Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párkapcsolat minősége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat minősége ekkora hatással van a viselkedésünkre/állapotunkra?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki tapasztalt hasonlót, de az én viselkedésemben hatalmas különbség van attól függően, hogy kivel vagyok párkapcsolatban.

Az utolsó pasim olyan dolgokat hozott ki belõlem, hogy tényleg megijedtem. Bizonytalan lettem, óránként változtattam a véleményem, gyakran volt sírógörcsöm. Felelõtlen döntéseket hoztam, értelmetlen dolgokra akart rávenni, majdnem sikeresen. Szégyelltem magam.

Amióta nem vagyunk együtt, teljesen kiegyensúlyozott vagyok és nyugodt, rendben van az életem.

Valaki volt már ilyen helyzetben?


2016. dec. 13. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne, én is tapasztaltam ilyet :)
2016. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kapcsolaton kivuli eletemre nem volt semmi hatassal.
2016. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt míg kapcsolatban voltam a párommal úgy éreztem teljesen elvesztettem önmagam folyton csak rosszkedvű voltam negatív heti egyszer legalább bőgve feküdtem le aludni és ráadásul nem is bírtam rendesen aludni pedig egyébként nem bántott fizikailag meg lelkileg sem szándékosan. Amióta vége azóta újra tudok örülni az apró dolgoknak az életben és visszanyertem a pozitív énem.
2016. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak romboló kapcsolatot, negatív emberek - és hibák, hogy ezeket párnak fogadjátok el.

Szerencsére idejében jövő felismerés is van - már akinél.

2016. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát már hogyne lenne hatással!

Ha egy romboló kapcsolatban élsz, ahol a párod mindig lehúz, akkor elveszíted az önbizalmad, kiegyensúlyozatlan leszel.

Ha egy boldog párkapcsolatban élsz, akkor a párkapcsolaton kívüli életben is boldognak látszol, ez pedig gondolom hatással van az önbizalmadra és a kiegyensúlyozottságodra is.

2016. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ez 22-es csapdája, mert alacsony önértékeléssel az ember könnyen találja magát egy lehúzó kapcsolatban, míg egészséges önértékelésű ember idejében felismeri, hogy kivel áll szemben.

Tehát ez szerintem inkább belőlünk fakad, mint abból, hogy milyen a párunk. A pár csak az egyébként is fennálló állapotot erősíti fel, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Akkor lett igazán jó párkapcsolatom, amikor önmagammal már teljes mértékben rendben voltam. Azóta viszont egyáltalán nem függ a párkapcsolat milyenségétől a hangulatom, mert a kiegyensúlyozottság forrása BENNEM van. Nehéz helyzetekben is egyensúlyba tudom hozni magam.

2016. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, különösen a #6-os válaszolónak, nagyon jó a meglátása.
2016. dec. 14. 12:38
 8/8 eurodancer válasza:
Szia. Én fiu vagyok de ezt tapasztaltam a páromnál én is. Nagyon szerettem, kedvébe jártam. Persze hogy ha hülyeséget csinált azt őszintén megmondtam neki hogy nem igy kellett volna tennie, de ez ugyérzem korrekt hozzáállás. Erre ő feszült lett, olyan dolgokat kezdett csinálni amire nincs értelmes magyarázat, felelőtlen döntéseket hozott. Úgy éreztem próbál megfelelni nekem, de nem sikerül neki. Ne értesetek félre semmi extrát nem vártam tőle el. A végén szakítás lett, én most is szeretem de ugy néz ki nélkülem jobban megvan. Nem egyezett az értékrendünk.
2016. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!