Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért probléma nekem, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lin71 kérdése:

Miért probléma nekem, ha a párom támogatja a testvérét?

Figyelt kérdés

Tudom, most szívtelennek tűnök. 3 éve párkapcsolatban élek a barátommal, szeretem őt, de ő rendszeres anyagi támogatást nyújt a nála idősebb tesójának.

Nem nagy összeg pár tízezer ft havonta, de lenne jobb helye nálunk is, és most mi sem úgy állunk anyagilag, hogy ne érezzük meg. Megértem a helyzetet, mert a tesója egyedül nevel 3 kis gyereket, ami megterhelő nyilván. De az, hogy bevállalt 3 gyereket egy erre alkalmatlan partnertől, pocsék anyagi helyzetben, nem a páromat kéne, hogy terhelje, mert ez az ő döntése volt, már el is váltak, és persze gyerektartásra nem nagyon számíthat a párom testvére. Utólag mindenki okos, de úgy érzem nem a párom dolga megoldani az ő múltbéli baklövéseit és az anyagi helyzetét. Mindemellett van a tesónak is egy párja, kérhetne tőle is segítséget. Persze, lehetne fordított helyzet is, tudom, de én már szeretném ha komolyabbra fordulna a kapcsolatunk, esetleg esküvő, stb, de így, hogy ez a kölcsönkéregetés, támogatás állandó és rendszeres, engem nagyon zavar. El nem tudom képzelni, hogy így éljem le az életemet, hogy a tesó állandó résztvevő benne a kunyerálással és a törlesztgetésekkel. Ez elég idegtépő. Ráadásul a páromat lelkileg is terheli a tesó a panaszkodásával, "sír" a sz@r anyagi helyzetéről, utána persze kölcsönkér, de nem leszünk mindig ott, hogy fogjuk a kezét és segítsük. És ezzel az ő fejlődése is gátolt, mert ha a párom nemet mondana, akkor talán megtanulna akkor félretenni a nehezebb napokra, mikor van miből. És ha mindig neki segítünk, mi nem tudunk tartalékolni a saját életünkre, és a saját dolgainkra.

Ez természetesen feszkó köztünk, én szeretném ha leszokna a tesó a kéregetésről, vagy a párom az adakozásról, mert egyikünk sem bank sem hitelintézet, de a párom meg talán így úgy érzi, hogy szükség van rá, és hogy segíthet. De persze kinek másnak segítsen az ember, ha nem a testvérének. Dehát így meg az egész életünk elmegy arra, hogy pénzeljük a tesót meg a gyerekeit, mert ő nem tudja megoldani az anyagi dolgait. (nem munkanélküli, egyébként) A párom azt mondta, miért ne adjon, ha van miből. De mivel a tesója olyan, amilyen, mindig a párom lesz az, akinek többje lesz.

Úgy érzem a mi életünk háttérbe szorul, hogy a tesónak segítsünk (inkább a párom ugye), és a mi céljaink, terveink így később fognak megvalósulni, mert ez a pénz nekünk is hiányzik. A tesó meg persze sohasem lesz olyan helyzetben, hogy esetleg fordítva segítsen, mert nem tudja beosztani a pénzt. Na meg ott a 3 gyerek...

Érdekelne, ti mit gondoltok erről? (Hülyék inkább lapozzanak) Szerintetek jogosan érzek így? Vagy velem van a baj?



2016. dec. 6. 18:42
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Nem kell túldramatizálni. Úgy látom, aki egyetért veled, az volt már kölcsönadós helyzetben, aki meg nem, az meg a kapó-s oldalon volt.

A bajban lévő tesón nem egyszer segít a barátod, ha jól értem, hanem rendszeresen. Nem arról van szó, hogy nehéz helyzetben kisegíti, hanem folyamatosan támogatja, a kapcsolatotok rovására.

Kedves ember lehet a párod igen, de gyenge is. A tesó "sírására" mindig kinyitja a tárcáját. Szerintem ha egy pasi együtt él egy nővel hosszabb ideje, akkor az lesz az elsődleges családja, nem pedig a testvére. Persze attól még fontos lesz, de fordítva is a tesó előbb a házastársán segít, csak utána jön a testvér, és ennek ez a rendje.

Aki meg nem ért meg, annak még nem gyűlt meg a baja a kéregetős rokonsággal, vagy alkoholista családtaggal aki mindig elissza a fizetését, de utána sírva jön, hogy lekapcsolják a villanyt (sógornőmék). Amíg neked nem károd, csak addig segítsd.

2016. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Az én tesóm szerint már az is probléma, hogy néha-néha a szüleinkre szorulok, mióta egyedül maradtam a gyerekeimmel, mert szerinte én döntöttem el, kinek szülök és hát rosszul választottam (mondja ezt egy olyan ember, aki még senki mellett sem bírta 1,5 évnél tovább :-D). Tehát, az én problémámat nekem kell megoldani és minden az én felelősségem.

Csak azért nem értek vele egyet teljesen, mert úgy nőttünk fel, hogy a szüleinknek mindig anyagi gondjaik voltak és mindig ki kellett hogy segítsék nagyszülők, közeli rokonok - tehát aki maga is így élt, ne tegyen nekem szemrehányást. (mert én meg gyt-t nem kapok, nincs végzés sem).

Mindenesetre ebből nekem az a tanulság, hogy amikor a tesóm szorulna segítségre, akkor majd valószínű én is azt fogom mondani, hogy az ő problémája, oldja meg magának.

2016. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Igen de akkor sem a srác dolga anyagilag segíteni a tesóját, így nem éli a saját életét, a tesó meg nem tanul meg pénzt beosztani. Neki is lesz majd gyereke, arra is kell a pénz. 3 gyerekre jár csok, másrészt minek szül ennyi gyereket az, aki 1et is alig bír felnevelni. Szül 3at, aztán szenved, ahelyett hogy szülne 1et, és annak jó élete lenne. Utólag könnyű okosnak lenni, de felelőtlennek lenni meg szánalmas.

Majd a pasinak is szül egyet, lesz 4, aztán a tesónak már nem is kell gyerek, pénzelheti ezeket.

Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, senki nem lehet felelős a másik életéért és döntéseiért.

2016. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjem anyukáját támogatjuk. Eleinte sokszor volt hogy kölcsön kért, aztán húztunk egy határt. Megbeszéltük hogy havonta van egy fix összeg, amit minden hónapban automatikusan átkerül az ő számlájára és ennyi. Ezenkívül nincs több. Annyiban dühítő a dolog, hogy a férjem tesója ötöd magával ott él és soha egy huncut garast nem adnak se a kajába, se a rezsibe. Szóval nálunk ez vált be, hogy van az a bizonyos összeg, amit mi nélkülözni tudunk, ő meg havonta számíthat rá.
2016. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!