a pénz dolog, akkor nem örülnék egy ilyen felállásnak. De a barátod nem így látja, úgy tűnik. Ergo a számlák megvannak, nem haltok éhen se. Tehát ki lehet segíteni azt, akinek szüksége van rá. Nagyobb lelkiismerettel és empátiával rendelkező embert fogtál ki, nincs ezzel semmi baj. Az már kérdés hogy kinek mi a a prioritási sorrendje az életben és milyen tulajdonságokat tart előrébb a többihez képest. Erre szerintem nincs jó megoldás. Ő adni szeretne, úgy látszik van is miből ( igen, leírtad hogy mehetne jobb helyre is nálatok), de mégsem létszükség. A testvérének pedig lehet hogy mégiscsak létszükség az a pénz.
2016. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos a a testvérem. De mióta párom van, illetve már férjem, azóta "az a családom" az elsődleges. Ez nem azt jelenti, hogy a testvérem nem számíthat rám, de amit a párod testvére csinál az már bicskanyitogató. Én is segítenék a tesómnak, de ha ilyen buta lenne, hogy 3 gyereket bevállal, úgy, hogy nem tudja őket eltartani, felelőtlenség. Ha nektek is lenne kocsi, lakás, gyerek akkor még azt mondom csak csak. A sok butának peidg üzenem, hogy normális kapcsoaltban nincs külön kassza. Kerdező én a helyedben elbeszélgetnék a párommal, és ha nem érti meg anit mondasz, akkor elválnak útjaink. Ha a férjem tesójának gyereke születne és apuka elhagyná, akkor nem tudná ellátni a pénzéből. Ilyen esetben szerintem ő lenne a felelőtlen és önző ha ilyen helyzetbe hozna minket, nukor épp lakásra gyűjtünk. Nyilván ha már meg van a baba nem tudnánk megtenni hogy ne segítsünk, de ez nagyon nem fair.
2016. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7# igen, úgy tűnik a kerdező párjának nem létszükség az a pénz. De szerinted ez igy rendben van? A pasi tesója is lehetne okosabb. Majd szül egy negyedik gyereket is a nekik meg egy se lesz? Hát köszönöm ebből nem kérnék. Nem tudom miért kell úgy beállítani mintha a kérdező egy önző nő lenne. Ha pl meghalt vona a tesó férje és ott marad a család az más tészta. De itt adott egy nő aki nem képes megoldani a saját életét de minek is mikor a tesó kihúzza a sz.arból. A pasi meg nem érti majd miért megy tönkre minden kapcsolata.
2016. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"és persze gyerektartásra nem nagyon számíthat a párom testvére"


Ez az indok miatt nem adnék 1 ft-ot sem. Az állam megelőlegezné és behajtanák emberünkön. Ez így csak egy mese.

2016. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#2

Én nő vagyok és egyetértek veled.

Szerintem semmi köze a kérdezőnek a párja pénzéhez. Az meg nem épp a jövőbeni jó rokonságot segíti, ha a tesója ellen áskálódik.

2016. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom erről, hogy abszolút nincs igazad. Ha jól értem, a nővére egyedül maradt 3 gyerekkel és bajban van. Ki segítsen, ha nem a testvére?


Gondolom neked nincs tesód, se gyereked. Nem tudod ez milyen érzés. A párod egy nagyon-nagyon rendes ember. Azt teszi, ami a helyes. Te viszont nem vagy igazi párja, nem tartozol őszintén a családhoz. Sajnálom a párodat.

2016. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!