Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a férjemmel? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a férjemmel? Mit csinálnál a helyemben, ha már a beszélgetés nem segít?

Figyelt kérdés
2009- Ben ismerkedtünk meg. 2011- Ben volt az esküvőnk. 2012- ben született meg az első gyermekünk és én Úgy érzem innentől kezdődtek a problémáink. A családomtól teljesen elfordult és én nem tudok ezzel megbékélni. Előzmények hogy ott lakunk abban a városban ahol az én szüleim élnek, az Ő szülei 70 km- re. És mintha irigy lenne rá hogy a szüleim többet látják a gyerekeinket. Ő nem akart ebben a városban lakni, De csak onnantól kezdve miután megszületett a gyerekünk. Ma jöttek a szüleim Mikulás alkalmából és a férjem két szót nem szólt hozzájuk, a telefonját nyomkodta meg mint aki duzzog. És mindig ezt csinálja ha itt vannak, azt hozzá teszem hogy már nem is szeretnek ide jönni anyuék, hiszen ezt érzik Ők is. Így már csak ünnepeken szoktak eljönni meg ha a férjem nincs itthon. Nekem ez nagyon rosszul esik hogy egyébként nincs oka így viselkedni velük hiszen soha semmibe nem szóltak bele, mindig csak segítettek nekünk ahol csak tudtak. És nem akar eldogadni sem már tőlük semmit... Szörnyű amit csinál, eléggé el is hidegültünk már egymástól. Elmentek ma anyuék és én hívtam telefonon és olyan mint ha anyu rám is haragudna emiatt, de én nem tudok semmit csinálni. Hiába beszéltem már nagyon sokszor a férjemmel, nem tudok rá hatni hogy viselkedjen úgy mint mikor az Ő szülei itt vannak. Már mondtam anyósomnak is hogy mit csinál, beszélt vele ő is, de semmi változás. Mit kellene csinálnom? Fél éve vettünk itt házat de én már azt is megbántam. Amúgy szinte semmit nem foglalkozik velem, de Ő elvileg szeret engem. Hát vannak kétségeim e felől. De a saját érzéseimben se vagyok már biztos. Nagyon jó apa egyébként a gyerekeit imádja. De velünk mi lesz? Én elmondom neki mindig mi a problémám vele, meg a kapcsolatunkkal, de mint ha nem is értené miről beszélek... Van ennek így értelme?
2016. dec. 6. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
nincs,láthatóan a szüleidet és téged sem szeret már,további beszélgetés felesleges szócséplés.csak elvileg szeret,sóval sehogy.sajna ez már jobb nem lessz.
2016. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Hát ez így elég nehéz, hogy nem partner semmiben. Szerintem vedd rá, hogy kettesben mozduljatok ki valahová, és legyetek együtt. Vacsorázzatok együtt egy hangulatos kis étteremben. Aztán töltsetek el együtt egy kellemes estét. Mert otthon nem figyel rád, máshol viszont kénytelen, mert nem tudja lefoglalni magát. Így esélyesebb hogy meghallgat. Esetleg elmondja mi a gondja.
2016. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Értékelés:


Helyesírás - 1

Fogalmazás - 1



Siralmas.

2016. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nehéz elképzelni külön, új életet kezdeni két kicsi gyerekkel, hitellel a nyakunkon. De lehet ez lenne a legjobb megoldás, úgy érzem hogy csak egymás idejét raboljuk. És tudjátok mindenki egy nagyon jó embernek ismeri a férjem...
2016. dec. 6. 20:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 éve tudjátok, hogy ő nem akar abban a városban lakni, akkor mi a pintyér' ott vettetek házat fél éve...? Kommunikáció/kompromisszum 0. A párod meg egy nagy óvodás, apaként igazán felnőhetne már.
2016. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ő kertes házat akart, abban a városban ahol Ő szeretett volna lakni, ott nem tudtunk volna venni. Meg itt anyuék tudnak segíteni oviba vinni a gyerekeket, ott meg nem lett volna senki. Én úgy érzem csak azért nem akar/t itt lakni hogy én is messzebb kerüljek a szüleimtől... Meg közelebb lett volna az övéhez...
2016. dec. 6. 20:52
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit emlékeztet a férjemre. Ő is hasonlóan bunkó volt, ha anyu vagy a testvérem jöttek. Ha az ő anyja volt nálunk körbe ugrálta. Én is szóvá tettem. Ráadásul nálunk anyóssal beszélni se volt érdemes, úgyis én lettem volna, aki rosszul látja a dolgokat.

