Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komolyan nekem kéne megértőbbn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan nekem kéne megértőbbnek lennem?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyunk szeptember óta a párommal, de "csak" annyira, hogy hétvégente találkozunk. Az első hónap nagyon nehézkes volt, majdnem szakítottunk is.

Utána ő elkezdett dolgozni, ilyen összevissza beosztásban, így már a hétvégék is odavannak, kb egy fél hétvégét ha együtt tudunk tölteni, de még annyit se sokszor. Emellett én sokat tanulok (egyetem), ő sokáig dolgozik, így keveset is beszéltünk, nap közben alig, este talán egy fél órát ha sikerül, ezt se mindig.

Karásonykor is nem volt normálisan kettesben töltött időnk, mert a családdal kellett lenni. Most lett volna pár nap, amikor együtt lehettünk volna rendesen, anélkül hogy korán le kell feküdni, mert másnap dolgozik, vagy tanulnom kell, együtt lehettünk volna délutántól és nem csak este 9-10-től, mint az elmúlt 2-3 hónapban.

Erre ő mindenki mással van, csak velem nem. Mert hogy XY barátja hazajött 2 hónap után, meg moziba megy Z-vel, mert vele is már egy hónapja nem találkozott, most elmegy városba, mert már mióta nem volt (2 hete).

Konkrétan ellőtte az összes olyan napot, amikor együtt lehettünk volna normálisan kicsit, mert nekem jövőhét elejétől már megint vizsgáim vannak és tanulnom kell ezerrel, ő már megint dolgozik, így csak este 10 fele jön ha meló után jön, de ha épp nem dolgozik, akkor is csak este jön, mert nekem tanulni kell egész nap.

Szóval ugyanott vagyunk, mint voltunk, mert nincs megint egy nyugodt, kettesben töltött (fél) napunk se, csak ezek a csonka esték.


És ezen nagyon összevesztünk, szerinte ő nem hanyagol el, de hát ha így jött ki, hogy mindenki most van itthon. Jó, ezt még megérteném valahogy, ha nem az lenne, hogy már hónapok óta nem volt egy-egy csonka esténél több nekünk, és ha esetleg karácsonykor is tölthettünk volna együtt egy kis időt normálisan.


És nem érti meg, hogy mi bajom, folyamatosan ezen lovagol, hogy de eddig "csak velem foglalkozott", most miért baj, hogy a barátaival is foglalkozik. De mint írtam fentebb, ez a "foglalkozás" kimerül egy-egy csonka estében hónapok óta. Meg szerinte egész januárban együtt lehetünk, és nem fogja fel, hogy nekem végig tanulni kell, igenis egész nap, mert tanulmányi ösztöndíjra kell pályáznom.


Most komolyan én kérek sokat, hogy hónapok óta nem tudtunk együtt lenni rendesen, és velem is foglalkozzon, és ne engem szorítson háttérbe? Pláne hogy megviselt minket az az egy hónap, és kicsit el is távolodtunk egymástól. Bár állítása szerint szeret, és nem akar elveszíteni.

Pláne hogy a szilvesztert is az ő barátaival töltjük, ott is velük lesz, én meg csak ülhetek a sarokban, mert ki nem állhatnak a barátai (én azért nem a saját barátaimmal szilveszterezek, mert a párommal akarok lenni, arról nem is beszélve, hogy az én barátaim szétszórtan élnek már az országban (és az országon kívül is), így elég sokba kerülne nekem máshol szilveszterezni).



2016. dec. 29. 13:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szinte minden nap beszél a barátaival online, tehát még csak nem is az van, hogy egyáltalán nincs semmi kontkat köztük X idő óta.
2016. dec. 29. 13:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt senkinek engednie, az a helyzet, hogy nektek nincs időtök egymásra, és nem tudjátok összeegyeztetni az életmódotokat.

Ő azt hiszi, ha ő ráér januárban, akkor te is ráérsz, és mikor ő nem ér rá, akkor azt hiszi, hogy te is elvagy nélküle.

Jelenleg az a felállás, hogy ennek semmi értelme, mert ez a közeljövőben nem fog változni, nem tudtok összecsiszolódni, és teljesen más életvitelt folytattok.


Le kell ezt zárni szépen, normálisan, és kell olyat keresni, akivel nem "távkapcsolatban" vagytok, és össze tudtok akkor is futni, ha épp csak félóra ráérő időtök van.


Tudod, a távkapcsolat az időmilliomosok és a gazdagok sportja, akiknek nem számít, hogy mennyit és mennyiből kell a másikhoz odautazni, egy fél napos találkozás kedvéért.

2016. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a távkapcsolat dolog max egy évre szólna csak, én megmondtam neki, hogy egy évnél tovább nem vagyok hajlandó ezt csinálni. Nincs értelme évekig ilyen viszonyban lenni, hogy aztán összeköltözzünk 3-5 év után, és kideürljön, hogy felesleges mert nem megy.

Ő is azt mondta, hogy ha minden rendben lesz addigra, akkor ő is így gondolja.

2016. dec. 29. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire elfoglaltak vagytok, ne erőltessétek a párkapcsolatot.
2016. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok.

Az a helyzet, hogy összeköltözés nélkül is kristálytiszta, hogy ez nem megy, ketten nem illetek össze. Neked is más a fontos, neki is, és ha minden este együtt alszotok, akkor is a haverjai lesznek fontosabbak, és nem te, elvégre téged mindig lát, őket pedig csak még ritkábban.

Már most se te vagy az első, amikor alig találkoztok.

2016. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ên nem fogkalkoznék vele megmondanàm hogy megyek az egyik bnőmhöz meg ehez ahoz is ês ha azt érzi a tàvolsàg ellenére hogy hiànyzol neki akkor szeret ha nem akkor mindíg a haverjait fogja vàlasztani ők lesznek az első hekmlyen!
2016. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Helyen*
2016. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a válaszolókkal - ha már most nem vágyik több időre, te meg igen, nem illetek össze. Ha tudnám hogy a barátnőm nem érzi jól magát a haverok társaságában vagy azok nem szeretik, nem viszem el oda. Haverokkal máskor is nyomhatunk egy hajnalig tartó bulit, nem valami szent grál a szilveszter.

Fölösleges tovább húznotok, szakíts, és indulj tiszta lappal az új évbe! Még jól is jön hogy tudsz a vizsgaidőszakra koncentrálni.

2016. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok gonosz lenni, de nektek mar most sem mukodik ez a kapcsolat, mert teljesen masok az igenyeitek, es mindketten tesztek a masik fejere, kereseire es szuksegleteire.
2016. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!