Ha az ő szüleivel szót értesz, érdemes a segítségüket kérni. Esetleg párterápia. Itt ugyanis van más gond is. Nincs tekintettel az érzelmeidre és az igényeidre. Hidd el segít. Nálunk is változott a helyzet.

2016. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem itt az lehet a gond, hogy o ugy erzi, te rakenyszeritetted a koltozest abba a varosba, ahova te akartal menni. Ez pedig frusztralja.


Nem lehetne eladni a hazat es egy koztes varosban talalni egy masikat, ami mindkettotoknek megfelel?


Valamennyire meg tudom erteni a ferjedet. En nokent elek nagyon messzire a szuleimtol, evente egyszer tudunk csak talalkozni. A ferjemnek a csaladja egy resze itt el.


Alapjaban veve nem volt kifogasom az ellen, hogy ide koltozzunk, sot. De gyakran erot vesz rajtam a honvagy, hogy a szuleim nagyon keveset lathatjak csak az unokajukat, es olyankor bizony en is tudok nyomott lenni. Peldaul olyankor nem is megyek minden 2 hetben a nagyszuleihez latogatoba, csak neha, talan azert is, mert buntudatom van, hogy az en nagyim pedig alig lathat minket. Es akkor en is felhozom, hogy nem kellene-e elkoltoznunk. Aztan persze megint rendben van minden, de ha megoldhato lenne, akkor egy koztes megoldas esetleg nem johetne rosszul.


Igaz, az en anyam folyton azzal tomi a fejem, hogy mennyire kicsesztem vele, hogy ilyen messze van az unokajatol. Nem lehet, hogy a te anyosod is ezt mondogatja a ferjednek? Csak te nem tudsz rola?


70 km azert nem a vilag, csak lehet talalni valami olyan telepulest,ami a ketto kozott van, es igy megoldhato a szuloknek is a talalkozas? Nalunk 10 ezer km a tavolsag, ami valoban nehezen legyozheto, de ha csak 70 km lenne, akkor egy percig sem gondolkodnek a koltozesen valahova, ami lecsokkenti a tavolsagot mondjuk 30-ra...


Masreszt az is tud szamitani, hogy ha valaki vilageleteben pl nagyvarosban elt, akkor eleg nehez megszokni egy kisvarosi eletet. Nalam ez is bejatszott. Mondjuk ahol most elunk, ez a hely is 150 ezres, de joval videkiesebb mint azok a varosok, ahol eddig eltem.


Szerintem a ferjedet elerte a "kultursokk" jelenseg. Ez vagy rendbejon, de rengeteg turelem kell hozza, esetleg tenyleg a koltozes jelenthet megoldast, vagy elvalnak utjaitok.


Valoszinu teged hibaztat azert, mert ott vettetek hazat, ugy erzi nyomast gyakoroltal ra, meg akkor is ha nem igy van (mert neha en is igy erzek, annak ellenere, hogy pontosan tudom, a ferjem soha nem eroltette, hogy jojjunk ide lakni, pedig szerette volna, en mondtam, hogy nekem ok...)

2016. dec. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én jóban vagyok az anyósomékkal, mondtam már neki is ezt a problémát, beszélt is a fiával, de nem változott semmi. Albérletben éltünk (eladták és először 30 napunk volt költözni, aztán akövetkező lakást is eladták itt kaptunk 60 napot.) eddig, de sürgősen házat kellett vennünk és nagyon válogatni sem volt lehetőségünk. Két kicsi gyerekkel meg ennyi költözés nem volt vmi jó buli, így maradtunk a házvásárlásnál. A ház nagyon tetszett aférjemnek amit vettünk csak állandóan azt hajtja hogy nem jó helyen van. Anyósomékhoz havonta egyszer megyünk. Szüleimhez meg csak névnapkor születésnapkor. Amúgy meg én szoktam a gyerekekkel hozzájuk menni mikor nincs itthon. De sokszor azt se mondom már neki ha megyünk mert még akkor is húzza a száját. És az én férjem is a saját családját körbeugrálja, az enyémet meg csak szinte megtűri... Szerintem kinevetne ha a párterápiát említeném.
2016. dec. 7. 11:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem is taszít a párom családja még jó, hogy ritkán látom a képüket. De a szüleimet is ritkán hívom ide. De az oviból elhozásért nagyon hálás vagyok!
2016. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!